PDA

View Full Version : Проблем с чувствителността



heartbeat11
05-05-2012, 14:51
Здравйте ,
моят проблем е следният: не изпитвам нищо по време на секс ,даже и при френска .От скоро водя активен сексуален живот 4-5 месеца и си мислех че нещата ще се подобрят с времето ,но не се получава .Вече се чувствам като фригидна.Приятеля ми знае за това и се старае ,но вече от 2 месеца насам започнах да го лъжа ,че ми харесва докато го правим ,защото виждам че му е зле и на него иначе,но все още нищо :( .Понякога изпитвам съвсем минимално удоволствие и то много рядко .Според вас дали ще се подобрят нещата с повече практика и какво бих могла да направя за да си помогна ? :( .На 19 съм.

fifinkathefreak
05-05-2012, 16:00
Задоволяваш ли се сама?Така изпитваш ли удоволствие?
Ако да,то тогава или е психологически проблема,или в приятеля ти.

heartbeat11
05-05-2012, 18:15
Да ,задоволявам се.Не свършвам и удоволствието не е кой знае какво ,но поне ми е приятно .Ох ,ще излезе че сиг наистина е на психологическа основа :(

DragonLady
05-05-2012, 19:31
Да ,задоволявам се.Не свършвам и удоволствието не е кой знае какво ,но поне ми е приятно .Ох ,ще излезе че сиг наистина е на психологическа основа :(

Значи е по-вероятно да е на психологическа основа. Иначе това дето го лъжеш, че вече ти харесва и тн. ще ти навлече доста неприятности, а не дивиденти. В една връзка лъжите до нищо хубаво не водят.

flamesoulbgr
05-05-2012, 19:32
За първи път чувам за такова нещо да ти е вътре и да не усещаш нищо. Верно иди на психолог

PetarN
05-07-2012, 04:44
Една жена внуши ли си нещо... Най-важното е сама да повярваш, че ще ти е хубаво, не се стягай толкова, релаксирай се. И не лъжи гаджето, не го заслужава никой мъж това.

jghgh
05-07-2012, 07:10
Той не се справя достатъчно добре ИЛИ ти не познаваш собственото ти тяло - т.е. кое ти харесва и кое не.
Не се шашкай да ходиш при психолози, а гледай да опознаваш собственото си тяло и да разбираш кое ти допада, кое ти харесва и как точно (на допир и темпо).
От друга страна го има чисто психологическия момент. Ако нямаш настроение и желание за секс, нагон, просто не се насилвай да го правиш. Прави нещата САМО с ж е л а н и е, и НИКОГА по задължение или за да не обидиш приятеля си. Ако те обича и уважава, ще уважава твоите решения и настроения. С времето, с търпение и разбиране от негова страна, ти можеш да се превърнеш в сексуална богиня :)
Трети е въпросът да не се пренавиваш. Не си на състезание. Не е казано да свършваш всеки път, не е казано да ти е самоцел да изпитваш върховни удоволствия. Не се пренавивай да ти бъде готино и т.н, всичко да е наред и т.н. Не се притеснявай да прекъсваш някой път, когато ти е неприятно/скучно или просто не си в настроение.
И наистина.. не се пренавивай! Просто се отпусни, не мисли на всяка цена да ти е хубаво, не мисли как изглеждаш, НЕ СИ НА СЪСТЕЗАНИЕ. Сексът трябва да е приятна и разтоварваща занимавка, а още повече че си начинаеща - не играй тая игра за някакви резултати ;) Няма печеливши и губещи, няма правилно и неправилно поведение. Няма крайни точки и оценки. Просто се забавлявай и да става каквото ще. Разбираш ли... освободи се и се разкрепости. Освободи себе си и партньора си от очаквания, желания за някакъв резултат и т.н.
Има и нещо четвърто - не го прави НИКОГА по задължение или без твоя воля, да угодиш на приятеля си. Прави нещата спонтанно и по твое желание (но без да се пренавиваш! ако не искаш секс, не си втълпявай, че го искаш. не тръгвай с нагласата "днес трябва да се прави секс", "днес трябва да ми е хубаво". Бъди непринудена.

Сега и аз ще ти споделя нещо, може да ти е от полза. И аз отскоро водя полов живот, и съм на твоите години почти. Скоро ще направя 19. Преди да започна отново да го правя, имах известни травматични преживявания в ранните ми пубертетски години, които ме накараха да изпитвам отвращение от секса и да го възприемам като удоволствие само за мъжа. Едва ли не мразех секса, наистина! Сега, с търпелив и разбиращ приятел, който за нищо никога не ме е притискал, и не ме кара да правя неприятни за мен неща, изпитвам удоволствие от секса. Защото сексът е в главата, Фройд го е казал - един от най-великите изследователи на човешката сексуалност. Твоите нагласи, оправдани или не, не са положителни за секса. Отпусни се. Не е казано, че трябва да си фенка на секса. Не се навивай сама, че нещо ти е сбъркано, че трябва да си ненаситна, трябва да си еди-каква-си, да изпитваш еди-какво-си. Няма правилно и неправилно в половия акт. Има само забавно и приятно -> стреми се към тези двете неща. Тук и партньора има много голямо значение. Той трябва да те разбира и да ти помогне да захаресаш секса, да се настроиш на тая вълна. И аз като теб дълго време си мислех, че съм фригидна. Мислех си,че никога няма да изпитам удоволствие от този акт. И за разлика от теб, никога не съм се самозадоволявала и продължавам да не го правя, не ми харесва да се пипам долу (само от чужда ръка ми е възбуждащо). A ти имаш това предимство да чувстваш кеф от себе си, сиреч можеш да опознаеш себе си и тялото си, сама да откриеш това, което ти харесва. Но не го приемай за самоцел, а за забавление. Прави секса за забавление. Забелязала съм, че сексът с настоящият ми приятел е най-хубав и приятен, когато е спонтанен, когато самата аз не съм се пренавила, че трябва да го правим на всяка цена, защото сме сами, имаме сгоден случай и т.н.. Сексът с него е най-приятен, най-страстен и удовлетворяващ именно когато не сме и предполагали че ще го направим. Просто лежим и си се гушкаме и нещата стават ... примерно. Или тъкмо ще тръгва за работа и по някое време започва да ми се умилква и спонтанно го правим, и той после бърза да не закъснее. : D Но ключовото е, че я няма пренавивката, както когато имаме цяла вечер или нещо такова. Така че заложи на спонтанността. Не се навивай в никакъв случай. Откажи се от очаквания за резултати. Дори ако щеш спри да го правиш за известно време и някой път, като ти дойде желание, дори да е в неподходящ момент и ситуация, се отдай на приятеля си, отдай се на страстта. В никакъв случай НЕ ПЛАНИРАЙ, досадно е и убива страстта.
Сексът наистина е в главата и ако толкова го мислиш, това не ти помага. И приятелят ти е длъжен да те разбира и да те подкрепя в търсенето ти на удоволствия и на самата себе си. Защото, както е казано, мъжкият оргазъм е подарен, женският се учи (и от теб, и от партньора). А освен това не е лъжа, че мъжът може да изкара от жената богиня, а може и да я травмира. Тоест колкото и модерни теории да има, че жената отговаря за удоволствието си, не е съвсем така. До голяма степен нейното удоволствие зависи от нейното отношение към секса, а нейното отношение към секса зависи много от партньора й - ако той не става поради някаква причина (груб, вулгарен, или просто не е страстен), и отношението на жената към секса става негативно.


Ох, размишлява ми се.
И се извинявам че се правя на разбирачка, и при мен го има това, че съм начинаеща, но все пак... може и да съм ти била от полза.

SmilezZz
05-07-2012, 18:03
Най - вероятно е на психическа основа: всичко е в главата ти. И докато не промениш тази си нагласа - няма скоро да изпиташ удоволствието, което искаш. Ако трябва отиди на психолог или пък говори с него - вярно, че ще му стане кофти, но както ти казаха по-горе лъжите в една връзка не водят до нищо хубаво.

heartbeat11
05-09-2012, 06:07
Благодаря на всички за отговорите,ще опитам да мисля по-позитивно.
И да jghgh нещата при мен са същите каквито са били при теб преди ,значи просто трябва да изчакам и моментът ще дойде.Бтв си права ,че не познавам добре тялото си и това със сигурност оказва влияние,ще поработя и в тази насока.