PDA

View Full Version : Обработка на вокали (програма)



maksimal
05-12-2012, 13:02
Някой знае ли програма с която може да се обработва (миксъринг, мастеринг) на вокала при записване с микрофон?
Cool Edit Pro я имам но не знам как да обработя вокала (да премахна пръщенето и етц)...

ifiwas
05-13-2012, 08:06
Програмите, с които можеш да обработваш, са много, но въпросът е да знаеш как да ги използваш. Няма особено голямо значение какво ще избереш. Важното е ти да се чувстваш комфортно и приятно използвайки програмата.

Ето няколко, за които можеш да потърсиш повече информация:

Cubase
Ableton Live
Sound Forge
Reason (v. 6 и нагоре)
WaveLab
и други.

Умението да обработваш вокали се придобива с доста опит, но не се отказвай и бъди постоянен. Онлайн има много информация и напътствия. Потърси и в Youtube.com.

Поздрави!

MartyD
01-01-2013, 18:46
ЗДР.. интересувам се кой от тук може да обработва вокали и записи,работя по един проект и ми трябват доброволци( без заплащане)..приемете го като подобряване на развитието на портфолиото ви!..4акам желаещи!! :) или пишити на wow.md@abv.bg ;)

dakata25
08-16-2013, 00:33
з

dakata25
08-16-2013, 00:39
здравейте да ви попитам искам да си направа една песен в смисъл не аз да пея а да я направя с програма искам да вкарам акапелите на 50 cent lloyd banks i olivia в един инструментал ако може някой да ми помогне дали може с virtual dj с нея да се прави