PDA

View Full Version : Помощ... Моля за съвет :/



Rawwrr
05-05-2012, 20:48
Здравейте! Аз съм нова в сайта и искам да ви помоля за мнение, защото наистина ми дотегна и не знам какво да правя... Та проблема ми е свързан с две момчета. С единият сме заедно от около 8 месеца и наистина много го обичам, а с другия сме буквално като близнаци (по характер имам предвид) макар и да не излизаме често заедно.
Цялата история е такава: Гаджето ми замина за шест дена. Никога не съм му изневерявала и не мисля да го правя. Та на петия ден с другото момче се оказахме в една компания и решихме на следващия ден двамата заедно с компанията да отидем на пикник. На този пикник го усетих доста по-близък отколкото преди и целия ден бяхме неразделни. Вечерта се събрахме и момчето взе да ми прави някакви намеци с романтични песни и всички взеха да се шегуват с мен и момчето (при положение, че знаят, че си имам приятел): "А бе вие защо не тръгнете". Стана ми конфузно,защото знаех, че така едва ли не лъжа приятеля си, но някак ми беше супер, защото мисля, че имам чувства към другото момче. На следващия ден това момче пострада и бях супер нервна и притеснена за състоянието му. Същия ден гаджето ми се обади, за пръв път от 6 дена и се сдърпахме, защото му казах, че се притеснявам за момчето, а той реагира така: "Аз не съм те чувал от 6 дена ти ми говориш за някакъв си..." и всичко се обърка. Сега с гаджето ми се сдобрихме, но някак си се чувствам изстинала към него, заради това че прави от мухата слон напоследък и чувствата ми към другото момче. Обещах на приятеля си да не го лъжа и ако има нещо просто да му го кажа, но просто ме е страх от реакцията му и не съм сигурна какво да правя.
Моля ви, дайте ми съвет, защото наистина съм объркана... :( :( :(
П.П. Ако ще пишете глупости по-добре си ги запазете за себе си... Питам като нормален човек, а не като някаква простачка, която само търси къде да се оплаче... Благодаря предварително!

teen4e55
05-05-2012, 20:56
Избери второто момче, защото ако наистина си обичала първото момче, то нямаше да има второ. Няма смисъл да лъжеш приятеля си.

Rawwrr
05-05-2012, 21:09
Избери второто момче, защото ако наистина си обичала първото момче, то нямаше да има второ. Няма смисъл да лъжеш приятеля си.

Но просто не мога да прецакам толкова жестоко приятеля си... Сърцето ми не е от камък... Толкова много неща прави за мен и аз да го зарежа... Гадно е... От друга страна другото момче ме влече, а не искам да ходя с някой принудено... :/

teen4e55
05-05-2012, 21:22
Човек, ние няма как да изберем някого от двамата, когато изборът трябва да е напълно и изцяло твой. Просто седни, помисли за всичко и реши с кого наистина искаш да бъдеш. Замисли се - може да е просто моментно привличане и като тръгнеш с втория той да се окаже, че не е такъв, какъвто си го мислела и само да съжаляваш после.

Sh@d0w
05-06-2012, 04:59
Нямате чак толкова силни чувства със сегашния ти приятел, това го вадя като извод по две причини. Първо както казаха нямаше да се появят някакви чувства към друг и второ - 6 дена не се е сетил да ти звънне? WTF? SRSLY? Трябва ли да го коментирам?

Просто се реши на тази крачка и скъсайте. Приеми че не всяка връзка може да бъде перфектна, понякога хората не си пасват и се разделят, за да открият после други които вече са за тях. That's life.

SisiStrange
05-06-2012, 05:21
^ Може да е имал прекалено много работа по временното уреждане в чужбина.

Иначе съм съгласна, че сегашният ти (скоро бившият) е загубена работа. Минала е седмица само, откакто го няма, а ти вече си си харесала нов. Не мисля, че чувствата ви са били толкова силни.

Sh@d0w
05-06-2012, 05:26
Толкова много работа, че не могат да се чуят 5 минути поне вечер? Не знам, но когато изпитваш чувства имаш нужда да си чуеш половинката ако ще и за малко, да разбереш какво прави как е.

SisiStrange
05-06-2012, 05:29
Да де, това ясно. И все пак виж, че е реагирал остро на това, че тя се тревожи за друго момче. Значи не е като да е безразличен и да не му дреме. Може да не и е звъннал по друга причина.

SmilezZz
05-06-2012, 07:05
А ти как участваш сегашния ти приятел да се държи с теб? Щом има друго момче - то ти съзнателно или несъзнателно го издаваш, повярвай ми. А и как така си чакала да ти звънне приятеля ти , а не си се сетила да му звъннеш поне един ден от през тия 6 дена. Ох, както и да е.

Разясни се със самата себе си. Струваш ми се като едно малко дете, което не знае какво и кого иска, и сяда на двата стола, докато накрая не падне и от двата. Порас(т)ни!

След като се разясниш със себе си - тръгваш с този, към който наистина имаш чувства, а не временно привличане. Вярно е, че ако избереш втория - на първия ще му е гадно, но е по-добре така, отколкото да му даваш празни надежди и да го лъжеш за всичко. Кажи му истината, след като разбереш какво и кого искаш.