PDA

View Full Version : Национална гимназия за древни езици и култура



dreamwalker
05-04-2012, 18:06
Познавате ли някой, който учи там? Какви са отзивите ви за въпросната гимназия?

JagAlskarDig
05-07-2012, 18:45
Аз тази година я завършвам, всъщност след 7 дни. Накратко казано - заслужава си, но трябва да учиш сериозно, ако не ти се ходи на поправки и искаш да изградиш нещо стойностно. Казвам го, защото от моя випуск за 5 години си отидоха към 20 души, които не издържаха на темпото. Използваш ли си шансовете - огромни възможности и кръгозор ще придобиеш, както аз направих, вече съм приет още от предварителните изпити в СУ да уча, а за чужбина се отказах ( заради финансите на семейството ми ). Принципно, за отличния си успех не съм се озорвал много. ( В тази графа не влиза старогръцкия, който мраазя от дъното на душата си, което е продиктувано от "звяра", който ми се падна, но това е лично виждане. ) В общи линии - това е. Да знaеш, че пътуванията до Италя, Гърция, Египет и Турция си струват.

dreamwalker
05-07-2012, 18:53
Благодаря за полезния коментар. Аз в момента проучвам въпросната гимназия, тъй като имам оценка 5.50 на националната олимпиада по история (можеше и по-добре всъщност) и доколкото разбрах ще ме приемат там без изпит. Много искам да уча латински, за старогръцкия нямам мнение... но ако уча както трябва и без да се разсейвам, надявам се, че няма да имам проблеми с успеха.

zlatko98
05-11-2012, 13:48
Братът на един приятел я завърши миналата година и според неговите разкази мога да кажа почти само хубави неща. Дава много добра подготовка, ако искаш да се занимаваш с хуманитарни науки занапред. Латинския е много добра основа за голяма част от западните езици, което ще ти бъде от полза. Резултатът от олимпиадата означава, че няма да се явяваш на изпита на НГДЕК по история (на 3 юни доколкото знам), но освен с него се кандидатства и с оценката по БЕЛ от матурата. Може би най-лошото е мястото, което е практически в гетото.

dreamwalker
05-11-2012, 18:16
Благодаря за информацията.

brutaLxxbunny
05-14-2012, 15:52
В момента уча там, кажи ако те интересува нещо по-специфично. Училището има и добри, и лоши страни, както всяко едно училище. Определено е по-различно от всички останали, това мога да го кажа със сигурност, защото имам познати по езиковите и НГДЕК няма нищо общо с тях.

dreamwalker
05-17-2012, 19:08
Искам да питам по колко часа средно учиш на ден (извън училище) и какви съвременни езици се изучават (в сайта на гимназията пишеше, че се изучават древни и съвременни езици, но така и не можах да намеря къде са споменатите съвременни езици).

yoannna_play
05-17-2012, 19:53
на 06.07 майка ми била на изпит по история за тази гимназия и я скъсали защото била дъщеря на работещи хора в кремиковци и била много разочарована!Директорката е била много подкупна така че не очаквайте да ви приемат с изпити!

dreamwalker
05-18-2012, 17:36
Ама тя още същата ли е?

staysave
05-18-2012, 17:56
Не е споко йоана говори за комунизма когато в много гимназии е било така

mrankoniiii
05-18-2012, 18:27
Братовчедка ми учи там и мога да ти кажа , че от 2 години бял ден не е видяла . Избери си някое др. училище не си заслужава поне според мен...

wasser
05-19-2012, 13:29
Още от създаването си през 1977 година гиназията се слави не само с отличната подготовка на учениците си, но и със свободата, която им дава. Имаме правото да се изразяваме и да бъдем толерирани като големи хора. Голяма част от учителите ни говорят на "вие". Вярно много се учи и е трудно, но е изключително интересно. От западните езици можеш да си избереш френски, немски или английски, като в 8 клас се учат по шест часа седмично, а 9-12 по четири. География се учи само в осми и девети клас, а математика, химия, физика и биология включително десети. След това си избираш профил, който е по шест часа седмично. Класическата гимназия е едно от най-елитните (ако не и най-елитното) училища в България. Колкото й контролни и изпитвания да имам, колкото и часове да трябва да уча никога не съм съжалявала за избора ми.
Успех и те чакаме догодина! :)

dreamwalker
05-19-2012, 15:24
^
Много благодаря, че ме информира за западните езици. Многото учене никога не ми е било проблем, а и историята винаги е била любимата ми наука...

brutaLxxbunny
05-20-2012, 22:17
Понеже ти отговориха вече за езиците ще ти споделя за времето - значи случвало се е учене преди контролни да ми отнеме цял ден, нещо от рода на 7-8 часа. Случвало се е и въобще да не уча за следващия ден. За сега не съм имала проблем за общ успех над 5,50 , като имаш в предвид, че аз се занимавам и с мноого извънкласни дейности. Нещата са трудни, не отричам, но не невъзможни. НО ако са ти трудни езиците, НГДЕК не е твоето училище.

dreamwalker
05-21-2012, 10:21
Благодаря. Така и така съм започнала да си задавам въпросите... ^.^ В осми клас какво се учи по история?

brutaLxxbunny
05-22-2012, 11:06
Почва се от Адам и Ева и се стига до Рим. Древна история, с една дума. Ще ти преподава най-уникалният човек на света.

Challenger
05-22-2012, 14:47
Радвам се, че пак ще учим за епохата Древност. И аз кандидатствам там с оценка от олимпиадата. Виждам, че тук учениците от НГДЕК отговарят и искам да питам какви извънкласни дейности се организират там. Видях в сайта на гимназията, но си е друго да питам учениците.

brutaLxxbunny
05-23-2012, 08:01
На сайта не вярвай много :D Първо, спортните дейности - има волейбол, баскетбол и футбол. Учителите се занимават бая сериозно. Освен това има актьорско майсторство и хор - мъжки и женски, СИП по География. От тази година се въведоха и много СИП-ове по една програма на Министерството - "Успех". Там вече са доста наброй не мога да ти кажа всичките.