PDA

View Full Version : Моля за съвет...



stranensubekt
05-08-2012, 14:02
Здравейте! За пръв път пиша в този форум, но го следя от доста дълго време... Проблемът ми е следният:
Един от най-близките ми приятели живее от няколко години в чужбина и се връща тук обикновено през зимната и част от лятната ваканция. Миналата година през лятото той тръгна с едно момиче, с което бяха ходили няколко пъти, но съответно бяха и късали... Този път явно решиха да бъдат заедно за по-сериозно... Та както и да е - въпросният приятел, гаджето му, аз и още няколко приятели бяхме на море през лятото на миналата година и аз се сближих с въпросното момиче. С него се познаваме от известно време, но общо взето да сме пили кафе няколко пъти, нищо кой знае какво... Моят човек си тръгна някъде малко след това море, но ние с неговата приятелка станахме партии и общо взето се виждаме и досега доста често. Ходим по барове, дискотеки, вили и всякакви такива щуротии. Аз я възприемам единствено и само като приятел, както надявам се и тя мен. Моят приятел, като заминаваше, ме беше помолил да я взимам, като него го няма, насам-натам с мен, дето се вика, да се наживее, пък и до някаква степен да знае явно и той за какво става въпрос, какви ги върши и т.н. Напоследък обаче забелязах, че откакто излизаме двамата с нея, имам известен проблем с жените... Когато и където и да ида, стане ли някакъв флирт или нещо подобно, винаги стигаме до един и същи въпрос : "Това там не е ли приятелката ти?" и се получават ред неприятни ситуации. Отделно, че когато и да има някакво момиче около мен, например в някое заведение, гаджето на моя човек изведнъж идва и като цяло накрая никога не се получават нещата. Един път бяхме на купон у тях и аз се зарибявах с някаква нейна приятелка, после и поисках номера и т.н., но гаджето на моя човек ми каза, че това момиче имало някакви филми и да не съм се занимавал... Предполагам и какъв е най-вероятният мотив за действията й. Със сигурност и е доста удобно да има човек като мен около себе си, който я води по заведения, внимава, често е на разположение и така нататък и едва ли ще е приятно за нея, ако нещо от това се промени... Дали съм прав? Дайте някакво женско мнение! И как да го реша тоя проблем с "илюзорната" приятелка? Предполагам, че ако говоря с нея по този въпрос, ще отрече да прави нещо умишлено, а и вероятно ще се обиди... П.С. Сигурен съм, че тя е единствено с приятелски чувства към мен, а аз я викам често да излизаме най-вече, за да не се филмира за моя приятел, понеже има сериозни чувства към него... Извинявам се за дългата тема по този относително банален проблем, но ще ми е интересно да чуя вашите мнения по въпроса...

TheBeliever
05-08-2012, 14:45
Едва ли го прави нарочно. Може да й кажеш, че ти е самотно и ти се ще и ти да си намериш половинка. Да я попиташ за съвети и подобни, да те запознава с приятелки и т.н. С две думи, да й припомниш, че си "на пазара" и няма да е зле тя да се съобразява с това от време на време, и даже да асистира когато е възможно.