PDA

View Full Version : Спешно...



mi6eto942
05-10-2012, 12:28
Утре ще правим контролна по математика и имам условията на задачите,но нещо не ми се отдава да ги реша.Ако някой може много ще съм благодарна!
1.Всички околни ръбове на пирамида са 3а.Основата и е трапецът ABCD,за който АВ=2а,CD=a,AB е успоредна на BC.Да се намери височината.
2.В триъгълна пирамида АВСМ с основа триъгълника АВС,ръбовете МА И ВС са взаимно перпендикулярни.Стените МАВ И МСВ сключват равни ъгли с равнината на основата.Да се намери височината на пирамидата,ако АВ=15,ВС=14,МВ=21.
3.Основата на призма АВСА1В1С1 е равностранен триъгълник АВС със страна 6см.Околният ръб на призмата е наклонен към равнината на основата под ъгъл=60,а диагоналите на една оклна стена са 12 и 8 корен от 2.Намерете обема на призмата.
4.АВСМ-пирамида,основата е трапец,ВС=СМ=7,ъгъл ВАМ=60,всички околни ръбове сключват с основата ъгли равни на 60/Намерете обема на призмата.
5.Пирамида,основата е равностранен триъгълник.Една от околните стени е перпендикулярна на основата.Другите околни стени сключват с основата ъгли=в.Намерете цосинуса на ъгъла между стените.
6.Прав паралелепипед,основата е ромб със страна-а и остър ъгъл=а.По-големият диагонал на парал. образува с основата ъгъл=в.Намерете височината.