PDA

View Full Version : Проблем със суха коса !



Nutella♥
05-08-2012, 21:12
Здравейте, момичета.От доста време имам един проблем ..всъщност от както се помня.Имам много,много суха коса ..наистина суха.Опитвала съм какво ли не : масла /тези на Икаров/ - от тях косата ми се омазнява прекалено много,слагам в умерени количества,но не знам какво става и след като измия косата си на другия ден е вече мазна,суха и сплескана.Тези масла не ми влияят добре.Опитвала съм жълтата серия на Елсев - същия резултат.Мазна коса.
Пробвала съм различни маски,балсами,но без особен ефект.Не знам вече какво да правя - косата ми прилича на слама.По принцип не е къдрава,а само леко начупена и достааа гъста.Затова няма как да намаля използването на пресата /не я използвам много - просто заглаждам с нея косата защото иначе е много бухнала/. Може ли да ми дадете някакъв съвет,някакви продукти от,които наистина да има резултат защото хич не ми е приятно да ходя с това чудо на главата. ;/ Знам,че има специална тема за косата,но реших,че тук въпроса ми ще бъде по актуален и ще получа повече съвети :) .

MaLkaTa_LaDy
05-09-2012, 03:52
Редовно подстригване. Не спирай да пробваш с различни маски. И кристалите за коса са вариант, с който няма да ти изглежда суха, но вероятно и те ще ти омазняват. Но ако решиш да ги използваш - само в краищата и съвсем малко по дължината.

Elinaaa
05-09-2012, 08:03
И аз имам горе-долу като твоят проблем
Но,с кристали и черният Глис косата ми почна да се оправя

Nutella♥
05-09-2012, 10:57
Използвам редовно кристали след всяко къпане /мия косата си 2 пъти в седмицата защото съм чувала,че като е суха не е препоръчително да се мие често/ и ги нанасям по цялата дължина и в краищата.Ще изпробвам и този черния на Глис - дано и при мен има ефект. :)

Elinaaa
05-09-2012, 11:22
Да аз го пръскам след баня на подсушена коса !
И домашна маска със зехтин също идва добре за суха коса

BonnieandClyde666
05-09-2012, 12:44
Моята коса също е суха. Пробвала съм какви ли не шампоани, балсами и мазила, но без особен резултат! Препоръчвам ти да се насочиш към някоя професионална серия.

pressiana
05-09-2012, 13:20
Купи си маска Miosotis. И според мен това с маслата е глупост. Те регулират омазняването даже, така че ти сигурно или слагаш твърде много, или не ги отмиваш добре. Имам много приятелки с всякакви типове коси, които ползват масла, но не са се оплакали.
Ако искаш, качи снимки на косата си, да видим.

strawberry88
05-10-2012, 11:08
Използвам редовно кристали след всяко къпане /мия косата си 2 пъти в седмицата защото съм чувала,че като е суха не е препоръчително да се мие често/ и ги нанасям по цялата дължина и в краищата.Ще изпробвам и този черния на Глис - дано и при мен има ефект. :)

Слагаш кристали по цялата дъжина и краищата?! :shock:
По темата:и аз ти препоръчвам да си вземеш професионални продукти.
;)

Infinity
05-10-2012, 11:22
Към предишната потребителка - да , аз също слагам по цялата дължина , защото косата ми е суха и по тоя начин става супер , какво толкова се чудиш ..
А към авторката - купи си някоя професионална маска и няма да сгрешиш , от опит го казвам.
CHI за мен беше най-добрия вариант, но си е въпрос на средства и предпочитания.