PDA

View Full Version : Моята драма..



neHuo
05-07-2012, 18:12
Здравейте!

Бих искал да споделя нещо, търсейки женско мнение, тъй като нямам момичета-приятелки, с които да си споделям на такава тема(колко ли жалко звуча :Р). До преди 3 месеца ходих с 1 момиче, заедно бяхме 5 години - тя ми беше първото момиче, което поканих на среща, първата ми приятелка и съответно първото момиче, с което правих секс. Година и половина след като тръгнахме аз заминах за София. Докато бях в София ни беше много трудно, но решихме че чувствата ни са достатачно силни да преживеем докато тя звърши (което е тази година), за да може да дойде при мен в София и да живеем заедно.

Преминахме през доста трудности(включително 3 раздели от по 2-4 седмици), може би доста хора тук са на ясно, че връзките от разстояние са доста трудни, но въпреки всичко издържахме 5 години. Преди 3 месеца тя ми заяви, че не иска да идва в София, само защото града не й харесва - казва, че иска да е сама, че приятелите не я задържат или когото и друг да било,а просто че града не и харесва...

В опит да одавя мъката се запознах с едно момиче, с което доста си допаднахме, излизали сме няколко пъти и винаги беше супер яко, само че аз си харесвам бившата повече от всичко на света и си я обичам супер много.. Когато се замислям да предприема нещо по-сериозно с новото момиче, винаги ми излиза мисълта, че с бившата може да се съберем, понеже тя не ми е казала "не те обичам вече и не искам да съм с теб бла бла" ами просто, че не иска да идва в София и аз съм с надеждата, че все пак акъла ще и дойде в главата....

Какво мислите дами по въпроса?

Благодаря ви много, предварително.

tuzaro
05-07-2012, 18:18
Първо мислиме, че си пропилял 5 години от младостта на празно. Второ ако момичето е от Пловдив е съвсем разбираемо да не иска да идва в София (и по добре да не прави тая грешка). Трето, не се занимавай сега с сериозни връзки а си живей живота да видиш кво е хубаво

marilyn
05-07-2012, 18:30
Ами като не иска да е с тебе, трябва да го приемеш. От там на татък пътищата ви се разделят ии всеки си поема по своя. Ясно е, че ще ти трябва време за да я забравиш, само не залъгвай другото момиче, защото е мн кофти да си с нея и да си мечтаеш за бившата...

anonymous708973
05-07-2012, 19:29
Не й харесвала София. Оф бе. Остави я. Уплашила се е, че ще стане прекалено сериозно и ще се ожените още преди да е видяла нещо от живота.

neHuo
05-07-2012, 20:49
Не, не мога да кажа, че съм ги пропилял, не съжалявам и за 1 секунда прекарана с нея. Не е от Пловдив - от Бургас е, което прави нещата по-тегави :р Не знам, някак си не съм фен на полигамията, ако това имаш в предвид ;р.


Именно, че не знам дали иска или не иска да е с мене ме влудява... казва "искам да си постоя сама" не ми дава директен отговор..Има доста неща в държанието й, които ме карат да си мисля, че все пак иска да е с мен или просто параноята ме гони ;(


И относно женитбата, ако някой се плаши от нея, то това съм аз, тя постоянно ми разказвше как иска да сме женени какво да имаме и така нататък



само не залъгвай другото момиче, защото е мн кофти да си с нея и да си мечтаеш за бившата...

А от това се страхувам най-много ;/

tuzaro
05-07-2012, 21:01
не можеш да знаеш дали не си ги пропилял, щом не си опитал и с други хора. Според мен трябва да продължиш с другото момиче. Тя е била в Бургас ти в София 4 години си я чакал да дойде, защото примерно е учила и е нямало как да се премести в София, а сега когато има възможност да учи в някой университет тука ти казва, че не и харесва града, нещо не ми се връзва. Според мен нещо иска да те зареже, но не иска да страдаш и затова говори така.

valdesbg
05-07-2012, 21:46
Не съм от дамите, ама си мсиля че ей тука е ключа от палатката.


В опит да одавя мъката се запознах с едно момиче, с което доста си допаднахме, излизали сме няколко пъти и винаги беше супер яко, само че аз си харесвам бившата повече от всичко на света и си я обичам супер много.. Когато се замислям да предприема нещо по-сериозно с новото момиче, винаги ми излиза мисълта, че с бившата може да се съберем, понеже тя не ми е казала "не те обичам вече и не искам да съм с теб бла бла" ами просто, че не иска да идва в София и аз съм с надеждата, че все пак акъла ще и дойде в главата....

Таз бившата нещо ти е взела всичките мъжки атрибути, затуй мислиш като госпожица. Толко ли е трудно да си набиеш в глават че щом сте се разделили значи всичко е край, финити, окончатгелно и не бива да се надяваш на нещо различно. А ако ще се надяваш - значи не се разделяйте. Недоумявам, наистина. Отделно това с Бургас - София е изиграло мнооого лоша шега. Пропилял си си годините. Ама ще го разбереш като ти зарастне малко раната и си върнеш тестостерона. В тоя ред. Връзка от разстояние е обречена.

anonymous708973
05-08-2012, 05:44
"Искам да постоя сама" може да не е директен отговор, но е окончателен такъв. Просто не иска да те обиди.

leadyflame
05-08-2012, 07:24
Щом в момента излизаш с момиче, което ти допада, не виждам защо не дадеш и дадеш шанс, не прекарвай времето в мисли за бившата, така отежняваш нещата. Забавлявай се, това е важното.

DisappointedDreamer
05-08-2012, 07:29
Момичето, с което си бил 5 години, вече ти е било шута. Не мисля, че причината поради която тя те е зарязала, е това, че не и харесва София-та. По скоро нещо се е разколебала, или е намери друг човек близко до нея, и е решила повече да не се занимава с теб. Както каза валдес - приеми го. Край, финито, енд, няма какво повече да мислиш за нея и да се косиш.

Опитай си късмета с момичето от София, което е близко до теб.

error92
05-08-2012, 09:50
Според мен сериозен разговор - директно по темата ще изясни всичко, ако не ще да говори и се дърпа (по телефона) тегли й една майна да й падне ченето, че като гледам е свикнала с мисълта, че света ти се върти около нея :d

IseeDEADbodies
05-08-2012, 11:05
Има два варианта пред теб :
Първи вариант - ако наистина мислиш това което казваш, зеабаваш София и се връщаш при момичето в града от който сте.
Втори вариант - Ако толкова много искаш да живееш в София спираш да хленчиш, държиш се на положение (както правят мъжете) и си живееш живота. С две думи забравяш цялата тая работа, в крайна сметка - живота продължава.


П.П. - Проблема ви е, че нямате приоритети ! Искате всичко, е да ама.. НЕ ! Ако имаше приоритети и знаеше кое ти е по-ценно, или кое искаш повече изобщо нямаше "да се чудиш к'во да правиш"

In*The*Face
05-08-2012, 11:17
5 години не са никак малко и ако през цялото това време мацката не е стигнала до извода, че иска да задълбочите връзката ви, че иска най-после да се насладите един на друг и да живеете ако не заедно, то поне в един град, по всяка вероятност и след още 5 пак няма да иска. Нормално е още да имаш надежди, че нещата могат да се оправят, но за твое добро, по-добре спри да мислиш за това. Оправданието с града е супер тъпо. Звучи ми като някаква разглезена кифла, която е свикнала да и се тича по гъза. Ако аз обичам някого и на село ще отида да живея. Както написаха по-горе въпрос на приоритети. Най-добре си дай време. Не е лесно да преминеш от една дълга връзка в друга. Отпусни се, раздай се, почувствай се като човек, който не трябва да се съобразява, защото е ангажиран. Пък другото ще дойде от самосебе си, когато е моментът. Приятелката ти е лицемерка!

SmilezZz
05-08-2012, 17:23
Ясно ти е казала, че не иска да сте заедно повече и не мисли да преминава в по-сериозни отношения с тебе. Все пак в продължение на 4 години я чакаш да завърши и да дойде при теб, докато сега, когато има възможност - не е съгласна. Някак си ми се губи връзката, а уж се обичате много. А всъщност, през тия 4 години виждали ли сте се , колко често? Да не е преживяла нещо друго с друго момче и затова нещата в момента да са такива. Не знам, просто предположения. Иначе ако имаш възможност - можеш да се върнеш при нея, обаче ако и тя е съгласна. Другият вариант е да си останеш в София и да си продължиш живота с друго момиче: независимо с тая, с която излизаш или друга. Но недей прекарва времето с мисли и мечти за бившата си, защото само влошаваш нещата и с нищо не си помагаш.