PDA

View Full Version : Харесвам най - добрия си приятел..



matters91
05-12-2012, 15:47
Такам.. моят проблем е, че харесвам най - добрия си приятел от доста време. Той си имаше сериозна приятелка но преди седмица/ доре- долу/ се разделиха. Родителите ни са също добри приятели. Не сме от един и същи град, но са близки един до друг градовете в които живеем. Много често си пишем. Също такаа той е много забавен.. постоянно се закача и се шегува с мен. Имам му ужасно голямо доверие както и той на мен. Само ме е страх ако евентуално се получи нещо, да не си изгубим доверието един на друг :s
Моля помагайте. :)

пAteNцЕ
05-12-2012, 15:51
ще ти кажа едно
приятелството може да свърши с любов,но не и любовта с приятелство(е,има и изключения)

GLaDOS
05-13-2012, 09:23
1 Ще се получи стабилна и хубава връзка ,която в крайна сметка ще завърши с отчуждаване и край на всичко .
2 Няма да се получи , ще решите да си останете приятели (да не се променя нищо), но разбира се ,че нищо няма да е като преди...
3 Мълчиш си и си оставате близки приятели .

Ти си избери :)

treisi90
05-13-2012, 10:56
Много връзки така започват. Впускай се по течението само, ако разбираш неговите сигнали правилно. И да, всъщност поемаш риск, защото след любовта-приятелството е наистина нещо рядко срещано.

blaaablaaablaaa
05-13-2012, 12:27
Много връзки така започват. Впускай се по течението само, ако разбираш неговите сигнали правилно. И да, всъщност поемаш риск, защото след любовта-приятелството е наистина нещо рядко срещано.
+1
Не му казвай директно, първо му покажи "сигналите си" и чакай да видиш дали ще им отговори. От една страна, ако не рискуваш, няма да успееш. Но от друга, рискуваш да загубиш това, което имаш. Ти сама избираш.
П.С.: От значение е как са се разделили - тя ли го е оставила, той ли го е направил, или е било по взаимно съгласие. Във всички случай е прекалено скоро да се намесваш - просто бъди до него като стабилна опора, покажи му, че може да разчита на теб.

matters91
05-13-2012, 17:16
+1
Не му казвай директно, първо му покажи "сигналите си" и чакай да видиш дали ще им отговори. От една страна, ако не рискуваш, няма да успееш. Но от друга, рискуваш да загубиш това, което имаш. Ти сама избираш.
П.С.: От значение е как са се разделили - тя ли го е оставила, той ли го е направил, или е било по взаимно съгласие. Във всички случай е прекалено скоро да се намесваш - просто бъди до него като стабилна опора, покажи му, че може да разчита на теб.

Раздялата им е била по взаимно съгласие. Той беше много щастлив след това.
Но сега се чувствам като в мъгла.. все още съм в дилема :x
Иначе благодаря ви на всички за съдействието :) :*

SuNsEt
05-13-2012, 17:46
ще ти кажа едно
приятелството може да свърши с любов,но не и любовта с приятелство(е,има и изключения)

Мда...по-скоро трябва да те е страх от това да не си прецакате приятелството след това,от колкото дали ще си загубите доверието/което май е малко вероятно/.

Colouring
05-13-2012, 20:22
Минавала съм през абсолютно същото. Тогава изпитах фразата "Внимавай какво си пожелаваш!".. Взаимно беше,стана то каквото стана. Имаше един огромен момент на еуфория, щастие, радост, изобщо това, което исках, най-накрая се случваше... До едно време всичко вървеше страхотно. Но след това не знам защо и как-всичко се развали.Сега дори не си говорим.. И още ми е голяма мъка,а мина много,прекалено много време. ;/
Не знам какво да те посъветвам. Ако не бях признала чувствата си нямаше да изпитам едни от най-хубавите си мигове. Ако си бях мълчала обаче сега щях да имам единственото нещо,от което се нуждая - приятел,на когото мога да споделям абсолютно всичко и всичко щеше да си е по старому.

LadyDi
05-14-2012, 08:40
1 Ще се получи стабилна и хубава връзка ,която в крайна сметка ще завърши с отчуждаване и край на всичко .
2 Няма да се получи , ще решите да си останете приятели (да не се променя нищо), но разбира се ,че нищо няма да е като преди...
3 Мълчиш си и си оставате близки приятели .

Ти си избери :)
Дори и да си мълчи, пак няма да си останат близки приятели. Веднъж щом тия мисли са ѝ се родили в главата, приятелството е заминало и вече между тях няма как да е същото. Остава ѝ само да се преструва и тормози.
Щом си пада по него, по-добре е да се пробва. Ако се получи - здраве да е. Ако не се получи - поне няма да се мъчи и да гадае "ами ако..."

In*The*Face
05-14-2012, 09:20
Ебаси тъпите клишета. "Ще си разавалим приятелството", "Нищо няма да е като преди" и приказки под шипковия храст. Всичко си зависи от вас. Аз съм била с най-добрия си приятел, не се получи и се разделихме, но нищо не се промени. Години по-късно все още сме ужасно близки и няма притеснения помежду ни.