PDA

View Full Version : Кръв от носа



elizabethg
05-10-2012, 18:03
Здравейте!Снощи както си лежах и изведнъж започна да ми тече кръв от лявата ноздра.Днес също...На какво може да се дължи?

Silver_flower
05-10-2012, 18:22
И на мен ми тече понякога. Наскоро също. При мен е от напрежение, стрес. Ако си напрегната често, може и от това да е, на мен ми е текло и от жега, от удар, даже понякога като си мия лицето и си ударя носа без да искам и може пак да ми текне. Имам "чупливи капиляри" поне така ми казаха преди години. Пих Рутаскорбин (предписаха ми го, нз може ли без рецепта. Тази година ми тече основно от стрес (7 клас съм). Веднъж в един час по математика от притеснение ми текна. Но при всеки е различно, има доста причини за кръвотечението от носа, най-добре се посъветвай с лекар, щом е така без видима причина. :)

ICETTT
05-10-2012, 18:29
При всеки е различно, но най-често е при липсата на витамини (поне на мен лекарят така ми каза). И на мен доста често ми тече кръв от носа и като бях на доктор той ме посаветва да ям повече цитруси, сирени и т.н. Аз също съм пила Рутаскорбин и ми помогна, но по-добре първо се посаветвай с лекар ако решиш да взимаш някакви лекарства. Много пъти са ми казвали, че заради капките за нос също може да ти тече кръв от носа-не се притеснявай това най-често е проблем, който отшумява с времето или поне намалява! :)

Leticcia
05-11-2012, 12:55
Слаби капиляри? :?

Marseille
05-12-2012, 11:13
Здравейте!Снощи както си лежах и изведнъж започна да ми тече кръв от лявата ноздра.Днес също...На какво може да се дължи?

Слаби капиляри може да са. На мен от жегата най-често ми тече. Това се случва Юни месец най-често при мен.

kalpazanka
05-12-2012, 11:15
Премери ли си кръвното, когато започна да ти тече кръв?

Някакви оплаквания имаше ли преди това?

DisappointedDreamer
05-12-2012, 12:14
От кръвното може да е било да. И от жегата.

shmatarok
05-12-2012, 12:26
И от стрес, и от резки температурни промени, и заради закъсняващ цикъл съм се сдобивала с кръвотечение от носа. ;д Помисли напоследък как се чувстваш и да, измери си кръвното. ;)

MagicSmiles23
05-12-2012, 13:38
При всеки е индивидуално...мен най-често ми тече по време на тест в училище...