PDA

View Full Version : Часовник на компютър



dev22
05-06-2012, 14:46
Значи компа ми е мокрен с вода (имаше лек пожар в стаята) ии след като изсъхна хубаво му беше нужна само преинсталация и всички си беше нормално.Само че часовника винаги след всяко изключване на компютъра (без изкарване на кабела от тока) часовника си се връща с начална дата (месец октомври дата 26 и година 2006).Смених батерията му на дънната платка със същия модел,но без резултат.На Windows XP съм.Дънната платка е ASRock K8NF6G-VSTA (официален сайт - http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=k8nf6g-vsta ).С последна версия на Биоса съм (1.70). Ако Ви трябва още информация само кажете. :)

doomkillerr
05-06-2012, 22:48
Щом е заливан с вода, само мога да гадая, кой елемен от дъното е заминал...

dev22
05-07-2012, 12:52
Щом е заливан с вода, само мога да гадая, кой елемен от дъното е заминал... Амии не знам,но като го отворя и всичко си ми изглежда нормално .. :) Няма протекли кондензатори .. абе 0к си е според мен :) .. а и преди 1г. някъде беше оглеждан от техник,който нищо не пипна,защото каза,че си е добре !

doomkillerr
05-07-2012, 15:56
Ами то реално погледната проблема ти с часовника е "незначителен" щом дъното не създава други проблеми, а и никой техник няма да се наеме да оправия дъното само защото датата се нулира при спиране на компютъра...

dev22
05-13-2012, 13:12
Ами то реално погледната проблема ти с часовника е "незначителен" щом дъното не създава други проблеми, а и никой техник няма да се наеме да оправия дъното само защото датата се нулира при спиране на компютъра...Да,ама ми омръзна винаги да го сверявам,за да актуализирам антивирусната. .. Както и да е след 2-3 преинсталации за 1 месец и няколко пъти сменяне на батерииката на дъното (м/у старата и новата) си работи без проблем и не трябва да го сверявам! А и не ми взима вече толкова рам (преди: ~470Мб,сега:270Мб) при бездействие.

dzhidzhibidzhi
05-14-2012, 22:39
Ето ти един workaround - настрой синхронизиране на времето с времеви сървър:

Цъкни Start -> Control Panel -> Date, Time, Language, and Regional Options -> Date and Time
Сложи отметка на "Automatically synchronize with an Internet time server" и цъкни Apply. Така времето ще се сверява с вярното няколко минути след включване.

dev22
05-15-2012, 15:43
Ето ти един workaround - настрой синхронизиране на времето с времеви сървър:

Цъкни Start -> Control Panel -> Date, Time, Language, and Regional Options -> Date and Time
Сложи отметка на "Automatically synchronize with an Internet time server" и цъкни Apply. Така времето ще се сверява с вярното няколко минути след включване.ОПРАВИХ СЕЕ !!!!