PDA

View Full Version : Права коса завинаги



SELENAesuper
05-04-2012, 14:21
Здрасти на всички от форума! Имам проблем! Всяка сутрин, както бях казала и в други теми, но по друг повод, си изправям косата и тя горе-долу се поизправя малко. Но проблемът е, че освен, че си горя косата всеки ден, ами и е ужасна! УЖАСНА! С ГЛАВНО У!!! (angry) Много се дразня! По рождение съм си къдрава и направо полудявам от факта, че може би ще си остана с подобна коса! Чудя се как да я направя завинаги права? Да няма нужда всеки ден да се бутам с преси, да хабя ток, да горя косъма и т.н... :( Моля дайте някой съвет! Няма значение колко струва и какво ще ми коства! Само и само резултатът да е - ПРАВА КОСА ЗАВИНАГИ!
Мерси предварително!

DisappointedDreamer
05-04-2012, 14:29
Let's see.... къдравата ти коса се дължи на ДНК-то ти. За да се сдобиеш с права коса завинаги, ще трябва да промениш ДНК-то си, което чисто и практически е невъзможно.

Та, що не седнеш на д-то си най-сетне и не спреш да пускаш тъпи теми?

SELENAesuper
05-04-2012, 15:13
Let's see.... къдравата ти коса се дължи на ДНК-то ти. За да се сдобиеш с права коса завинаги, ще трябва да промениш ДНК-то си, което чисто и практически е невъзможно.

Та, що не седнеш на д-то си най-сетне и не спреш да пускаш тъпи теми?

Хах, преди да почнеш да съдиш...
Първо - какво те касае какви точно са темите ми? Модераторите не са ме блокнали, не са ми спряли достъпа да пускам теми.. Не те карам да стоиш тук във форума и да ми следиш темите? Има хиляди теми, които не постнати от мен и можеш да си ги четеш на спокойствие! Ако искам ще ги изтрия, ако искам не! ;)

Второ - Питах за начин велики безгрешнико :D Няма нужда да ми седнеш тука и да ми се караш, нали?! :D

И последно - В този форум сме, за да си помагаме.. иначе за какво е създаден.. ей, не разбрали отвсякъде!
Айде, като не искаш да четеш.. къш ;)

DisappointedDreamer
05-04-2012, 15:17
Начини ти казах, че няма.

И да, бягам, че главата ме заболя от homo sapiens кат тебИ.

TheBeliever
05-04-2012, 15:26
Всъщност и хормоните влияят доста на косата, не е само ген. Аз преди пубертета бях с права коса, като ме цапнаха хормоните косата ми се накъдри. Познавам жени, на които косата им се е изправила след раждане.

Но начини за перманентно изправяне няма. Всичко е временно и изтощава косъма.

DisappointedDreamer
05-04-2012, 15:28
Мда, и аз съм чувала че когато някои хора навлизат в пубертета, косата им се накъдря, но не го споменах, тъй като тук авторката иска точно обратното - да си изправи завинаги косата. Ама тц.

Violenza
05-04-2012, 15:36
Аз преди пубертета бях с права коса, като ме цапнаха хормоните косата ми се накъдри.

Същата работа. Като малка косата ми беше абсолютно права. Постепенно почна да ми се начупва и след 17-18 вече си ми беше сравнително чуплива. А на майка ми след първото раждане й е станала направо къдрава и до ден днешен си й е такава.
Ама не знаех, че вече имам различно ДНК хахахахах :Д

Преди да я изправиш й слагай малко кристали. Има едни на una, много са хубави. И след като си се изправила, вечер като си лягаш, вържи си косата на хлабава опашка високо горе. Хем няма да ти се развали изправеното, хем ще ти бъде малко по-обемна.

SELENAesuper
05-04-2012, 18:21
Мерси много Violenza :) Мерси и на другите!

Hayashi
05-04-2012, 18:30
На мен пък косата ми зависи от дължината. Когато е много дълга е почти права. А като е малко под раменете се къдри доста. Защо не пробваш с прическа, която ще ти стои добре дори и косата ти да не е идеално права?

Glam0rous
05-04-2012, 18:38
Има трайно изправяне - с кератин мисля, че беше, ама за няколко месеца държи. Я дай една снимка да я видиме тая невероятно непокорна коса. С хубава преса и лак няма начин да не седи права, а не както викаш да се "изправя малко" . И пазене си иска - никакво мокрене, пара... Един ден може да ти скефне да е къдрава и да го нямаш тоя проблем на дневен ред.

Elinaaa
05-04-2012, 18:47
НЕ недей с трайно изправяне!
Аз също имах проблем с къдравата си коса и реших да е изправя трайно
Сега косата ми е много по зле от преди цъфти като луда !
И това трайно издържа 1 месец след това пак трябваше да се оформя с преса :(
Много сгреших :(

summerxtime
05-04-2012, 20:22
Само си унищожавате косите.

marin4itu
05-04-2012, 20:57
Според мен си мъничка и си внушаваш какви ли не простотии.. Не е задължително косата ти да е всеки ден права, може да я мачкаш с пяна, за да оформиш къдриците, или да я оставяш от време на време да си почива като я връзваш.. Все пак трябва и разнообразие да има.. Не гледай да има права, но ужасна коса, а здрава и добре изглеждаща..

bebzgirl
05-04-2012, 21:10
Момичето пита какво да прави с косата си,а не какви са вашите коси и какво се правело с къдравата коса и т.н.
В никакъв случай не си прави трайно изправяне,ама в НИКАКЪВ !
Инвестирай в една хубава преса и я изправяй всеки ден,щом толкова я мразиш тази коса :)

marin4itu
05-04-2012, 21:19
И като я изправя всеки ден да заприлича на метла, ако вече не е заприличала де.. Абе научете се да се харесвате такива каквито сте, естествени!

Glam0rous
05-04-2012, 21:23
Ако е малка е смешно и глупаво всеки ден да оправя коси, гримове и тнт (а под малка визирам под 16-17) . Обаче ако е голямо момиче и над тия години няма да ходи като разплетена кошница в главата.

TheBeliever
05-05-2012, 06:29
Момичето пита какво да прави с косата си,а не какви са вашите коси и какво се правело с къдравата коса и т.н.
В никакъв случай не си прави трайно изправяне,ама в НИКАКЪВ !
Инвестирай в една хубава преса и я изправяй всеки ден,щом толкова я мразиш тази коса :)

Тя не пита как да се изправя качествено, а как да се изправи веднъж завинаги. А такъв вариант не съществува.

Mary_Jane_69
05-05-2012, 06:56
Няма как. Мисля, че поне засега. И аз съм къдрокоса, и аз се изправям, вземи си наистина хубава преса. Дори не си помисляй за вечно права коса, защото току виж Господ те чул и стане някво грандиозно чудо и кво ? Сдобиеш се с мечтаната коса ами знаеш ли, че идеално правата натурална коса трудно подлежи на къдрене? Права коса, права коса, ще ти омръзне и ще ти хрумне някаква идейка да я понакъдриш малко, но ще е трудно. Радвай се, че коса имаш...

cheburashka
05-05-2012, 12:08
трайно изправяне... няма да коментирам, просто недей, няма смисъл

поне от време на време не я изправяй, чупи я с пяна, на мен например с пяна ми става по-твърда и въобще не ме кефи как се чупи, затова след къпане, на леко подсушена с хавлия коса си втривам едно кремче на Балеа за оформяне на къдриците, като ми изсъхне косата, къдриците са по-офрмени и косата е мека

и каква ти е пресата? преди изправяне някакъв термозащитен продукт иии не знам, подхранвай я с някакви масла, маски, щом толкова искаш да я изправяш...

пAteNцЕ
05-05-2012, 12:17
как очакваш да ти е хубава косата след като се гориш всеки ден? недей може да останеш с гола глава....
по-добре се подстрижи така че да ти отива и да няма нужда от изправяне или да си правиш прически които ти стоят добре въпреки че си с къдрава коса

SmilezZz
05-05-2012, 14:24
Няма как да стане завинаги права. Временно има, но тия процедури изтощават косата до голяма степен, че чак след време се чудиш как да си върнеш къдравата коса. Пък и не вярвам да е толкова зле, имам една приятелка, която е със супер къдрава коса и си е супер сладка. (Поддържа си къдриците, оформя си ги с пяна и подобни). Не е нужно всеки ден да се изправяш.

wiiwa
05-05-2012, 17:56
аз съм забелязала, че косите на черта (без пластове) са по-прави

Swagg
01-08-2014, 15:54
Най-разпространени са пресата или наричана още маша за изправяне. Както и да назовавате това устройство обаче, целта му остава една и съща – да изправи косата с помощта на нагряване.
Сякаш това е идеалното решение - минавате с пресата през косата и тя вече е права. Но този метод има сериозен недостатък – изключително вреден е за косата.
За съжаление, при изправянето на косата чрез преса, се поврежда вътрешната структура на косъма и косата става суха и изтощена.
Освен това пресата, въпреки рекламните обещания, не изправя всички видове коси. Ако косата е жива и твърда, трудно се задържа между приставките на пресата.
Добрата новина е, че има алтернативни и също толкова успешни методи за изправяне, които са по-щадящи.
На първо място с най-голям ефект, но отново с причиняване на щети върху косъма, е изправянето с сешоар с гореща въздушна струя и подходяща четка. Косата става права, красива, жива и не се лишава от обем, което е един от сериозните недостатъци на пресата.
Освен това съществуват и редица химични средства - препарати за къдрене и изправяне на косата. Те обаче често са противопоказни за боядисана коса – между оцветителите и изправящите средства се получава реакция.
Също така, ако косата е боядисана с къна, е безсмислено да се опитвате да я третирате с химия – къната създава защитен слой върху косата, който не пропуска реактивните вещества да проникнат в косъмчетата.
Най-щадящият метод за постигане на права коса, без да тя да се травмира с топлина или химия, е отново използването на сешоар, но със студен въздух.

Hilary_
01-10-2014, 08:11
Формата на косменото стъбло е генетично детерминирана или иначе казано - определя се по наследство.
Не мога да разбера защо изправянето й с преса/сешоар е толкова отхвърляно при положение, че трайното изправяне е още по - увреждащо? Факт е, че повечето от вас се оплакват от "сламена коса", но проблемът съвсем не е само в евтините преси, които купувате, а и в липсата на термозащитни продукти, които също се пренебрегват. Като прибавим качествена, поддържаща грижа за дължините и нещата съвсем не са толкова мрачни.

Iivche
01-10-2014, 09:46
Според мен ако си купи хубава преса за изправяне и използва термозащитни продукти и я изправя бавно и старателно косата и ще се задържи права за 1-2 дни след това евентуално пак.. според мен това е по добре отколкото да даде същите пари, че и повече но за много по голмо изтощение на косата .. незнам нека тя самата да си предцени. Има много теми във които момичета споделят мнения за качествени преси за коса, може да се разровиш малко :)

Зайче..
01-10-2014, 11:30
Начини ти казах, че няма.


На тебе пък кой те излъга, че няма начин? :lol:

пт: Майка ми е фризьорка и веднъж си говореше с една клиентка за трайното изправяне, но дори при него след къпане и т.н. косата не е перфектно права (в смисъл не е права, като това https://www.google.bg/search?q=%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B0+%D0%BA%D0% BE%D1%81%D0%B0&tbm=isch&source=iu&imgil=7DIZnTB246QnfM%253A%253Bhttps%253A%252F%252F encrypted-tbn1.gstatic.com%252Fimages%253Fq%253Dtbn%253AANd9 GcSgMWo7OWwG_NOL11ztxBfZJony_Rm-niKG9WpLAyyLuTJY9QAefg%253B400%253B278%253Bc5cSgO5 dWdPXmM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.alldeals. bg%25252Fvsichki-oferti%25252Fprava-mnogo-prava-kosa-trajno-izpravqne-na-kosata-podhranvashta-daa9e85a3bdfa694d8d74a07f71b57ea&sa=X&ei=k-fPUuSjAc-FyAPikIH4Dg&ved=0CDQQ9QEwAw&biw=1366&bih=666#facrc=_&imgdii=_&imgrc=7DIZnTB246QnfM%253A%3Bc5cSgO5dWdPXmM%3Bhttp% 253A%252F%252Fwww.alldeals.bg%252Fupload%252Fcache %252Ff741827604046a1f3ef78b607888e621.jpg%3Bhttp%2 53A%252F%252Fwww.alldeals.bg%252Fvsichki-oferti%252Fprava-mnogo-prava-kosa-trajno-izpravqne-na-kosata-podhranvashta-daa9e85a3bdfa694d8d74a07f71b57ea%3B400%3B278 например, но все пак е права).

iwiinka_botev12pld
01-11-2014, 06:33
Процедура с кератин за трайно изправяне и заглаждане и е много полезен за косата. Държи около месец-два. Може да видиш в интернет резултатите. Впечатляващи са!

Ivaaaaa
01-11-2014, 08:32
темата е стара

какво ли не бих дала да имам чуплива коса..

правата мнооого трудно се къдри (поне моята), седи като сплескана и няма никакъв обем

аз почти всеки ден си я къдря с маша, но ползвам термозащитни продукти, маски, олио и тнт

та, не е толкова страшно, ако си я изправяш често, стига да полагаш грижи

аз нямам един цъфнал косъм, а не съм се подстригвала сиг...година

радвай се на това, което имаш :)

DramaQueen!
01-12-2014, 00:40
Ако това ще те успокои - моята преди беше доста чуплива, след доста годинки третиране - бои, сваляне на черно, изрусяване, ежедневно - преса. Е, вече косата ми освен, че вече не е толкова гъста като преди ами и вече е права. Нямам 1 начупен косъм.
Но си има и минус - гадната ми коса вече няма начупване и къдрене.
С маша + мнооооого лак = 1 час максимум и се изправя.
С преса + лак = същата работа.
С пяна + дифузер = абсолютно нищо.
Та отдавна не съм се виждала с начупена коса, а едно време така като теб си мечтаех да имам права коса.

kalinaiordanova
08-22-2015, 18:34
Az sum na 15. Imam sushtiq problem i si izpravqm kosata pochti vseki den,zashto e nujno da e na nad 16-17 kato vseki si reshava kak da izglejda primerno az ne se haresvam s kudrava kosa no izpolzvam produkti koito ne pozvolqvat kosata da se izgarq tolkova mnogo.Dovolna sum za sega,prez vremeto kogato ne sum na ychilishte primerno lqtoto ne q gorq tolkova chesto no ima si metodi edin dobur frizior vinagi moje da kaje kakvo da napravi chovek s kosata si i kakvi produkti da izpolzva ako e mnogo yvredena.Mnogo mrazq takiva kato teb koito opredelqt kakvo da pravi chovek na opredelena vuzrast i 1000% si po golqma s 2-3-4 godini i govorish taka,pomisli malko..:)

Anity111
11-09-2016, 16:33
http://jenite.bg/%D0%9F%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0-%D0%B1%D0%B5%D0%B7-%D0%BD%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%81%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%B0_l.a_i.295846.html Ето една доста полезна статия за авторката и за тези, които наистина искат да се сдобият със права коса без употребата на преси и всякакви други уреди ;) :) :)

baby_baby
11-10-2016, 10:00
Недей да си съсипваш хубавата коса с разни процедури

Знаеш ли колко много момичета искат да са с къдрава коса ?