PDA

View Full Version : Проблем с косопада????



HwBUILD
05-05-2012, 22:56
Здравейте!От известно време забелязах,че имам лек косопад.Започна преди околко 2-3 месеца.Забелязваше се,когато се къпя,реша и т.н,но падаха малко косъмчета,нормално.Но след известно време започна да падат доста повече на брой косъмчета,например,когато вкарам пръсти в косата и при къпане става същото.Не съм се заемал да ги броя,но не мисля,че този проблем трябва просто така да се подмине.На 17 год. съм и това ме претеснява доста.Проблемът в шамполанът ли е,yж се пише професионален,в гела ли е,или просто е сезонен косопад,който ще отшуми след време.Преди не съм имал проблеми с косопад,с пърход,не слагам много гел.Само тва ми е в главата,колкото повече мисля за косопада,забелязвам,че повече и повече падат косъмчета,и това направо ме побърква.Какво ще ме посъветвате?

kalpazanka
05-06-2012, 08:02
Да идеш при дерматолог.
Иначе, ако искаш самолечение, може да пиеш Герикапс и да си купиш ампули за растеж на косата и ампули против косопад /аз лично съм ползвала Denise, но за баща ми съм прилагала и гръцките Seri/.
Скалпът ти зачервен ли е? Сърби ли те?

besso
05-06-2012, 09:07
Може да е от стрес. Спри да си слагаш гел, ако си момче се подстрижи късо и не се занимавай с глупости. И се храни разнообразно, възможно е да имаш занижени стойности на някое хранително вещество или витамин.

HwBUILD
05-06-2012, 10:22
Нямам зачервяване на скалпа,а за сърбеш на скалпа,какво се има предвид?Започнах да приемам повече храни богати на витамини,които да са полезни за косата ми.Да слагам гел/пляна,но забелязах,когато смених гела си с една пяна за коса,започна проблема...получих някаква кожна алергия.Не знам дали има нещо общо с косопада.Косата ми има блясък,обем,не изглежда нещо изтощена и т.н. ,нямам пърхот.

HwBUILD
05-06-2012, 10:22
Ползвал съм ампули за подхранване на косата,хининова вода,различни маски,които намерих в нета(бира с жълтък), с коприва.Някъде четох,че бръшлянът помага за косопада?

mashbg
05-27-2014, 10:38
Аз съм най - доволен от професионалните ампули на Алфапарф Uomo , много са ефикасни и дълбоко ги пепоръчвам.Най- евтино си ги купувам от тук. http://zakosata.com/