PDA

View Full Version : Решение на омазняваща се коса



пAteNцЕ
05-12-2012, 14:55
Извинявам се предварително,ако има такива теми , но ми писна да си задавам въпроса в общите теми и направо реших да направя тема(ако някой ми е отговорил и не съм видяла се извинявам :д)
Такам, ако има значение - на почти 16 съм . Заглавието-само подсказва какъв е проблемът ми. :)
Преди ползвах преса за коса, за да "скрия" този гаден дефект на косата си,но забелязах, че вече не върши работа.От доста време ползвам хума(преди след маската се миех с неутрален шампоан,но вече минах само на хума и най-много малко балсам на краищата). Не правя грешката да си я мия всеки ден,защото знам,че така ще стане по-зле.Обаче наистина ми е гадно :( даже ми е тъпо, че другите са си пуснали дългите коси без да имат този проблем изобщо,а аз седя неква вързана на опашка или направена на кокче....
Та значи плана ми е сега лятото да мина само на хума и да увелича периода между къпанията,за да не тоща обаче не знам дали ще има ефект.Ще ходя само вързана и няма да си пипам косата(както и сега започнах да правя). Не се храня с боклуци така, че това едва ли е причина ;) (и не е наследствено :д)
Ще има ли ефект? И ако не,поне до година-две,когато изляза от тоя пубертет ще се намали ли това омазняване? Готова съм лятото да се боря с това,ще ми препоръчате ли маски(каквито и да е) и разни подходящи продукти? Дайте ми някаква надежда,защото вече не знам какво да правя :(

cheburashka
05-12-2012, 15:06
домашни маски, потърси в гугъл

пAteNцЕ
05-12-2012, 15:27
търсих,обаче не винаги написаното е вярно, така че искам да разбера за неща,които са пробвани и са имали успех

SisiStrange
05-12-2012, 15:32
Шампоан с хума. Съвсем сериозно. Аз имах този проблем и това оправи нещата. Струва 2 лева някъде и е като магическа отвара.

Ей това ползвам аз:
http://milva.eu/images-products/big/1.jpg

DisappointedDreamer
05-12-2012, 15:37
Хумата изсушава нда.

пAteNцЕ
05-12-2012, 15:39
да знам само хума ползвам и малко ми (абе странно ми е засега) е като твърда я усещам
и този шампоан с хумата ще си го купя когато имам възможност! :) чувала съм за него,носи му се славата но не знаех на коя марка е благодаря :)

SisiStrange
05-12-2012, 15:42
Пак заповядай. :)

Ако не ти е неприятна идеята, може да опиташ и с жълтък в косата към хумата. Една колежка го прави и има толкова буйна коса, че къса всякакви ластици.

пAteNцЕ
05-12-2012, 15:49
ами аз след тая кал вече всьо ще си сложа :cool:
обаче четох някъде че меришело яйцето и изобщо маската с яйце миришело иначе досега са съм пробвала :)

brutaLxxbunny
05-12-2012, 15:55
Хининовия шампоан също изсушава. Пробвай бебешка пудра - втривай я в корените, абсорбира мазнината и ти дава още един ден бонус. Освен това ще те посъветвам да не се миеш много често с шампоан за мазна коса, защото те са доста агресивни.

laserlight
05-12-2012, 16:35
След като си измиеш косата нормална ли е или по-суха?Ако е второто пробвай да правиш маски с масла,косата може да ти се изсушава от шампоана и хумата ,и да скалпът да произвежда допълнително омазняване .

SisiStrange
05-12-2012, 16:47
ами аз след тая кал вече всьо ще си сложа :cool:
обаче четох някъде че меришело яйцето и изобщо маската с яйце миришело иначе досега са съм пробвала :)

Не знам, честно казано, лично не съм опитвала. Колежката не мирише пък 8-) де да знам.

breathless
05-12-2012, 19:00
Аз си я правя с яйце и после мирише, не знам колеjката ти с какво я маха тая миризма. ^ о.о Повечето пъти не е толкова силно де, но си се усеща.

SisiStrange
05-12-2012, 19:37
Идея си нямам. То аз не, че съм и душила косата де. :D Просто не съм усещала. Може и да има лек мирис, който да се усеща само от много близо. Не се ли размива в аромата на шампоана? Или ти не минаваш после с шампоан?

brutaLxxbunny
05-12-2012, 20:29
Яйцето си мирише, мдам. Даже на мен понякога ми се маха мириса чак след второто къпане.

commonsense
05-13-2012, 04:39
Сериозно ли? Аз пък никога не съм усещала някаква миризма като си правя.. Може би шампоана, който ползвам има по-силен аромат и затова, но честно казано много съм изненазана, че въобще при някои е миришело.. :?

пAteNцЕ
05-13-2012, 06:43
След като си измиеш косата нормална ли е или по-суха?Ако е второто пробвай да правиш маски с масла,косата може да ти се изсушава от шампоана и хумата ,и да скалпът да произвежда допълнително омазняване .

нормална ми е :) иначе ето аз затова не съм пробвала все още с яйцето просто не искам да намирисвам :cool:

SisiStrange
05-13-2012, 07:06
Да не би да го правите с цяло яйце и затова да мирише? То май трябва да е само жълтък.

XxInn0cencexX
05-13-2012, 11:02
Аз много пъти съм си правила маска с яйце, и миризмата ми се е отмивала с шампоана НО не забравяй че трябва да се отмие с хладка вода,за да не се свари яйцето.И ракия може да добавиш към маската,при мен тя доста изсушава.

arsenalllbaby
05-13-2012, 13:47
Никога не знаете колко са пресни яйцата, взети от магазина.. ;д Нормално е да понамирисва мъничко, ако е застояло или ако не го махате добре, аз съм си правила и само с яйца и нищо не ми е ставало, оплаквания нямам..

BrokenInnocence
05-13-2012, 16:36
Понеже пишеш, че планираш да ходиш само с вързана коса, само да кажа, че да я държиш постоянно вързана ще я омазни допълнително, особено ако си я стегнала много на опашка или кок. Моята коса си се омазнява нормално, мия я два пъти в седмицата, но съм забелязала, че като я държа постоянно прибрана се омазнява по-бързо.

пAteNцЕ
05-13-2012, 17:02
не, не я държа некво стегнато защото знам че не е полезно за косъма а леко съм я вързала колкото да не ми пречи и да не я пипам и оправям защото става по-зле :( при мен е точно обратното смис като ми е прибрана и нямам какво да пипам и оправям постоянно няма чак такова омазняване

BaByDoll2
05-13-2012, 18:40
Мий си косата с хладка вода. Мий я и по-често пак помага. При мен като я изправях ми се омазняваше и като и слагах прекалено мн лак за коса. Но си вземи шампоан за мазна коса ще ти помогне най мн. Ако не помага, попитай фризьора при който ходиш той ще те посъветва най добре... :)

ledenakrasota
05-13-2012, 18:42
Маска с хума и си тип-топ.

scrooper
05-13-2012, 19:34
Фризьорката ми каза да ползвам шампоан с коприва. Пак трябва да я мия през ден, обаче изглежда много по- чиста и обемна, отколкото когато използвах шаума или уош енд гоу.

breathless
05-13-2012, 19:35
Идея си нямам. То аз не, че съм и душила косата де. :D Просто не съм усещала. Може и да има лек мирис, който да се усеща само от много близо. Не се ли размива в аромата на шампоана? Или ти не минаваш после с шампоан?

Минавам с шампоан и слагам само жълтък. Може би не я мия достатъчно старателно, знам ли.

А да ви питам горещата вода влияе ли отрицателно на косата? Понеже аз само с гореща се къпя.А на кожата?

ledenakrasota
05-13-2012, 19:37
Фризьорката ми каза да ползвам шампоан с коприва. Пак трябва да я мия през ден, обаче изглежда много по- чиста и обемна, отколкото когато използвах шаума или уош енд гоу.

+1

Също и катранен шампоан. :)

anonymous708973
05-13-2012, 19:51
Хм, аз имам един с коприва. Ще си купя един с хума и ще ги редувам.

А това с яйцето... :д чула-недочула, че се слага яйце, влизам да се къпя, разбивам яйцето в ръба на ваната и си го пльоснах директно върху косата. Е, миришеше после. Не знам дали околните го усещаха, ама на мен ми вонеше :D

tanch3t093
05-13-2012, 22:26
Минавам с шампоан и слагам само жълтък. Може би не я мия достатъчно старателно, знам ли.

А да ви питам горещата вода влияе ли отрицателно на косата? Понеже аз само с гореща се къпя.А на кожата?
Е много ясно, че е вредно! Горещата вода вреди на косата, изтощава я, както и изсушава кожата на главата ... И самата кожа като цяло. Най-добре е да се къпеш с хладка вода. Ако ти окапва косата нищо чудно ... Може да е и от горещата вода.

breathless
05-14-2012, 01:51
Хах, чак да ми окапва не.Ще гледам да я поохлаждам.

пAteNцЕ
05-15-2012, 12:59
аз не помня някой каза тука или пък някъде четох :cool: бебешка пудра
и си викам "са ако не стане ще вдигна световна война :cool: "
слагам на косата малко разтърках и уоу наистина имаше ефект некво ми стана сухичка изведнъж :3

cheburashka
05-15-2012, 15:39
относно това дали горещата вода влияе на косата, разрушава структурата на косъма, изтощава я, впоследствие косопад може би?

и съм чела, че йогите смятали, че една от причините косите ни да побеляват по-рано е именно къпането с гореща вода :)

scrooper
05-15-2012, 17:31
аз не помня някой каза тука или пък някъде четох :cool: бебешка пудра
и си викам "са ако не стане ще вдигна световна война :cool: "
слагам на косата малко разтърках и уоу наистина имаше ефект некво ми стана сухичка изведнъж :3
Каква бебешка пудра да си взема? Не остава ли като пърхут в корените? :Р
Искам да си взема и сух шампоан, някой да има опит с това? :)

пAteNцЕ
05-15-2012, 17:40
cheburashka
да права си къпането с гореща вода е голям фейл особено при омазняващата се коса не е хубаво гореща вода

scrooper
мойта е на бебино :д но каквато искаш си вземи ама да не фанеш да ръсиш отгоре както с пудра захар готвачите ръсят кекса отгоре :cool: просто то като се разтърка хубаво малкото количество не си личи :)

Hilary_
05-16-2012, 18:34
Масло от гроздови семки (преди шампоана) - използва се за регулиране на омазняването.
Хумата не знам до колко помага, след като самата тя изсушава кожата и би могла да предизвика хиперфункция на жлезите.
Не знам какъв шампоан използваш, но не трябва да е с агресивен пенител, нито да е "за мазна коса".

faithh
05-16-2012, 18:49
Искам да попитам дали косата се маже с цялото яйце или само жълтък или белтък? :D И колко време трябва да се седи с яйцето? :)

scrooper
05-16-2012, 19:17
Да, какво правите с това яйце? Едни казват жълтък, други- 2 белтъка на пяна...

strawberry88
05-16-2012, 20:22
Попринцип се слага само жълтък...ама съм чела,че за мазна коса белтъка се слагал.Ама и жълтъка е изсушаващ,нали?Ох,обърках се вече. 8-) ;?

scrooper
05-16-2012, 20:35
Оф, няква жена си слагала хума на главата (на суха коса), вместо пудра или сух шампоан. Пробвах, стана по- зле и после нанасях шампоан 3 пъти, за да се измие...

breathless
05-17-2012, 03:09
^ Аз слагам белтъка само.