PDA

View Full Version : Стрии



zvezdiichkataa
05-12-2012, 22:44
Здравейте! Под стрес съм /прекалено казано/! Днес си загледах краката и с ужас забелязах, че са ми се появили малки стрии по бедрата. По принцип се старая за се грижа за формата на тялото си, не съм с наднормено тегло, нито пък толкова отпусната. Правя често упражнения /не всеки ден/, танцувам, бягам от време на време, но рядко. Страшно много обичам сладко, но от 2-3 седмици насам го намалих значително, понеже забелязах, че почнах да наддавам с килцата. Някой ще ми каже ли, за Бога, как могат да се премахнат тези стрии, макар че са малко и са мънички? Повече спорт, по-малко ядене .. ? Уф ... очаквам отговорите ви, всичко ще дам, за да залича тези малки грозотийки по тялото си. Благодаря предварително !!!!!!!!!!! :)

П.С. Съжалявам ако не съм постнала темата в правилния раздел! Май трябваше да е в "спорт и здраве"!

пAteNцЕ
05-13-2012, 12:10
виж са стриите не се махат със спорт и по-малко ядене
тва си е от кожата-просто се е разцепила защото няма еластичност
и аз имам такива и не съм с наднормено тегло и майка ми беше отишла там до някакъв специалист да пита,защото се беше притеснила.казаха й че хората по-светлите хора имат и по-суха кожа и оттогава се хидратирам редовно в тези области(при мен има малко на бедрата и едно-две на паласките) могат да се махнат,имаше разни процедури но в повечето случаи след процедурата същност ефект е нямало....
може понеже си леко качила да се е сцепила кожата и затова така спокойно не се забелязват ще поизбледнеят с времето ;) даже наскоро една приятелка ми се оплака че има (а тя е клечка!) така че и прави изводите

arsenalllbaby
05-13-2012, 13:34
Не знам как се премахват, имам някакви бледи спомени, че някои с много кремове, маски, ексфолиране, масажи и т.н. са ги накарали да се поскрият малко, но махане нямало.. Започни да си мажеш с хидратиращи кремове кожата редовно, за да стане малко по-еластична и да не се образуват повече.. Наблегни на спорта малко, за да не качваш бързо и такам ..

Dobbyy
05-15-2012, 19:18
Имам същият проблем :(

tomboy
05-15-2012, 21:00
На мен ми се появиха стрии ,защото израстнах много бързо на височина , но сега почти ги няма. (има огрооооооомна разлика!). Вземи си маслото за стрии на ''Икаров''. :);)

zvezdiichkataa
05-18-2012, 23:06
Благодаря на всички, с извинение за закъснениието ! :)

SisiStrange
05-19-2012, 06:11
Пробвай червения гарниер. Попринцип бременните го ползват, защото при тях се образуват доста стрии след раждането.

http://apteka.framar.bg/30061778

kalpazanka
05-19-2012, 06:27
Има разни процедури в козметичните салони за заличаване на стрии. Можеш да следиш промоциите в сайтовете за колективно пазаруване.
P. S.
Нямам идея какъв е ефекта и дали изобщо има такъв.