PDA

View Full Version : Социална мрежа за тийнейджъри



thewhitelotus
05-08-2012, 09:37
thewhitelotus.wall.fm/index


THE WHITE LOTUS FREE е социална мрежа за млади хора, които се интересуват от РП-форуми и повечето имат собствени такива.

Ние използваме този сайт за реклама и обсъждания на нашите нови проекти, но същевременно всеки друг също е добре дошъл да си полафим в нашия форум или ако иска да сподели нещо в блога.

Освен това мрежата предлага и създаване на групи (като във фейсбук), онлайн игри и още много забавни неща.

Досега имаме:
- над 60 потребители
- над 20 РП-форума, добавени в "линкове"
- над 30 групи, създадени от потребителите ни
- над 100 теми за какво ли не, пуснати във форума

Ако някой иска да ни помогне да разпространим сайта ни, ето банер:

http://i48.servimg.com/u/f48/16/08/78/79/banner10.jpg (http://thewhitelotus.wall.fm/index)

Заповядайте при нас!

thewhitelotus
05-07-2013, 22:13
Само да съобщя, че горният сайт вече не е актуален. :) "Идеята" ни заедно с всички потребители, профили и писани по форума неща се премести на този адрес: http://thewhitelotus.bulgarianforum.net/

Частта "за тийнейджъри" се намира в секция "Бла-бла" (горе в менюто), иначе използваме форума основно за роул плей на различни теми.

prosto_chovek
05-08-2013, 15:56
Бъркаш.

thewhitelotus
05-08-2013, 16:02
Какво бъркам? :)

prosto_chovek
05-08-2013, 16:10
Бъркаш, ако мислиш, че някой ще отиде в този сайт. Каквото и да е, всеки си е свикнал с този.

thewhitelotus
05-08-2013, 16:22
Ама ти не прочете ли? Тази тема е отпреди година, вече го няма този сайт от първото мнение. Но те уверявам, че много хора тогава все пак дойдоха, но не защото не са доволни от този, точно обратното, когато харесваш нещо, често търсиш и други подобни на него и всъщност никой не се е местил от тук, просто си добавиха още един сайт.

Както и да е, както казах сайтът не съществува, сега е само форум, при това с доста по-различна насоченост (роул плей), а Тийн зоната е само една много малка част от него. :)

Fisherman
05-08-2013, 16:26
рол плей лол

thewhitelotus
05-08-2013, 16:31
Да, защо, не знаеш ли какво е? ;) Или просто не си пробвал никога?

Fisherman
05-08-2013, 16:37
знам тва е за супер нърдове,някакви се сабират и се представят за феи,елфи,магьосници и паладин и си правят батъл там сабират цветя дигат левъл,сабират купър за маунт и нова броня с повече атак пауър

Fisherman
05-08-2013, 16:40
отиваш до вещицата с голямата брадавица да си вземеш куест,после го връщаш на вещицата с малка брадавица и тя ти дава калцуни с интелиджънс

Fisherman
05-08-2013, 16:40
само хубави неща

thewhitelotus
05-08-2013, 16:58
Амии... Не точно. :D Току-що ми описа компютърна игра, а не форум, но си прав, има сходства. Аз и компютърните игри от този род харесвам, при това те уверявам, че не съм "нърд". :)

Форумите (поне тези, които са направени добре) са по-скоро за хора, които имат богато въображение и обичат да пишат и евентуално четат фентъзи книги, но не е задължително, защото има и на други теми. Основната разлика е, че в игрите всичко получаваш наготово - света, в който се развива историята, героят ти, всичко вече е направено от създателите на играта. Във форума администраторите създават някаква история или свят, или вземат идеи от книга/филм/сериал, но след това потребителите решават накъде ще се развият нещата.

О, и не, не печелиш експириънс и интелиджънс точки. :) По-скоро е като театър в писмен вид, превъплътяваш се в някой друг за малко все едно си актьор и развиваш историята му, като се съобразяваш с героите на другите играчи и пр.

prosto_chovek
05-08-2013, 17:01
И развиваш шизофрения и други наклонности.

thewhitelotus
05-08-2013, 17:03
И развиваш шизофрения и други наклонности.

Ами аз лично досега не съм чула някой да е развил шизофрения от роул плей форум, но кой знае, ако имаш слаба психика... :D :D :D Като всяко нещо, и това си крие рискове. :Р

prosto_chovek
05-08-2013, 17:49
Не ми е по вкуса.

thewhitelotus
05-08-2013, 17:57
Това вече е друг въпрос. :) Не налагам нищо на никого.
Хубава вечер.

prosto_chovek
05-08-2013, 18:06
Хубава да е.