PDA

View Full Version : Дуфастон



glezenafukla
05-10-2012, 06:18
Здравейте, тази година съм абитуриентка и се пада да ми дойде точно на 23 май, а бала ми е на 24, екскурзията на 26 май. Последно ми дойде на 26 април. Ходих на гинеколог като я питах дали не мога да пия нещо, за да ми дойде преди 23, но каза, че няма как и можем само да отложим цикъла за по-натам.. като ми предписа Дуфастон, да го пия до 2 юни докато съм на екскурзия, ама тфа са 20 дни по 2 хапчета и направо не знам.. пила съм го като бях на 15, защото 2 месеца не ми идваше, пих го 12 дни и на следващия ми дойде и всичко беше успешно, но сега просто не знам дали да го почвам толкова рано, страх ме е да няма странични ефекти, а ми е толкова напрегнато покрай бал, матури и какво ли още не.. някой пил ли го е и може ли да сподели мнение?! Мерси..

cyclops
05-10-2012, 13:35
И аз съм пила дуфастон няколко пъти и нямах странични ефекти.Предполагам, че за всеки е различно, но не мисля че има странични ефекти. Щом ти го е предписала по схема след консултация с гинеколож , значи предполагам можеш да й се довериш.

kalpazanka
05-10-2012, 17:57
Като те е страх от странични ефекти, просто не го пий. ;) Ти искаш хем да си изкараш бала и екскурията спокойно, хем всичко в организма да ти е наред.

Чест прави на докторката, че не те е натъпкала със старите гестагени, а ти е предписала брата близнак на прогестерона.

ledenakrasota
05-10-2012, 18:03
Няма да имаш. Нали тя ти го е изписала? Аз самата съм го пила години наред. :)

glezenafukla
05-10-2012, 19:02
и аз съм го пила преди 3 години, ама беше само за 12 дни, а сега ще го пия почти месец.. аз исках да ми даде нещо, което да пия, за да ми дойде преди 23,обаче тя каза, че няма как да стане и че само може да го отложим, една приятелка пи 5 дни Примулот Нор, нещо такова и след като го спря и дойде,ама не знам какво да правя..

kalpazanka
05-11-2012, 05:23
Примолут- Нор е стар препарат. Не си прави тънки сметки, щото седемте икономисали лева могат да ти излязат през носа.

glezenafukla
05-12-2012, 21:57
няма, няма.. почнах си Дуфастона, пък каквото стане.. мерси на всички :)