PDA

View Full Version : Запознанство с родителите



DeHu
05-08-2012, 15:22
Тъй като ми предстои да се запозная с родителите на моя човек,реших да пусна една тема тук,за да чуя как е било при вас.Според вас след колко време е нормално да се случи и може да разкажете как са минали вашите първи срещи със семейството на гаджето :) В интерес на истината съм леко притеснена и имам чувството,че ще е супер неловко..

SmilezZz
05-08-2012, 17:00
Доста пъти съм се запознавала и все още ми става неловко при тая мисъл. Не знам и аз защо. Настоящият ми приятел ме запозна с баща си някъде , когато бяхме заедно около 3 - 4 седмици и то съвсем изненадващо. Накара ме да отида до у тях и да си говорим ала бала, а в същото време е накарал и баща си да дойде по-рано, та така се случи. А той човека ми се представя, а аз от притеснение мълча и не знам какво да правя. Та, така де. Отмина тоя период, сега сме в много добри отношения, много си ме харесва и ме приемат като част от това семейство. За което супер много се радвам. Иначе е нормално да се притесняваш, обаче няма нищо страшно - просто бъди себе си , другото само ще се нареди.

DisappointedDreamer
05-08-2012, 17:04
Срещнах се с семейството на бившия ми - от страна на баща му се запознах с прабаба му, дядо му и баба му, баща му, леля му, майка му и сестра му 8-) Беше нещо като парти, на което поканиха и мен, като негова дама. Беше адски неловко и до последно отказвах, ама накрая се получи много добре, приеха ме страхотно, говорихме си, дори когато си тръгвах всички ме прегърнаха и ми казаха отново да заповядам.
Та мисълта ми, виж какви са като хора - обичат ли да говорят, да се шегуват, да разпитват, т.е. дали са поотворени. Ако да, то няма да имаш проблеми, и просто се отпусни и бъде себе си. Няма начин да не те харесат.

TheBeliever
05-08-2012, 17:07
Ей тук http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/505958-%D0%9A%D0%B0%D0%BA-%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%B0-%D1%81%D0%B5-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%85%D 1%82%D0%B5-%D1%81-%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D 1%82%D0%B5-%D0%BC%D1%83-%D0%B8?highlight=%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0 %B5%D0%BB%D0%B8 съм писала. Не ми се обяснява пак.

SisiStrange
05-08-2012, 17:14
Ами бяха минали 4-5 месеца, откакто тръгнахме. Запознах се с майка му, която беше наясно, че съм притеснена и се постара да ми обясни, че хич няма причина, с баща му и с баба му. По-късно и със сестра му, и другата му баба + дядо. Хубаво е да се знаете. Вкарва елемент на сериозност и стабилност. Обичам да си говоря с майка му над чаша кафе.
Вярно е малко неловко в началото, но после те опознават и започват да си общуват с теб, и става много хубаво.

marilyn
05-08-2012, 18:08
Интересна тема, ще я следя. За съжаление не мога да споделя опит, защото не съм запознавала никого с родителите си, нито пък съм се запознавала с родителите на момчетата, с които съм била. Опитът на брат ми като запознава приятелките си с нашите е не особено успешен така, че аз не бих бързала. Но ми е интересно какво ще споделят съфорумниците. :)

therichbitch
05-08-2012, 20:37
Мен майките много много не ме тачат. Бащите ме харесват. С баби и дядовци май не съм се запознавала. На братята и сестрите също обикновено им допадам.
Иначе аз избягвам да запознавам с нашите, защото ще се почнат едни безкрайни разговори, проповеди, разпити, пък аз не обичам да говоря за личния си живот с тях..

DragonLady
05-08-2012, 20:45
С бившият ми: Отиваме двамата у тях да ме запознава с техните. Седнахме на масата, баща му беше направил бисквитена торта предната вечер и ме почерпиха с нея и с кола. Приказвах си извесно време с тях, питаха ме разни неща, отговарях им и така. Накрая бившият ми, усетил, че това мълчание не е на добре, ми вика искаш ли да ти покажа новата си уредба и айде в неговата стая.
С настоящият: Уж щяхме да ходим на билярд в неговият квартал докато по едно време, както си вървяхме към билярда, не ми каза искаш ли да минем през нас да пием по едно кафе? Аз викам добре. Отиваме ние у тях и като влязохме във входа на блока зацепих, че и техните може да са си у тях понеже беше вече към 5 и половина 6 вечерта и го питам " а ваще у вас ли са си " и той ми отговаря " да ". Първо му викам "Ооо не срам ме е да се запозная с тях толкова скоро" ( беше накъде на 5тият ден откакто тръгнахме ) после се съгласих, все пак да отида в дома им и да не се запозная с тях си е неуважение. Първо се запознах с баща му, а след около 1 час и с майка му след като влезе за малко при нас в стаята му. Запознанството с брат му стана няколко дни след това, като просто се засякохме и моя реши да ни запознае, поне тука нямаше срам и неудобство, понеже брат му е на моите години.

DeHu
05-09-2012, 10:44
Благодаря за отговорите :) не потърсих за другата тема,за което се извинявам.По принцип момчето ме покани да спя в тях,а досега не съм виждала техните.Прецених,че ще ни бъде твърде неудобно на всички и отклоних поканата,макар че вече имам желание да се запозная с тях.И все пак като видях как е било при вас,май не е чак толкова страшно...

Elinaaa
05-09-2012, 11:14
На 2рия -3 тия месец ме запозна с неговото семейство ей така спонтанно просто минавахме покрай тях и спряхме те бяха отвън и така стана .....

marin4itu
05-10-2012, 10:40
Приятелят ми се запозна с нашите на втората седмица, понеже имахме връзка от разстояние и той като идваше до моя град, нямаше как, оставаше в къщи. Пиха ракия, говориха си, миличкия ми много се притесняваше. По-нататък се е случвало да е пристигнал с влака, но аз да съм на работа и да ме чакат приятеля ми и нашите пак на по ракия.
Иначе аз с майка му се запознах на първия месец. Бяхме се засекли. После бяхме на гости за рождения й ден, ей там умрях от срам вече. С баща му (не са заедно с майка му) се запознахме по-нататък.. бяха минали няколко месеца, после се запознах и с дядо му и баба му.
С майка му на приятеля ми много се разбираме, много я уважавам жената, страхотен човек е. Случвало се е ей така като имам работа на центъра, да мина през работата й, да я видя.