PDA

View Full Version : Мии аз такова..харесвам те - NO!



Flippy321
05-06-2012, 17:02
трябва ли да сме груби за да сме ясни?

Goddess
05-06-2012, 17:13
Не е необходимо да си груб, за да си ясен. Не знам каква е точно ситуацията, нито за какъв човек става въпрос, но много зависи как точно си се изразила. А "жените са тъпи, не се влюбвай" обикновено са предраматизирани, наизустени фрази на някои пубери...Едва ли някой разумен би разсъждавал така в действителност.

SisiStrange
05-06-2012, 17:16
Не е необходимо да си груб, за да си ясен.
Абсолютно.

DisappointedDreamer
05-06-2012, 17:19
Бъди честен.

Sh@d0w
05-06-2012, 17:23
Не си го казала достатъчно категорично в желанието си да не го нараниш. Не говорим за грубо отношение. Понякога в желанието си да не нараним адден човек, неумишлено го нараняваме повече.

Просто му дай да разбере ясно, че между вас не е имало никакъв шанс да се получи нещо и повече не повдигай темага, един вид бъде малко по дистанцирана. Защото иначе му даваш погрешни сигнали.

DisappointedDreamer
05-06-2012, 17:31
Грешката не е била в това, че си била мила, а в това че не си била пряма. Ако не искаш да имаш нещо общо с даден човек, му го заявяваш в прав текст в очите, без овъртания, без аз искам да си останем приятели, без аз те харесвам, ама не в този смисъл. Казваш му го директно - не ме привличаш, не искам да бъда с теб, и това е.

TheBeliever
05-06-2012, 17:35
Всичко различно от твърдо "Не" се приема за "Да, имаш шанс". Ако не откажеш категорично, човекът ще продължава да таи надежди. И, както вече казаха, няма нужда от грубости и обиди. Просто не оставяй вратички като "Може, не сега, някой друг път, ще си помисля" и подобни.

Трол.
05-06-2012, 20:49
По някога се налага да си груба за да те разберат,за жалост.. ;/

NomNomNom
05-06-2012, 20:53
Хмм, наистина сте в интересна позиция, сякаш нямата ход на действие. Първо: в никакъв случай не ви критикувам. Не се съгласявам с някои от горните коментари – на г-жа Борисова и г-жа Иванова. Човек не може да заповяда на сърцето си кого да обича, така че и вие не можете да заповядате на себе си да обикнете това дете. Но! Вие сте длъжна, докато сте негова съпруга, да полагате грижите за това момиченце и да не му отказвате справедливото внимание и нежност. Знам, че ви е много трудно, че се чувствате напрегната, сякаш използвана, но ако не сте справедлива, нежна, общителна и внимателна, не само ще отблуснете момиченцето, но и неговият баща. Детето се нуждае от жена, за съжаление майка му вече я няма, така че бъдете вие тази. Колкото до обичта, ако Всевишния е решил, вие един ден ще обикнете това дете, сега е твърде рано, смятам, но дори и да не стане никога така, това не ви пречи да бъдете винаги добра към нея. Справедливостта е много важна също, както вече споменах, особено ако все пак имате и ваше собствено дете. Второ: Съпругът ви не иска да имате общо дете, защото смятам, че се страхува, че вие няма да сте справедлива еднакво към двете, както и да полагате грижи еднакво за тях. А когато това започне да се усеща, ще имате наистина проблем. Мисля, че ако успеете да будете към това момиченце добра и нежна, ако вложите цялото си старание в този момент към нея, той ще се съгласи да имате ваше дете. Друга възможна причина за отказа му е, че той наистина не желае повече деца, особено след като е заживял отново с малко дете и ако имате някаква предистория, примерно! Т.е да кажем, чувства вина спрямо майката, че я е изоставил приживе с детето. Сещам се и още нещо. Вероятно се чувства притиснат някак, ако вие сте настояли прекалено или е потиснат, че не се е получило докато сте опитвала да забременеете и сега, след като неговото е вече у вас, му е нещо като легална причина да не живее под напрежение дали ще ви направи дете или не, след като дълго не сте заченала. Трето: Говорете с не него, сериозно и много спокойно, без истерии, нерви, условия и т.н. Настройте се за този разговор отдалеч и много внимателно. Ако той откаже да говорите по темата, оставете го, почакайте и пак опитайте, но при отказа му кажете, че имате намерение да обсъдите това в по-подходящ момент, просто му дайте да разбере, че сте решена това да се обсъди, а темата е именно ваше общо дете. Обяснете му съвсем просто нещата, а именно, че нямате нияо против, надяавам се, да отгледате неговото дете, но искате да имате и свое, искате да познаете тайнството на майчинството още от зачеването и растежа на плода в утробата и че това е нещо, което смятате, че той няама право да ви отнема, след като вече е станал един път баща. Нито вие сте виновна за това, нито той, но и никой няма моралното право да наказва другия с егоистични желания. Помнете, че решението за общо дете е на двамата, не поемайте самоинициативи за забременяаване и т.н., не му извивайте ръцете, но ако е категоричен в нежеланието си, а вие също в намерението да родите, то нямате друг изход освен да се разделите. Знам, че звучи ужасно, но това се преживява. Но, не смея да твърдя. че ако се откажете от собствено биологично дете, ще го преживеете. За една жена това е много, много голяма дилема. Последно: Не мисля, че ви има нещо на инстинктите, или че сте ненормална и т.н., напротив, обясних защо сте чувствате така, а именно, че не можете и при най-добро желание да заобичате някого, дори и това момиченце, ако Бог не преобърне сърцето ви. Ако беше толкова лесно ние хората да обичаме по заповед, нямаше да има толкова много нещастия в личните ни отношения. Според мен е жизнено важно в този момент от вашия съвместен живот да забравите за кратко вашето его и да направите всичко възможно за това момиченце и също да спасите връзката с вашия съпруг. Но, не се отказвайте и ваше собствено, за да не съжалявате един ден, когато стане късно за това. Има вероятно жени, който все пак, с някаква духовна сила, успяват да се откажат, да родят, но…аз лично не познавам такива, а познавам много и от най-различни религии и култури. Така че помислете най-напред за себе си какво точно и как го искате, дайте си време, не нервничете, не избухвайте, а дайте внимание и нежност на това момиченце. Останалото ще се нареди от само себе си, ако Бог е рекъл. Няма да се изненадам, ако я обикнете, но не го приемайте като задължение, защото е дъщеря на съпруга ви и защото обществото ви осъжда, а правете всичко доброволно, за нея, защото е човешко същество, защото е специална и защото вие не искате някой да постъпва така с ваше дете. Малката ще ви разбере, че се стараете, а децата оценят само искреността. Правете каквото правите за нея, от позицията на нейна приятелка, на жената, на която тя ще може да се довери, а не на заместничка на майка ?, защото никой никога не може да замести майката. Ако се справите с тази задача, детето ще ви обикне, а заедно с това и бащата, по особен начин. Вие ще бъдете за тях незаменима, а ако спечелите малката на своя страна с ваяата нежност, нищо чудно сама да си поиска братче или сестриче. От грижата и справедливостта към това дете, вие само може да спечелите, жалко, че звучи толкова грубо, но се надяавам да бъда разбрана правилно. Просто златното правило е, СПРАВЕДЛИВОСТ, нежност, грижа, внимание и обич, колкото и малко да е тя. Ако сте директна, не лъжете, не манипулирате, не истерясвате и сте СПРАВЕДЛИВА просто ще се изненадате колко бързо могат да се разрешат проблемите ви. Снабдете се с търпение, към съпруга, към момиченцето и към самата вас. Не пришпорвайте нещата и действайте с цяалото спокойствие и духовна сила, които можете да извадите от себе си и…Бог да ви помага!

Flippy321
05-07-2012, 13:25
^ aма това не е за тук :D

SmilezZz
05-08-2012, 17:28
Бъди честна, не груба! За да се изразиш ясно, не е нужна сила , агресия и грубост. Не знам каква е ситуацията, но просто говориш с въпросния човек, обясняваш му как стоят нещата по абсолютно нормален начин и се надяваш да те разбере. То иначе, по какъвто и начин да го кажеш, тоя човек щом има симпатии, ще го заболи определено време.

rusoto_baby_f
05-09-2012, 01:28
Не е необходимо да си груб, за да си ясен.
Само, че и без увъртане..Поне на мен не ми допадат изрази от сорта на ,, такова,, ,,онакова,, ,,еди какво си,,