PDA

View Full Version : Някой да ми обясни моля..(=



smile12345
05-05-2012, 11:46
Някой да ми обясни от какво се получава акне и как да се предотврати появяването му...с какво да се храня и с какво не бива...какво да направя ,за да го отстраня...на всякакви варианти се съгласявам-билки,мазила всичко,стига да е ефективно...[=

Glam0rous
05-05-2012, 13:02
От хормоните се появява (заради годините). Затова и в тинейджърските си години всички имат пъпки - не е защото ядат едно и също или нещо подобно. И можеш да направиш изключително малко по въпроса, освен да чакаш. Момичетата, които пият противозачатъчни понякога с тях оправят проблема, защото регулират хормоните, при момчета не знам какво се прави. Но във всеки един случай да пиеш ей така хормон не е добре, защото има и повечко странични ефекти. Поддържай си лицето чисто, кремовете и лосионите няма да спрат пъпките, но оправят възпаленията, белезите и лъщенето. И общите неща за храненето - знаеш, че и без това не е полезно да нагъваш пържено, чипсове и бургери. Плодове, зеленчуци, много вода, храни, богати на калций (риба, мляко) и може да има ефект.

Emma123
05-05-2012, 13:58
Според мене, най - добре иди на козметик, да ти кажат какво да правиш :)

SmilezZz
05-05-2012, 14:13
Посъветвай се с дерматолог.

Зайче..
05-05-2012, 14:17
От хормоните се появява (заради годините). Затова и в тинейджърските си години всички имат пъпки - не е защото ядат едно и също или нещо подобно. И можеш да направиш изключително малко по въпроса, освен да чакаш. Момичетата, които пият противозачатъчни понякога с тях оправят проблема, защото регулират хормоните, при момчета не знам какво се прави. Но във всеки един случай да пиеш ей така хормон не е добре, защото има и повечко странични ефекти. Поддържай си лицето чисто, кремовете и лосионите няма да спрат пъпките, но оправят възпаленията, белезите и лъщенето. И общите неща за храненето - знаеш, че и без това не е полезно да нагъваш пържено, чипсове и бургери. Плодове, зеленчуци, много вода, храни, богати на калций (риба, мляко) и може да има ефект.

От млякото също се появяват пъпки /в една статия го бях прочела/.
Иначе противозачатъчните могат ли да се пият и от по-малки? смисъл под 16г.? (нямам предвид точно себе си, просто питам, защото пубертета при момичетата започва по-рано).

smile12345
05-05-2012, 18:17
От хормоните се появява (заради годините). Затова и в тинейджърските си години всички имат пъпки - не е защото ядат едно и също или нещо подобно. И можеш да направиш изключително малко по въпроса, освен да чакаш. Момичетата, които пият противозачатъчни понякога с тях оправят проблема, защото регулират хормоните, при момчета не знам какво се прави. Но във всеки един случай да пиеш ей така хормон не е добре, защото има и повечко странични ефекти. Поддържай си лицето чисто, кремовете и лосионите няма да спрат пъпките, но оправят възпаленията, белезите и лъщенето. И общите неща за храненето - знаеш, че и без това не е полезно да нагъваш пържено, чипсове и бургери. Плодове, зеленчуци, много вода, храни, богати на калций (риба, мляко) и може да има ефект.

мерсии много ...амии аз попринцип се храня здравословно..

smile12345
05-05-2012, 18:22
От млякото също се появяват пъпки /в една статия го бях прочела/.
Иначе противозачатъчните могат ли да се пият и от по-малки? смисъл под 16г.? (нямам предвид точно себе си, просто питам, защото пубертета при момичетата започва по-рано).

Ами да и аз съм чувала,че от млякото се появят в някои случаи,но аз няма как да не пия мляко(и да не ям)...защото съм вегетарианка и няма как да наваксвам загубените вещества по друг начин...ами не знам дали може под 16г. аз съм на 14 принципно..по-горе казаха,че не е хубаво да се пият,а и аз съм го чувала..=)

smile12345
05-05-2012, 18:27
Според мене, най - добре иди на козметик, да ти кажат какво да правиш :)

ходя вече от 2години..но не мога повече,не издържам и няма подобрение те си излизат.Според мен трябва отвътре да се спре проблема...с хапчета или с кремове, доколкото да предотвратяват появяването..а иначе аз пих и антибиотик и имаше доста добър резултат,но то не може постоянно да се пие, а и като го спрях и веднага започнаха да се появяват все едно не съм пила нищо..

smile12345
05-05-2012, 18:29
Посъветвай се с дерматолог.

преди ходих,но сега мисля пак да отида..просто кремовете,които правят са много вредни за кожата..

Glam0rous
05-05-2012, 19:33
Противозачатъчните можеш да ги пиеш по принцип от момента в който имаш цикъл. Някои видове даже ги предписват главно заради акнето, други за да регулират нередовен или болезнен цикъл. Обаче има 20 вида с 200 странични реакции (аз уж от много хубаво щях да загина, приятелка беше доволна) . Та преди лекар да ти направи хормонални изследвания, както са задължени преди да изпишат такива лекарства - недей. Приятелката за която казах беше доволна от тях и за цикъла и за лицето много. Иначе преди това и тя беше пила антибиотици, но това е безумие - да пиеш антибиотик така с месеци!!! Козметика колко може да помогне - тя знае да почиства лице, да стиска пъпки и толкова. По-добре дерматолог.

kalpazanka
05-06-2012, 07:17
Грижата е комплексна. Трябва да се избягват мляко, бързи въглехидрати, junk food etc.
Мацо, редовен ли ти е цикъла? Ако нямаш РЕАЛНИ причини да пиеш контрацептиви, не се намесвай в хормоналния баланс, защото всичко се връща, да знаеш.
Кажи какво ползваш за ежедневна грижа, какво си пила/мазала и по какви схеми до момента, за да умувам към какво да те насоча.

cheburashka
05-06-2012, 09:52
ааа, вярно ли е това за млякото :O аз не мога без поне 1-2 чаши прясно краве мляко и кофичка кисело на ден :(

ъ, разрових се и прочетох една ужасяваща статия и леко се изплаших
http://forum.nbu.bg/index.php?autocom=blog&blogid=2&showentry=15
надявам се, че няма проблем, че я постнах?

Glam0rous
05-06-2012, 10:17
И ти ако вярваш на всяка такава статия. Тя между другото беше много модерн преди време. И си личи, че е написана от някой психясал криворазбран природозащитник, който не иска да се използват и убиват кравите - същият като онези, които твърдят, че е правилно кучета да нападат майки с деца.
Не се стряскай, а по-добре се информирай от медицински сайтове, а не от подозрителни блогове на някой си неизвестен тип. Ако утре си направя блог и напиша в него един куп глупости, това значи ли, че са истина?

smile12345
05-06-2012, 15:44
Грижата е комплексна. Трябва да се избягват мляко, бързи въглехидрати, junk food etc.
Мацо, редовен ли ти е цикъла? Ако нямаш РЕАЛНИ причини да пиеш контрацептиви, не се намесвай в хормоналния баланс, защото всичко се връща, да знаеш.
Кажи какво ползваш за ежедневна грижа, какво си пила/мазала и по какви схеми до момента, за да умувам към какво да те насоча.
ми на мен скоро ми дойде преди по-малко от година,но е редовен смисъл най-мн с 2 дена да закъснее...не мисля да употребявам споко...ами в момента на Issis pharma -гел,концентрат и маска,а също и едно кремче за белези на Avene(cycalfate се казва)...преди 1 месец пих доксициклин или нещо от сорта...(=

smile12345
05-06-2012, 15:47
И ти ако вярваш на всяка такава статия. Тя между другото беше много модерн преди време. И си личи, че е написана от някой психясал криворазбран природозащитник, който не иска да се използват и убиват кравите - същият като онези, които твърдят, че е правилно кучета да нападат майки с деца.
Не се стряскай, а по-добре се информирай от медицински сайтове, а не от подозрителни блогове на някой си неизвестен тип. Ако утре си направя блог и напиша в него един куп глупости, това значи ли, че са истина?

+1 да аз пък смятам,че е полезно все пак...,но аз пия по 1 чаша на ден и то не всеки ден...

smile12345
05-06-2012, 15:48
ааа, вярно ли е това за млякото :O аз не мога без поне 1-2 чаши прясно краве мляко и кофичка кисело на ден :(

ъ, разрових се и прочетох една ужасяваща статия и леко се изплаших
http://forum.nbu.bg/index.php?autocom=blog&blogid=2&showentry=15
надявам се, че няма проблем, че я постнах?

абе щом не си умряла досега споко..(=

cheburashka
05-07-2012, 13:31
да де, аз не казах, че го приех за вярно, просто ме стресна :/

lude7ina
05-07-2012, 14:24
Яж всичко и си почиствай редовно лицето. Преди 100 години е нямало вредни храни и пак е имало пъпчиви пубери.

smile12345
05-07-2012, 17:35
Яж всичко и си почиствай редовно лицето. Преди 100 години е нямало вредни храни и пак е имало пъпчиви пубери.
Еми т'ва го правя всеки Божи ден (без яденето на всичко,но лицето 3пъти на ден си чистя и го мажа всяка сутрин и всяка вечер),но резултат няма...!

Зайче..
05-07-2012, 20:41
Грижата е комплексна. Трябва да се избягват мляко, бързи въглехидрати, junk food etc.
Мацо, редовен ли ти е цикъла? Ако нямаш РЕАЛНИ причини да пиеш контрацептиви, не се намесвай в хормоналния баланс, защото всичко се връща, да знаеш.
Кажи какво ползваш за ежедневна грижа, какво си пила/мазала и по какви схеми до момента, за да умувам към какво да те насоча.

Може ли и мен да ме насочиш, че аз съм с белези по лицето пък, а гледам че явно разбираш от това? ;dd