PDA

View Full Version : Без развитие



eminem213
05-11-2012, 18:07
И аз не знам защо се реших да пиша тази тема. Свикнала съм да подтискам всичките си отрицателни емоции. Старая се да бъда позитивен и усмихнат човек. Не съм от най разговорливите.. да си го кажа честно-срамежлива съм си.
Напоследък толкова съм се вглабила във факта, че си нямам приятел или по-скоро съм си нямала (на 16 съм :D ). Това не е защото съм нямала възможност или, че момчетата не ме забелязват. Преди си казвах, че вината не е в мен и че за всичко си има време. Е.. това време доста закъснява. Вече съм напълно на ясно, че (явно) аз преебавам всичко.. не знам как, явно нямам подхода. Винаги оставам на положението ''флирт за 30мин''... явно извъртам така нещата, че да няма никакво развитие!
Сега например страшно много искам да се запозная с едно момче. Почти всеки ден се виждаме, но просто я няма смелоста, за да го заговоря.. Не искам да си давам празни надежди, защото ми е ясно, че няма да има никакво развитие..

Исках да споделя на някого... имам нужда да го излея, защото буквално ме натоварва колкото и тъпо да звучи ^^

Glamour92
05-11-2012, 18:29
Първо да вметна,че емоции-независимо дали положителни или отрицателни,не се потискат.Просто е вредно и рано или късно изплуват и правят поразийки(или дори поразии). Намираш начин да ги изразиш или излееш навън,по възможност начин ненатоварващ околните,такъв й=който няма да навреди и на теб. :) Споделянето във форум е опция.

За приятелите и подходящите хора в живота ти времето не може да стори нищо.

Ти си човекът.Запознаваш се с различни хора,някои от тях ти стават близки,други пък-не.След това с част от първите ставате приятели и така нататък.Виждаш,че без твое участие трудно ще стане.Много рядко Висшият разум решава да тръсне на пътя ти някоя сродна душа с намерението да ви събере доживот.

Не подхождай със скептицизъм към новото момче.Защо реши,че нямаш шанс с него? Той все пак не си е дал мнението,това което казваш се намира засега единствено в твоята глава.Не говоря за напразни надежди-просто действай с намерение ,с размах-без розови очаквания и сапунени мехури.
Отиваш с идеята да провериш що за птица е,пък каквото стане.
Иначе след време има да се питаш "Ами ако...?"-а това вече е кофти.

paradosou
05-14-2012, 12:31
Не искам да си давам празни надежди, защото ми е ясно, че няма да има никакво развитие..

Не се получава, 'щото предварително в ума си отрязваш нещата и съответно тва блокира всичко от там нататък. Тръгни с нагласата, че те кефи и искаш да разбереш повече за него, да има действеност някаква; тва по принцип, не специално с въпросното момче.
Не си потискай емоциите; отрицателни-положителни... квито и да са. Чувствай се ок с емоционалността и усещанията си, приемай се. И не задълбавай прекалено в идеята за гадже. Запознавай се с повече хора и си създавай нови контакти, останалото не зависи съвсем от теб. Използвай времето, в което си сама за наблюдeние и трупане на опит, пък не подминавай и забавленията. :)