PDA

View Full Version : Дали някога ще мога да забременея?



Tikche
05-03-2012, 18:57
Януари месец бях на гинеколог и ми казаха ,че имам "кистозни яйчници" и се предават по наследство. От малка менструацията ми е нередовна. Идваше ми през 2/3 месеца, но дали се е дължало на яйчниците ми или на килограмите (януари бях 40кг) така и не стана ясно. Декември ми предписаха хапчета за стимулиране на менструацията ми и ми дойде, но от тогава не съм имала отново този късмет. Предписаха ми противозачатъчни, които да почна да пия, за да се махнат кистите, но първо трябва да ми дойде, а това може да отнеме цяла вечност. С годеникът ми искахме детенце, а аз нито цикъл нито нищо. Дори и да испия всички лекарства пак не съм сигурна, че нещата ще се оправят. За цялото време от както съм с годеника си и 1 не сме ползвали презерватив. Напоследък от както искаме дете свършва в мен към 2/3 пъти на ден и пак нищо. Дали някога изобщо ще имам шанс да имам дете? Животът ми е дал толкова много:сигурност, пари, любов, щастие, добро семейство...всичко, но единственото нещо, което наистина искам е с годеникът ми да си имаме едно дребосъче. Но Бог дава, но и взема.
Дали като ми се махнат кистите ще мога да имам дете? Или ако ми дойде менструацията докато има кисти и забременея, ще има ли опастност за бебето? Толкова съм объркана и отчаяна, че вече не съм сигурна дали си струва да имам надежда нещо да се получи, но ще се радвам, ако ми помогнете с отговор на въпросите ми. Ако имате съвети към мен също ще се радвам да ги чуя.

draid
05-03-2012, 21:12
Като за начало си намери добър гинеколог, който ще може да ти отговори на въпросите които си задала и да предприеме адекватно лечение. Надежда недей да губиш, загубата й е най-лошото нещо което може да те споходи.

kalpazanka
05-04-2012, 07:12
Насочи се към гинеколог, занимаващ се с ин-витро процедури- той ще е наясно с хормоналните изследвания и схемите на лечение. Контрацептивите далеч не са единственото решение на проблема. ;)

Tikche
05-06-2012, 16:54
Правиха ми изследвания и хормоните са ми в норма и нямам проблем с тях. Ходя на прегледи в "Токуда" и принципно съм много доволна от тях. Била съм къде ли не и повечето лекарки са били кукувици или са нямали нужната апаратура и те пренасочват към личния им кабинет, за да си пъхнат парите в джоба. Преди ми бяха давали едни хапчета, които пих за 10 дена и менструацията ми дойде, но след това пак престана. Дори пак да направя така (а хапчета струват 50лв) и да почна противозачатъчни нямам гаранция, че след това пак ще ми дойде...а всеки месец да давам 50лв за подобни хапчета и отделно 20 за противозачатъчни е не само абсурдно, но и ще си играя със здравето си.
Ами, ако ми дойде менструацията и забременея, докато имам кисти възможно ли е да има усложнения?

kalpazanka
05-07-2012, 04:12
Е нали са ти нормални изследванията? За чий ще пиеш контрацептиви?


Дори пак да направя така (а хапчета струват 50лв) и да почна противозачатъчни нямам гаранция, че след това пак ще ми дойде...а всеки месец да давам 50лв за подобни хапчета и отделно 20 за противозачатъчни е не само абсурдно, но и ще си играя със здравето си.

И защо ще пиеш хапчета за предизвикване на менструацията и контрацептиви?!

crossfire69
05-07-2012, 12:14
Напълно съм съгласен с draid и kalpazanka. Тук не сме гинеколози и не можем да ти дадем адекватен отговор.Направи си изследванията и тогава ще разбереш. Единственото което можем да направим за теб е да вярваме в теб.


Поздрави.

N-inka
05-07-2012, 14:39
Мога да ти препоръчам единствено проф. д-р Григор Горчев, който има частна клиника в Плевен. Уверявам те, че ще реши проблема ти. На мен много ми помогна. Успех!

kalpazanka
05-08-2012, 18:26
По-добре да се насочи към екипа на доц. Конова и клиниката по ин-витро. Професорът е с фокус върху онкогинекологията, а плюс това всяка една намеса в таза може да унищожи мотилитета на тръбите.

Мацо, не знам какво ти баят в Токуда, ама и не ми побира акъла що си като кон с капаци и упорстваш. Плюс това в София Щерев ти е под ръка.