PDA

View Full Version : Бригада в САЩ?



Sally
05-02-2012, 20:09
В последно време ми стана доста интересно цялата тази работа с бригадите в САЩ, но нямам познати, които да са ходили на подобно нещо и няма кой да ми отговори на въпросите. Ще съм много благодарна ако тук има такива хора, които ще искат да споделят преживяванията си или познанията, които имат за тези бригади. Все още нямам годините и може би след време ще се откажа от тази идея, но кой знае. Четох разни статии. В тях пишеше, че ако искаш да спечелиш добри пари трябва да си намериш втора работа. Вярно ли е това? И задължително ли е да си студент или просто трябва да имаш навършени 18 години? Друго, което ме интересува е какви документи трябва да имаш за да работиш там? А и престоят ти там осигурен ли е или ти трябва да си го плащаш? Също и ако някой знае какви видове работи има също ще е полезна информация.

Благодаря предварително. (:

Cold_Tearsss
05-02-2012, 20:43
Втората работа е почти задължителна. На час ти плащат между 5.50 - 14.00 USD зависи къде се уредиш. Задължително трябва да си студент. Записването става чрез агенции, като някои от тях още есента запълват бройките си. За документите не мога към момента да се сетя. Плащаш си билета от 500 - 1000 USD, даже повече, също май сам трябва да си намериш квартира и естествено да си имаш някаква налична сума. Друго, друго.... хммммммммммммммммммммммм освен някой друг нещо да добави, че явно се изчерпах, пък и информацията ми е доста старичка.

windowlicker
05-02-2012, 21:19
По принцип е вярно за втората работа. Аз до колкото знам ако главната ти цел е парите, по-скоро трябва да се насочиш към Англия. За САЩ целта е по-скоро да видиш свят. Иначе много хора отиват като спасители, други по ресторанти или хотели. Ако влезеш в някой сайт на агенция, там можеш да видиш по-подробно какви позиции имат. За квартирите зависи от офертата, но понякога не ти е осигурена, не знам тогава какво се прави. Не мога дори да си представя как някой идва без да знае нищо за тук и да почва да търси. Направо не ми се мисли. А ако ти е осигурен, в повечето случаи се плаща. Гледах веднъж обяви и имаше безплатна една май.

Cold_Tearsss
05-02-2012, 21:22
Да, напълно си прав, но в Англия разходите са много по-големи, пък и друго си е USA.

windowlicker
05-02-2012, 22:08
Аз не знам защо си мислех, че в САЩ са по-големи по заминаването. До колкото разбирам никой от нас не е ходил на бригада, така че ако може някой да се включи който е ходил и на двете места :) да разясни. Иначе и според мен избират САЩ поради тази причина, защото не можеш просто ей така да дойдеш когато си поискаш. Пък и е доста различно от Европа. Авторката да си прецени какво би предпочела, също има и един друг форум специално за бригадири, ако искаш можеш да го потърсиш. Не искам да правя реклама, затова не го пускам.

Cold_Tearsss
05-04-2012, 19:00
За билет определено е по-скъпо до САЩ, но разходите за квартира и храна в Англия са по-големи, поне така съм чувал от познати и приятели.