PDA

View Full Version : проблеми с родителите си



icePrincess14
05-10-2012, 15:14
Здравейте, отдавна искам да разреша един проблем с баща ми, но той виняги не ме разбира. Всъщност аз се държа добре - уча си уроците, слушам ги и не им създавам проблеми и наистина се държа прилично, а съм забелязала че другите на моята възраст се държат по съвсем различен начин. Всъщност проблемът е в баща ми. Много бих искала всичко да е наред, но той постоянно изисква като започна да се занимавам с нещо, като например някакъв спорт, след 4-5 месеца да бъда перфекна в това, което не при всички се получава. Бях тренирала волейбол и нямам никаква представа защо не се получи. Всъщност неговите коментари и критики ме нараняват ужасно много, затова че трябва да бъда перфектна. Всъщност аз свиря на китара и последните дни изобщо не обърна внимание на новите песни които бях научила и текста на песента която бях написала. А той иска да науча някаква дълга песен а сама немога. Преди дни си смених учитела и се надявам да изпълня очакванията му. Въпреки че все още е малко разочарован. (поне на мен така ми се струва) Но никога не се е сещал че понякога на човек му трябва поне малко подкрепа за да продължи напред. Ако говоря с него ме е страх че изобщо няма да ме разбере, всъщност го знам. Той мисли по-много различен начин от мен. Та можете ли да ми кажете какво мога да направя, искам с него всичко да бъде наред, без да имам някакви проблеми? Аз го уважавам много, но той не усеща как със коментарите си ме наранява ужасно много. Всъщност сега си мисли че всичко е наред, но за мен не е.

nIkEnCeTy_bE
05-11-2012, 12:07
Просто седни и поговори с него или нека майка ти ти помогне. Тя ще те разбере, предполагам. Всъщност и аз не ги разбирам тия родилите, просто да изискват от теб да си перфектна и постоянно да те обиждат и да ти казват, че не ставаш за нищо един вид, е просто мъчение...

xoxi
05-11-2012, 13:02
Нищо няма да загубиш ако говориш с него.
Обясни му, че не може да си перфектна във всичко, но все пак даваш 100% от себе си.
Ако не те разбере, поговори с друг роднина, в чиито думи баща ти би се вслушал.
В най-лошия случай, просто не му обръщай чак такова внимание. Следвай собствените си интереси и гледай да задоволиш собствените си желания. Родителите понякога искат прекалено много от децата си и не осъзнават кога прекрачват границата.

пп: Сетих се за една мисъл на Айнщайн:
Всеки човек е гений. Но ако оценявате една риба по умението й да се катери по дървета, тя ще изживее целия си живот с мисълта, че е накадърна.

CrazyBabyDoll
05-11-2012, 13:22
Мила,моя баща е подобен .Е не ме кара да ходя на уроци и спортове.Но понякога ме изкарва некадърна ,че не ставам за нищо .Такива са родителите и аз като тебе се старая да съм перфектна за него ,но не се получава и това е.Не съм сигурна дали ако поговорите ще те разбере ( защото моя не ме разбира пък и твоя случай е по тежък) .Кажи му какво ти харесва , с какво искаш ти да се занимаваш да ти даде възможност да му покажеш и да види,че това което ти харесва го правиш най-добре.Не изживявай неговите мечти,това е грешка ,ще си пропилееш хубавите години.Пък и както казаха по горе ако не те разбере не си го слагай на сърце живей си живота и толкова,защото ако тръгнем да се съобразяваме с всички ще полудеем.

icePrincess14
05-11-2012, 21:48
всъщност незнам кой би ми помогнал от роднините ми за да разговарям нормално с него... татко иска аз да се изразявам, а не някой вместо мен..

SmilezZz
05-12-2012, 06:23
Поговори с него. Може би си мисли, че като ти казва това и това, ще станеш по-добре, поради простата причина, че ще имаш желание и амбиция да го постигнеш. Поне това беше първото нещо, което ми дойде на ум, когато ти прочетох темата. Поговори с него, може пък и да те разбере.

MagicSmiles23
05-12-2012, 07:53
Поговори с него. Може би си мисли, че като ти казва това и това, ще станеш по-добре, поради простата причина, че ще имаш желание и амбиция да го постигнеш. Поне това беше първото нещо, което ми дойде на ум, когато ти прочетох темата. Поговори с него, може пък и да те разбере.
.................................................. ..

icePrincess14
05-24-2012, 22:14
всъщност нещата сега са малко по добре от преди.. :)

prosto_chovek
05-26-2012, 01:13
просто понякога някои родители имат амбиции такива, че децата им трябва да постигнат повече от тях самите. Такива хора не можеш а убедиш в нищо. Не се засягай, да ти минава през китарата. Като колега - китарист ти го казвам :) И това ще мине, няма страшно. Това, всъщност, ми напомня за някои изминали години с баща ми, когато положението беше същото. Сега, като видя, че съм студент, че се справям, прие това, което съм (не, че съм нещо по - различно от урод, де), но все пак. Баща ти ти е баща и винаги ще бъде. Просто изтърпи този почти задължителен за всеки период и всичко ще бъде наред, ще видиш :)

Dreamer...
06-18-2012, 08:38
Кажи му за проблема. След като си мисли, че всичко е ОК, ти му кажи без да си груба, че всъщност думите му те нараняват. Мисля, че ще те разбере и ще го има в предвид... или поне при мен действа. :)

dreamwalker
06-23-2012, 23:45
Мисля, че баща ти иска най-доброто за теб, но може би не осъзнава, че очакванията му са прекалено високи. Трябва да поговориш с него. ;]]

Sladichkoto0
06-26-2012, 18:00
Баща ти иска да си перфектна може би, защото на времето той не е успял да бъде ... И с една дума иска да реализира мечтите си чрез теб, защото ти си му най-скъпото ... Въпреки че не е правилно и той едва ли ще го разбере, но ти все пак опитай да поговориш с него ... Дано при теб се получи :)