PDA

View Full Version : Първа среща ;хх



twoqt_miraj
05-04-2012, 22:09
Понеже съм много срамежлив, когато дойде време за първа среща аз се отказвам от момичето, защото се страхувам, че когато видя въпросното момиче има опасност да се "гипсирам" от притеснение и тотално, да се изложа. Какво мога да направя по въпроса?

1. Къде да я заведа?
2. Какви теми на разговор да използвам?
3. Как да разбера кога е момента в който да я изпратя до тях (тоест да се разделим) ?
4. А ако наистина се изложа как да спася положението?

Блягодаря предварително!!

П.П.: Всякакви съвети ще са от полза :)

Chacho
05-04-2012, 23:08
Знаеш ли кое е най-якото. Че четирите въпроса имат 1 много прост отговор. Не трябва да ти пука дали ще се изложиш.

Сега прочети последното изречение още 16 пъти. Не трябва да ти пука грам дали ще те отреже, дали иска да чуе точно определено нещо, дали харесва точно определени филми, дали, дали, дали... Мисли ТИ къде искаш да излезете, ТИ за какво искаш да говорите, ТЯ дали ще се изложи. Флиртът е страхотно забавление, сигурно го усещаш някъде в корема. Излез да се веселиш докрай и заеби всички грижи.

Най-якото е всъщност не е, че отговорът е един. Якото е, че това ти е най-добрият подход.

Sh@d0w
05-05-2012, 05:35
Прекалено много мислиш. Като излизаш с приятелите ти да риташ, премисляш ли нещата толкова? Като отиваш до магазина, мислиш ли толкова?

Защо просто не приемеш едно такова излизане за нещо съвсем нормално (каквото си е) и спреш да се стягаш. Всичко е в главата ти.

SmilezZz
05-05-2012, 06:13
Та, първоначално добро утро!
И по темата: престани да се притесняваш толкова. Недей премисля нещата до последно, а се остави на момента. Всичко е толкова просто, защо целиш да го правиш сложно за себе си?

Мястото може заедно да решите, като я каниш просто да я питаш къде й се ходи и подобни. Няма нищо срамно, притеснително в това. Тръпката от първата среща е най - яка, да. Но прекаляваш с това мислене, което ти изиграва лоша шега.

Поговорете си , за каквото и да е. Интересувай се от интересите й , хобита, какви филми харесва или като цяло какво най-харесва.

N1ksun
05-05-2012, 07:14
Колкото повече го мислиш толкова по-голям е шанса да се провалиш ! Знам че дори и да ни обърнеш внимание на това дето пишеме тука , пак ще бъдеш спечен , и то не малко . Просто знай , че и да не станат нещата грам , ама грам не трябва да ти пука , знай че има още хиляди мацки , карай я мъжката приятел .

a1a2b3v
05-05-2012, 07:21
Както казаха по-горе твърде много се шашкаш,а не трябва да излезнеш с момиче си е нещо съвсем нормално.
Къде да я заведеш? Ти когато си с приятна компания интересуваш ли се къде сте? Мястото не е толкова важно стига да ви е приятно заедно. ( За пример един от най-яките ми спомени е на покрив на детска градина от която всъщност има як изглед.) Иначе места много - кафенета (в някои си има и билярд, джаги, може да изиграете някоя игра), можеш на разходка, може да идете да я научиш да играе баскет/ футбол или нещо в което те бива ще бъде забавно.. Ако сте в голям глад може и на боулинг да я заведеш...
За какво да си говорите? Ами с приятелите си за какво говориш? Разкажи и какво си правил през деня, какво сте правили с Пешо , някоя весела историйка, нещо за музиката, която харесваш, нещо което ти е направило впечатление изобщо каквото ти дойде наум стига да е на място идеята е да я предразположиш да се отпусне. (Не си мисли, че само на теб ти е напрегнато, нищо чудно и момичето да се притеснява.) А когато вече свикне с компанията ти дори и да е от по-срамежливите ще и се развърже езика и почваш да я питаш за нейните интереси и прочие.
Кога да я изпратиш до тях? Еми когато сметнеш за добре няма определено време.
Какво да правиш ако се изложиш? Надали има кой знае какво да се прави просто горе главата и следващата...
Успех =)

Chacho
05-05-2012, 07:23
Мястото може заедно да решите, като я каниш просто да я питаш къде й се ходи и подобни. Няма нищо срамно, притеснително в това.

Никога не прави това. Имаш достатъчно акъл сам да измислиш. Досега не съм видял момиче, което да се радва на въпроса "къде ти се ходи?"

granger
05-05-2012, 07:30
Ми честно казано - да. Не е особено кефещ въпрос. Като кажеш отиваме там , като женска, бих сметнала ,че това място вече ти е направило добро впечатление и е приятно,щом си го избрал за първа среща. Щото аз мога да кажа,че в Тайланд ми се ходи...ама това е отделен въпрос. Взимаш инициативата без да се притесняваш.

a1a2b3v
05-05-2012, 07:31
Никога не прави това. Имаш достатъчно акъл сам да измислиш. Досега не съм видял момиче, което да се радва на въпроса "къде ти се ходи?"

Дамм много правилно... ако на момичето наистина му се ходи някъде то ще си каже, но недей да го питаш. Този въпрос ако го чуя ми идват 2 неща наум :" аз нямам смелост да реша къде да отидем да не би да прецакам нещо" или "аз съм скучен и не знам къде можем да идем да се позабавляваме". Идеята е да и покажеш, че си уверен и интересен, за да иска да излезне с теб отново.

Ии другото, което забравих да кажа е гледай постоянно да говориш за нещо дори и да не е кой знае колко интересно, защото ако има дълги паузи също може да те помисли за незаинтересован. Ти когато излизаш с приятелите си не излизате, за да мълчите, нали така?

N1ksun
05-05-2012, 07:32
Да SmilezZz се опита да ти каже , какво всъщност не трябва да правиш ( опита се да те подведе :D ) . Може да пробваш де но няма да ти донесе много точки в множеството на положителните числа ^^ .

SmilezZz нищо лично :D

Chacho
05-05-2012, 07:36
Ии другото, което забравих да кажа е гледай постоянно да говориш за нещо дори и да не е кой знае колко интересно, защото ако има дълги паузи също може да те помисли за незаинтересован. Ти когато излизаш с приятелите си не излизате, за да мълчите, нали така?

Всъщност, мълчи се. Кажи нещо интересно, пък млъкни, не е нужно да говориш постоянно, че да й държиш вниманието. Стига да не прекаляваш с наистина дълги паузи, всичко е наред. Важното е да не те притеснява това, че не говориш понякога, щото тая самоувереност създава комфорта на мацката да говорите и да си мълчите заедно. Пък и тя може да се обади, не е казано че всяка дума в разговорите трябва да е инициирана от теб.

Ако много забиеш, не е защото действително нямаш нищо за казване, а защото се питаш дали е достатъчно смислено. Както казахме, да не ти пука въобще колко е интересно, забавно, т.н. Просто бъбри за каквото ти е в главата и не бъбри прекалено много.

Последен съвет - не сте на разпит, не я питай постоянно някакви въпроси.

granger
05-05-2012, 08:27
Кратко точно и ясно.
Момичетата (повечето) обичат да говорят и да бъдат изслушвани,а не да не им даваш да кажат една приказка.
Най-добрият събеседник е този ,който те изслушва - доказано е. Не става въпрос само да стоиш и да мълчиш,но да не приказваш повече от нея :D

a1a2b3v
05-05-2012, 09:15
Кратко точно и ясно.
Момичетата (повечето) обичат да говорят и да бъдат изслушвани,а не да не им даваш да кажат една приказка.
Най-добрият събеседник е този ,който те изслушва - доказано е.

Не съм казвала да не я остави да каже и дума :D Но пък ако само мълчи и чака тя да поеме инициативата до никъде няма да стигне :D:D

tonique
05-05-2012, 17:37
Тренирай пред огледалото... :D гледай само да не мълчите и 2-мата щото доста гадно става.. :D

Hayashi
05-05-2012, 19:03
Абе днес на курса по английски си говорехме за кофти ситуации на устен. Те са две - събеседникът ти да не те оставя да кажеш и дума или да мълчи като пън. За първа среща пак е същото. Би ми било криво, което и от двете да стане.