PDA

View Full Version : Вашият дом



rusoto_baby_f
05-12-2012, 01:14
Такааа
Една малко по различна тема..
Ако живеехте сам/а, как бихте искали да изглежда вашият дом..
Ок някои от вас, може би ще останат при родителите си да живеят..
Но ако един ден, решите и имате възможност да живеете сами..Как бихте обзавели дома си..
Ако трябва да бъда честна, предстои ми обзавеждане и искам да взема някои идеи от вас..
Поствайте линкове, снимки и т.н.

mimsssssss
05-12-2012, 02:18
Ами аз живея сама от 7 години, четири от които са с приятеля ми. Сегашният ни апартамент (на квартира сме де, не е наш) сме си го обзавели ние и единственото нещо, което е старо е хладилника и неговият компютър, за всичко друго почнахме от нулата и сме си купували всеки месец. Няма да давам снимки, само ще опиша на кратко.
Като се влезне се пада малък коридор - има закачлка и обувалник.
Срещу входната врата ни е най-голямата стая. В нея има тенис маса в средата, а отгоре диско топка, в ъглите "звук и светлина" и колонки. На края на стаята до вратите за терасата има две бюра - неговото с компа и мойто с лаптопа и до мен е библиотеката ми с книги.
Следващата стая е отсрещна, до входната - кухня. Вътре има нормални неща - стъклена дълга маса за 8 човека с 8 стола, готварска печка, хладилник, микровълнова, тостиера, две мивки и малък плот, шкафове под и над мивките. Оттам се излиза на остъклена тераса - има една маса и два стола и барбекю.
От кухнята има плъзгаща врата към хола. Хола е доста тесен - има един голям диван и един среден, в средата ниска дървена маса и отсреща секция с тв. Масата и секцията са от черно дърво, а диваните са в бежово. Между двата дивана има малка масичка, пак черна, на нея стоят наргилето и други подобни пособия, някакви пури дето майка ми донесе и по края едни светещи камъчета.
Отсреща е спалнята. Има два гардероба срещу положни, по тях има играчки, които сме печелели на един лунапарк където ни бяха срещите в началото, а в края на стаята е леглото.
Последната стая е най-ново обзаведена, има още кво да се желае. Има кростренажор и гладиатор в единият край, в средата е малка боксова круша, а в срещуположната стена е дартса. По земята в ъгъла има топки - футболна, хандбална, ръгби, две ракети и една торба топчета за тях, въже за скачане и подпрян обръч. По нататък има две гирички и една ъглова поставка, която е нова и не сме закачили.
Отсреща е килера - има пералня, рафтове с инструменти за него и моите маши и преси и други глупости.
Накрая е банята - огледало, стъклени малки рафчета, тоалетна, биде и вана. И е в светло зелено всичко :)

Нещо конкретно ако те интересува, питай. Много зависи колко стаи ти е апартамента, където ще живееш, за да си прецениш какво може да си позволиш. Ние преди живеехме в един 70 квадрата, ама се преместихме, защото не можехме да си позволим много неща, като например тенис масата.

SlowDownBaby
05-12-2012, 05:55
Уау .. Тенис маса...винаги съм искала xD
По темата,аз живея на квартира и не съм я обзавела аз,но ако някога имам апартамент задължително искам да е черно бях.Обожавам комбинацията от бял диван,с бях килим и ниска стъклена масичка,и отзад за фон някакви черни вази...просто са ми слабост :)

http://www.z4living.com/wp-content/uploads/2012/01/black-and-white-bedroom-ideas-3.jpg
http://sweethomedecorating.com/wp-content/uploads/2011/03/Modern-Living-Room-with-Black-and-White-Furniture-Decoration-from-Giessegi-Beautiful-Living-Room-Design.jpg

Всъщност ти ако се интересуваш просто напиши в гугъл Black and White room design и ще ти излезе :)