PDA

View Full Version : Защо в БГ всички се кефят на немските коли?



michel1
05-04-2012, 22:05
Защо в БГ всички се кефят немски коли? С какво тази кола от Голфов клас е по-гадна от Голф:
http://www.automedia.bg/test-drive/testdrive_1075.html
За по-малко пари от Голф получаваш същото качество, но с визия на спортно купе. :grin: Докато Голф пилича на кутия за обувки и всяко следващо поколение е почти като предишното.

Afternoon
05-04-2012, 23:49
Защото с времето са се доказали като качествени, надеждни и т.н за разлика от корейските.

montana6
05-04-2012, 23:58
Защото с времето са се доказали като качествени, надеждни и т.н за разлика от корейските.

Мда. Просто балансът между качество и цена е добър при немските коли, въпреки че последните модели вече имат много надути цени, именно защото станаха масови.

michel1
05-05-2012, 01:26
Мда. Просто балансът между качество и цена е добър при немските коли

И какво им е качественото на кенефите на ВАГ?

montana6
05-05-2012, 01:58
И какво им е качественото на кенефите на ВАГ?

Не е удачно да търсиш някакъв лукс и високо качество точно при Фолксвагените, защото идеята на тея машини е да са здрави и надеждни на прилична цена (то затова се и казва "народна кола"). Но пак повтарям, че особено при ФауВе-тата, горното изречение не важи за новите и по-скорошните модели, които са изкуствено оскъпени само заради марката Фолксваген, понеже вече стана масова.

assd
05-05-2012, 18:05
щото караме а осмици и мацките ни връзват, затва. с японски бараки ни една нема да ти пусне.
карах тойота ярис и знам

BlizeR
05-05-2012, 18:32
Щот ме кефят

michel1
05-05-2012, 19:04
ВАГините са за ултра-хипер-турбо селяндури. И това с качеството им е пълен мит. Много по-трошливи са от японските. Да не говорим за Ауди - те са със скапаната техника на VW отвътре, та там се плаща само за марката. От немските единствено Мерцедес и BMW стават за нещо, другото е прехвален боклук с един гол имидж и нищо друго.

mlakniwe
05-05-2012, 19:14
рено 19-ката си е супер-за кво всички се фукат с тия коли вече като вземат книжки и са голямата работа или пък вижте ме колко бързо карам и ква кола имам-къв е смисъла? Аз карам кола само когато ми се налага и точно за това взех книжка, а не за да карам постоянно и за да се прая на важен, от моя клас с колата идват на даскало повечето въпреки че живеят на 1-2км някъде-излишни пари за гориво според мен-вече размятат ключовите и са голямата работа като имат голфчета или с-класи/за тия от моя клас говоря/

michel1
05-05-2012, 19:16
С коли се фукат тия с малките пишки.

michel1
05-06-2012, 00:34
За японска - става, но не си наред да си купиш корейска и то нова. Те от няколко години насам само копират дизайна на марки като Пежо.

Аз се кефя на този Мерцедес и много би ми отивал:
http://www.bmwblog.com/wp-content/uploads/mercedes-clc-2.jpg
Представям си как седя вътре, а мацката ми го лапа. :grin:

NomNomNom
05-06-2012, 08:27
Немските се чупят по-трудно + има много части, и ремонта ти излиза по-евтино с неща втора употреба.
Откъм здравина също добри отзиви чувам и за японските, пък конкретно Хюндай имат пак много резервни части, особено, след като огромна част от таксиметровите карат това.

Afternoon
05-06-2012, 12:12
И какво им е качественото на кенефите на ВАГ?

Нали знаеш, че има ОГРОМНА разлика от един модел до друг? Примерно, къде ще сравняваш който и да е Гоуф с това:

http://www.cwwcardesign.com/cars/pics/vw_phaeton_coupe.jpg

NomNomNom
05-06-2012, 17:31
:D:D:D:D:D:D:D:D

Някоя нова Алфа, черна, с кожен салон :D:D

NomNomNom
05-06-2012, 18:08
А трябва ли да е кабрио или е по-добре да е лускозна и добре затворена, или може би голям джип или нещо по-голямо?

Затворена, със задница тип лимузина.

godfather33
05-07-2012, 15:51
Пичове, гледайте си фашистките боклуци. Като карате Аудита, Мерцедеси, Голфове, да не пикаете газ, а? Я си гледайте работата! Егати смотаната скъпотия за някви боклуци.

Afternoon
05-07-2012, 18:57
Фашистките боклуци? Да не би повече да те кефят комунистическите боклуци?

psychopath
05-10-2012, 09:55
За японска - става, но не си наред да си купиш корейска и то нова. Те от няколко години насам само копират дизайна на марки като Пежо.

Аз се кефя на този Мерцедес и много би ми отивал:
http://www.bmwblog.com/wp-content/uploads/mercedes-clc-2.jpg
Представям си как седя вътре, а мацката ми го лапа. :grin:
е...представяй си, че само ше си го представяш така или иначе :Д:Д