PDA

View Full Version : Чистене след основен период



monster22
05-04-2012, 17:41
Започнах да ходя на фитнес преди 7 месеца. Тогава бях висок 1.65 и тежах 52 кг. Ядях по 5-6 пъти на ден и по много и тренирах редовно с цел натрупване на маса. Сега съм 1.68 и тежа 63-4 кг. Не съм някакъв здравеняк, но съм по-добре от преди. Пробемът е, че с качването на килограми пресата ми изчезна (вече почти не си личи, дори когато я стегна) и на нейно място се появи коремче, а заедно с него и наченки на паласки. Коремчето мисля че не е само заради мазнината, имам подозрения и за подут стомах и изглежда малко грозно. Ще ми дадете ли съвет как да сваля 3-4 кг, без да губя много мускулна маса? Единственото което знам за отслабване е, че трябва да намаля въглехидратите и калориите и да правя кардио сутрин или след силова тренировка, но не знам колко време и с каква скорост (за бягане). И ако може дайте някакъв съвет за подут стомах, за сега знам само за вакуумки. Тези 3-4 кг трябва да ги сваля по възможност до началото на юли. На 15 години съм.

awerw
05-04-2012, 17:46
Има най-различни видове кардио. Ти си избираш как, дали по-интензивно и по-кратко или по-бавно си е твой избор. След кардиото яж само протеин и намаляш въглените като цяло и това е.

monster22
05-04-2012, 17:52
Мерси, а колко време преди кардио да ям ако не го правя сутринта веднага след ставане, колко време след и колко време трябва да трае самото кардио ? От една седмица правя по 10 мин велоергометър след тренировка с тежести, но мисля че е малко ..

awerw
05-04-2012, 17:55
Преди самата тренировка зависи, ако е интензивно кардиото можеш да хапнеш много малко въглени, но ако ще е от порядъка на 15-20 мин. не яж преди него. Както ти казах може кардиото да е интензивно може и по-бавно това е твой избор. След него да речем 15-20 мин. когато имаш възможност, но не по-късно от 30 мин.

Shines
05-05-2012, 19:37
Послушай awerw. Обаче ти препоръчвам, ако до сега не си правил никакво кардио, да започнеш първо с монотонно докато свикнеш да бягаш и после плавно премини на интензивно.

redbul2
05-05-2012, 20:18
Съвети има най-различни. Например в един от броевете на списание IRON MAN се препоръчва кардио 4 пъти седмично по минимум 30 минути. Сутрин на гладно. Преди аеробика не се вземат въглехидрати,а се препоръчват по 3 грама ВССА взети около 1 час преди това. И ако аеробиката е по-друго време на деня се препоръчва да не се приемат въглехидрати 3 часа преди това.
В първия половин час се гори смес от въглехидрати и мазнини в съотношение 50:50. Но много високата интензивност на аеробиката довежда организма до горене почти само на глюкоза и гликоген,превръщайки по тоя начин аеробната тренировка в анаеробна,каквато имаме на практика при работа с тежести.

Това е съвет за големите билдъри разбира се. Тежащи по 90-100 кг,а за вас може би трябва по-кратко времетраене.

monster22
05-05-2012, 20:20
Днес карах колело до едно близко градче около 40 мин (6-7 км) и там изядох едни кашкавалени солети и едно Корни, починах 2 часа и обратно карах още толкова. След като се прибрах изчаках да минат 20 мин и изядох едно кисело мляко с обикновени бисквити и малко сирене, а за вечеря ориз с доста месо и почти без хляб + още едно кисело мляко. Това добре ли е ?

Shines
05-05-2012, 20:24
Много калорий тия солети, бисквити, ориз и корни.. Целта ти е все пак да изчистиш мазнотията, а това няма как да стане без да намалиш въглехидратите..

redbul2 това наистина си е за големите ''батки'' :).

monster22
05-05-2012, 20:27
е то оризът беше много малко, а бисквитите изядох половин пакетче няма и толкова ...

Everytime
05-07-2012, 16:25
Какъв основен период,бе ? Ти да не си състезател.
Ще ти кажа какво да направиш.За тея 7 месеца с тъпченето на вафли,чипсове,кроасани си качил повече мазнини за сметка на мускулите.Айде сега почвай да топиш и пак ше имаш желаната преса(на 50 кг)
Как да ти кажа,че си направил глупост?Хранителен режим - 0..нито пишеш как си се хранил,нито как си тренирал...ами да,докато има хора,които не се интересуват кое,как се прави ще има такива теми. Почвай да се храниш предимно с белтъчини и мазнини,въглехидрати само сутрин. :) и без да се тъпчеш.

monster22
05-10-2012, 18:04
Everytime, първо, казах основен период защото така се нарича и не е само при състезателите. Второ, откъде реши че през тези 7-8 месеца съм се тъпкал с кроасани, вафли и чипсове? Вафла си позволявам най-много веднъж в седмицата, а чипс последно ядох през 2010. Не съм направил глупост и хранителният ми режим не е 0. Наблягах на белтъчини като месо, яйца, сирене, кашкавал, мляко, ядки, но също така и на въглехидрати като ориз, картофи, хляб и т.н. Тренирах 3 пъти седмично за маса. И съм се интересувал доста преди да публикувам темата, така че мисли малко преди да пишеш глупости. Все пак мерси за съвета :)