PDA

View Full Version : хмм... (момичета, хелп ;/)



justasmile
05-13-2012, 07:03
Темата я пиша за момичетата, защото не знам момчетата колко ще могат да ми отговорят.
В петък с момчето, с което излизам, правихме секс. На мен ми беше първи път - имаше болка (в началото), кръв и т.н. Всичко ОК до тук... От петък до днес (неделя) все още ми тече по малко кръв (в петък и петък срещу събота - доста)... и то даже не знам дали кръв е точната дума (да, има и чиста кръв) - едно такова леко бежавко.. предполагам е, защото имам и едно бяло течение (и сестра ми го има - всичко ми е добре - не съм болна) и то като се смеси с кръвта става бежаво... нормално ли е още да ми тече кръв?
Преди да кажете нещо - той ме отвори правилно.. - първо пръстчета и след това баавно и лека по лека си вкара пениса.

MagicSmiles23
05-13-2012, 07:06
да не ти е скъсал нещо?

p.s-мъжко съм :)

granger
05-13-2012, 07:09
Да,хименът!
При някои момичета хименът е по-добре кръвоснабден и е възможно да се получи това. Ако вече след още няколко дни продължи да има такова течение иди на лекар.

justasmile
05-13-2012, 07:48
^ мерси. Надявам се няма да има проблем да отида на лекар без родител... защото много не ми се иска майка ми да разбира..

granger
05-13-2012, 07:57
Ако си под 18 мини само за направление през личния, така няма да разбере.

cyclops
05-13-2012, 07:59
След първия ми път имах кръвотечение около седмица - десетина дена. Много се бях притеснила и тогава даже приятелелят ми ме заведе на лекар и се оказа в действителност, че при някои жени просто така се случва в зависимсот от химена. Така, че не се притеснявай. Виж, за бялото течение бих се притеснила, обаче...

straus
05-13-2012, 10:07
бомба си, нищо ти няма ;)

edDinstVenNa
05-13-2012, 10:17
Да,хименът!
При някои момичета хименът е по-добре кръвоснабден и е възможно да се получи това. Ако вече след още няколко дни продължи да има такова течение иди на лекар.

+1 .......

djipsito
05-13-2012, 10:55
Понеже вече ти отговориха на въпроса, само внимавай с тва бяло течение и правете секс с презерватив.

ExoticLove69
05-13-2012, 12:01
Нямаш проблеми. Нормално е да има кръвотечение до няколко дни, след акта. Не се хвърляй в тревога и не се притеснявай излишно! :) Презерватив - задължително.

DragonLady
05-13-2012, 13:32
Споко мацка! Спомням си, че и при мене бая дни тече и аз се бях шашнала и си бях помислила, че ми е дошло, та даже бях писах по разни форуми и тн. Изчакай още няколко дни и ще спре кървенето от самосебе си.

kalpazanka
05-13-2012, 13:42
Ако си под 18 мини само за направление през личния, така няма да разбере.

А кой ще се разпише на амбулаторния лист? Само питам.

justasmile
05-13-2012, 18:01
Еми бялото течение сетра ми как го нарече.. овулация (не помня)? а и то не е постоянно - малко преди цикъл и малко след (говоря за до 5 дни). И за щастие спира.. даже май вече спря ;д ужас.. бях си се притеснила нещо, защото майка ми скоро имаше проблеми и .. така ;дд Иначе - да, нямам 18 ;дд

DisappointedDreamer
05-13-2012, 18:16
Вземи се образовай малко. Научи какво означава овулация като за начало.

MagicSmiles23
06-21-2012, 08:35
Вземи се образовай малко. Научи какво означава овулация като за начало.
DisappointedDreamer-Ти винаги си най-знаещата,най-образованата,най-информираната.....

heartshapedbox
06-21-2012, 11:09
DisappointedDreamer-Ти винаги си най-знаещата,най-образованата,най-информираната.....

По-образована е от авторката.
Факт.

MagicSmiles23
06-21-2012, 11:10
По-образована е от авторката.
Факт.
В този случай-Да.

ccdesigns
06-21-2012, 11:22
Вземи се образовай малко. Научи какво означава овулация като за начало.

Ти земи и кажи.

MagicSmiles23
06-21-2012, 11:26
Овулацията – какво не знаем за нея?

Овулацията – това е процесът на пукването на доминантния фоликул на яйчника и освобождаването на яйцеклетката, която е годна за оплождане.

Овулацията настъпва обикновено 14 дни преди края на цикъла, като трае 1–2 дни. Освободената яйцеклека може да живее от 12 до 24 часа.

Овулацията е важен за забременяването процес. Всяка жена има нужда от метод за точното й пресмятане, така че да определи кои са най-силните за зачеване дни – при планирана бременност или пък като част от целия процес по предпазване от нежелана бременност.

Кога настъпва овулацията?

При нормален цикъл от 28 дни овулацията настъпва по средата – на 14-я ден. Ако цикълът е по-кратък или по-дълъг от 28 дни, то от неговата продължителност извадете 14 дни, за да определите денят на овулацията. При кратък цикъл (от 22 дни) обикновено овулацията е между 8 и 11 ден, а при дълъг (35 дни) – между 21 и 24 ден. Този начин на определянето й, обаче, е приложим само за жени с редовен цикъл и не е много точен.

Други методи за определяне на овулацията

По време на овулация се повишава базалната температура с от 0.2 до 1 градус Целзий. От 12 до 24 часа след пукане на фоликула базалната температура се покачва и е над 37 градуса. Но за да се проследи правилно овулацията по т. нар. температурен метод, необходимо е жената да измерва температурата си всяка сутрин ,преди ставане от леглото. Освен това, жената трябва да е запозната и с индивидуалните температурни колебания.

Обикновено през втората половина от цикъла температурата е по-висока, отколкото през първата. Освен това, за повишаването на базалната температура съдействат и други фактори, като прием на алкохол, инфекции, преумора и други. Затова и този метод не е много точен.

По цервикалния секрет също може да се познае дали е настъпила овулация. Секретът се увеличава около три дни преди и ден след овулацията. Той става то-слузест и прозрачен, тъй като основното му предназначение е да подпомага придвижването на сперматозоидите към маточната кухина. Заради инфекции и други физиологични неразположения, обаче, цервикалният секрет също може да се промени, което превръща методът на наблюдението му в ненадежден за определяне на овулацията.

Овулацията може да се определи и чрез т. нар. овулационен тест, но и при тях има възможност от 2–3% отклонение. Затова се препоръчва комбиниране от няколко метода за най-точно определяне на овулацията.

Физиологични признаци за овулация

Има и някои други признаци, по които може да се определи, че жената е в овулация. Заради отделянето на естрогени се появява напрежение в гърдите. Жената може да чувства и напрежение в корема и лека болка в яйчниците. Възможно е да се появи и леко кървене, по-скоро „зацапване”.

Липса на овулация

Абсолютен мит е, че менструалното кървене е сигурен признак за наличието на овулация. Дори и една жена да има редовен цикъл, то това не е гаранция, че настъпва и редовна овулация. Освен това, овулацията не се наблюдава в един и същи ден от месеца. Датата й се променя всеки месец, в зависимост от продължителността на менструалния цикъл на жената.

Липсата на овулация обикновено се констатира след неуспешни опити за забременяване. Тя се дължи на смущения на яючниковата функция, хипофизата или други смущения в организма.

Ако е установено нередовно настъпване на овулацията, то специалист трябва да определи точните причини за това. Едва след това се пристъпва към стимулиране на яйчниковата функция

edDinstVenNa
06-21-2012, 11:28
Темата я пиша за момичетата, защото не знам момчетата колко ще могат да ми отговорят.
В петък с момчето, с което излизам, правихме секс. На мен ми беше първи път - имаше болка (в началото), кръв и т.н. Всичко ОК до тук... От петък до днес (неделя) все още ми тече по малко кръв (в петък и петък срещу събота - доста)... и то даже не знам дали кръв е точната дума (да, има и чиста кръв) - едно такова леко бежавко.. предполагам е, защото имам и едно бяло течение (и сестра ми го има - всичко ми е добре - не съм болна) и то като се смеси с кръвта става бежаво... нормално ли е още да ми тече кръв?
Преди да кажете нещо - той ме отвори правилно.. - първо пръстчета и след това баавно и лека по лека си вкара пениса.

иначе и при мен беше така ама само следващия ден .. след това спря ... така че спокойно

макар че темата е стара и сигурно си си решила проблема вече :)

tesitooo
06-24-2012, 10:23
Да нормално е на мен ми течеше и при втория път смисъл докато го правихме доста панирващо беше и след 1вия пак течеше няколко дни

mechone
06-25-2012, 10:36
нормално е, на мен даже след третия път ми тече кръв..