PDA

View Full Version : Рахитова броеница.....



littlekittyyy
05-08-2012, 07:35
Здравейте! Момиче на 19 съм, с ръст 147. До сега никога не бях обръщала внимание на тялото си...и си мислех, че ще порасна-но не пораснах. Майка ми е 150, баща ми 170, роднините ми също са ниски по 150-160см. Ясно ми е, че генетиката оказва голямо влияние, но забелязах, че на долните крайници имам рахитна броеница....забелязала съм, че майка ми също има по краката рахитна броеница, но краката й са доста по издължени от моите и тялото й не изглежда смешно да разлика от моето. Та...въпроса ми е, възможно ли е да се излекувам от рахит при прием на витамин Д и пълнее ли се от него? Влияе ли на растежа? Имам още кг за сваляне и се чудя, ако взимам витамин д без да ям нищо и си правя упражнения за отслабване, ще има ли положителен ефект?

bloodyF
05-08-2012, 08:10
това какво представлява, че не мога да го открия в гугъл даже?

littlekittyyy
05-08-2012, 09:17
Моля модератори да поправят заглавието - не рахитова, а рахитна броеница (моя грешка, съжалявам)
bloodyF ето какво представлява http://zdrave-bg.eu/images/rahit_broenica.png

bloodyF
05-09-2012, 08:12
според мен трябва да се консултираш с лекар..

kalpazanka
05-09-2012, 14:37
Няма начин рахитната броеница да е на краката! Този термин се ползва да означи промените по гръдния кош. Може да има още куп симптоми! По един единствен не е редно да се поставя диагноза.

littlekittyyy
05-11-2012, 10:45
Ох не знам....притеснено ми е. Наистина съм много ниска и краката ми са доста къси...ръцете също. Горните крайници на ръцете и краката са по-къси от долните крайници, а костите ми като ги напипвам ми изглеждат много меки.....мисля да отида на ендокринолог за да ме прегледа. Интересува ме също дали имам шанс да дръпна поне с 3-4см. Някой знае ли какво представлява един такъв преглед при ендокринолог? За първи път ще ми е...

bobito
06-21-2012, 09:22
Здравейте, не е точно тук мястото, но да попитам може ли да се оправят деформации на гръдния кош от напреднал рахит и ако да - по какъв начин. Аз съм на 24 години вече и не знам дали е възможно това да се случи в толкова напреднала възраст, имайки предвид, че болестта се развива от 1 до 3 годинки. Мерси предварително за всеки отговор :)