PDA

View Full Version : Любов



mutuzubara
05-12-2012, 12:03
Здравейте,пиша за да си излея мъката.Имам сериозна приятелка от 10 месеца.Тя е абсолютно всичко за мен.Наистина много я обичам.Искам да сме завинаги заедно.Обаче аз съм различен.Живея труден живот.Родителите ми са разделени,баща ми е пенсионер,майка ми е безработна,брат ми е студент и не го бива за нищо освен да командва и да се прави на мъж,аз съм ученик още на 18.Много ни е трудно да се справяме финансово,и аз съм много подтиснат.Единственото хубаво нещо в живота ми е приятелката ми.Тя си живее доста прилично бих казал.Сега не е милионерка,но си е доста стабилна.Нямам търпение да дойде утрешния ден да я видя в училище и после да се мотаем някъде,но мисълта,че не мога да я заведа никъде просто ме съсипва.Понякога дори избягвам да излизаме,защото ми е неудобно просто.Тука вкъщи наистина не се живее,постоянно скандали,глупости...Идва ми да избягам,но като няма къде да отида?Приятелката ми незнае почти нищо за мен.Просто не съм и казвал неща които са около семейството ми,тъй като наистина ми е неудобно и не искам да си развали мнението за мен и да ме зареже,от това най-много се опасявам.Тя мене ме познава отлично,но незнае нищо за семейството ми,освен как се казват и какво работят(уж).Понякога като съм се саднал ми идва да й кажа всичко и да си излея мъката но не мога.Просто ми е неудобно,тя ще си промени държанието към мен все едно съм някакъв,дето няма 1 стотинка да се усмихне,което си е така.Също така и някой път като и подаря нещо или купя нещо тя ще ме съжали и ще каже не недей,нищо не искам и така и ще се чуди от къде съм взел пари за това,дали са ми били последните пари и т.н.Няколко пъти пък съм си мислил да се разделим,защото не може да продължава така,но това ще ме съсипе,наистина няма да знам какво да правя,ако се разделим.Това ще бъде края за мен.Не казвам,че ще направя някаква глупост,но просто живота ми ще си умре.Пък и освен аз,тя много ме обича и не мога да и го причиня.Искам винаги да е щастлива и да си има всичко,нищо да не й липсва.Наистина понякога като си легна и започна да си мисля,направо ми се къса съцето.

DisappointedDreamer
05-12-2012, 12:17
Младежо, сам каза че много те обича. Заедно сте от цели 10 месеца, което въобще не е малко време. Не мисля че тя би си променила мнението и обичта си спрямо теб, само заради финансовото ти положение. Някой път, когато отново се чувстваш унил поради точно тази причина, и сподели всичко. Разкажи и за вашите, кажи и защо си я лъгал и не искал тя да знае. Не се срамувай, няма нищо срамно в това. Успех и горе главата.

jghgh
05-12-2012, 12:23
Ако толкова те обича, няма да те зареже, защото нямаш парички.
Ако сте толкова близки, защо се притесняваш да й споделиш? Нали сте освен гаджета, и приятели, лични сте си един на друг?
Защо й нямаш доверие да й споделиш?
И защо си мислиш, че нещо ще загубиш, ако тя се окаже от онея жени, които биха изоставили мъжа до себе си заради финансовото положение?

Разбирам те, че не искаш нейното съжаление и постоянно да те мисли, ама няма как. Можеш по-меко да й обясниш, че ти се къса сърцето, че не можеш да й подаряваш подаръци, но няма как. Ако искаш не влизай в големи подробности. Но я помоли за разбиране и за подкрепа. Ако ти ги откаже, какъв човек е?

marilyn
05-12-2012, 20:24
Твоята история е много подобна на тази на най-добрия ми приятел. Наистина много кофти е така, но според мен трябва да й кажеш истината и да й разкажеш за проблемите си. Тя ако те обича ще те разбере, ще остане с теб и ще гледа да ти помага, да прекарва примерно повече време с теб, когато не ти се прибира у вас.
Щом си на 18 значи си или 11ти или 12ти клас, което означава, че остава малко докато завършиш и можеш след това да работиш, да си по-самостоятелен и да имаш повече средства.

GLaDOS
05-13-2012, 09:14
Пич , от 10 месеца сте заедно. Предполага се че сте достатъчно близки.Кажи й какво те мъчи , ако наистина те обича това не би било абсолютно никакъв проблем ! Колкото до парите ... имаш 18 ,хващай сезонна работа за през лятото .Изкарай си пари и ги харчи разумно за да имаш. :)

heartshapedbox
05-13-2012, 13:09
И според мен трябва да говориш с нея.
Щом те обича, няма да те остави 100%.
Пък и 10 месеца са си доста време,
ако бях на нейно място нямаше да ми стане тъпо за това,
че имаш финансови затруднения,
а за това,че не си и споделил толкова време.

mutuzubara
05-14-2012, 11:07
тя все иска да се виждаме,а аз се измъквам и гледам да излизаме възможно най-рядко.

cyclops
05-14-2012, 11:19
Ето и моето мнение... заедно сте от 10 месеца, а не знае нещо толкова важно за теб? Това нито е хубаво , нито е честно спрямо нея. Все пак сте заедно и то от цели 10 месеца и би следвало да се познават, да разговаряте и да не се криете. Не си виновен, че си в такова семейство. По-добре да знае. А замислял ли си се дали тя не се чуди, защо избягваш да излизаш? Може да си задава куп въпроси. МОже да си мисли, че не обичаш да излизаш, а си домошар, а предполагам е грешно. Мисля, че дължиш на себе си и на нея да си поговорите. А ако тя наистина държи на теб ще те подкрепя.

scandalousLady
05-14-2012, 11:56
Щом те обича и сте заедно от толкова време, както казаха и другите едва ли ще си промени мнението.Според мен и разкажи аз мисля,че ще те разбере. Аз например дори с момчето да сме от по-малко време задено в никакъв случай не бих си променила мнението. Не вярвам тя да го направи. Сподели й. Освен,че е по-добре да знае и на теб ще ти олекне. Айде успех и горе главата ;) !!!