PDA

View Full Version : Подарък за Абитуриентски Бал



Walle
05-13-2012, 12:32
Здравейте, искам предложения за подарък за момиче, за абитуриентският й бал. От малки се познаваме и сме само приятели. Г/д какви пари да си приготвя и какво мога да й взема ?
до 30 лева нормално ли е ??

DragonLady
05-13-2012, 13:46
Няма такова нещо като нормална и ненормална цена, има възможности на даденият човек, който прави подаръка.
Така както за 100 лева можеш да вземеш нещо хубаво, така и за 20 лева може да вземеш нещо също толкова хубаво.
Ако познаваш добре вкусовете и можеш да и вземеш някакво бижу, да речем обеци, гривна, синджирче с висулка ( или без висулка ) и тн. Някоя малка чантичка тип за дискотека. Някой комплект лакове за нокти от по скъпите марки. Козметичен комплект. И тн и тн женски дивотии много. Само недей да вземаш нещо живо като коте, хамстер и тн, понеже не се знае как ще реагират родителите и ;)

Hayashi
05-13-2012, 14:58
Аз на моята приятелка ѝ взех обици и висулка със синджирче Сваровски.
За мен бижу за момиче почти винаги е универсален подарък, ако имаш идея горе-долу какъв вкус има.

marin4itu
05-13-2012, 15:46
Аз направо попитах какво иска приятелката ми, на която ще ходя на бал. Тя си каза, е иска преса, понеже има много къдрава и своенравна коса.

ShtrudeL
05-13-2012, 15:52
За мен бижу за момиче почти винаги е универсален подарък

meh
само аз ли не се радвам на такива работи? :>

DisappointedDreamer
05-13-2012, 15:55
meh
само аз ли не се радвам на такива работи? :>

И на мен не ми харесват. Но то си е до човек. Ако познаваш приятелката ти, ще знаеш какво тя харесва. Друг вариант е, както казаха по-горе, направо да я попиташ. Така няма да си харчиш парите за неща, които тя после няма да ползва.

Зайче..
05-13-2012, 15:56
обици и висулка със синджирче Сваровски.

Точно това мислех да предложа.
Обаче все пак всеки има различен вкус. Ето, например Щрудел и DisappointedDreamer не се радват на това, а други биха се зарадвали. Трябва хубаво да си помислиш на нея лично дали би и харесало.
И ще ти трябват повече от 30лв за този подарък м/у другото.

ShtrudeL
05-13-2012, 16:04
Аз като цяло не обичам да ми подаряват материални неща. Чувствам се неудобно.
Повече бих се зарадвала, ако ми откъснат цветенце от земята.
Така веднъж си пазех едно пожълтяло листенце, толкова си го пазех, че изсъхна в нас и пак не го изхвърлих.

DisappointedDreamer
05-13-2012, 16:07
Оххх и аз така <3 в 4-ти клас едно момченце ми подари розичка, и аз си я пазех и пазех докато накрая тя овяхна и майка ми я изхвърли >.<
Иначе, не върви да не и подариш нищо. Просто внимавай какво и купуваш. Аз не се кефя на бижута. Ходя си само с едно герданче и едни обечки и това е.

Тарикатче
05-13-2012, 16:22
Аз като цяло не обичам да ми подаряват материални неща. Чувствам се неудобно.
Повече бих се зарадвала, ако ми откъснат цветенце от земята.
Така веднъж си пазех едно пожълтяло листенце, толкова си го пазех, че изсъхна в нас и пак не го изхвърлих.

по скоро само себе си лъжеш с тва, че не се "радваш" на материалните неща .. Всяка една жена си има цена.... Отдавна тия момичета които се радват и на малките неща са в историята.. Под малки неща нямам предвид ефтини неща или нещо подобно .. По скоро едно цветенце дет викаш ти... Само дето сигурно от некои филм ги пишеш тия работи ..

Не се самозалъгвайте момиченца ...

Elinaaa
05-13-2012, 16:23
Нещо сребърно може да и вземеш

DisappointedDreamer
05-13-2012, 20:37
по скоро само себе си лъжеш с тва, че не се "радваш" на материалните неща .. Всяка една жена си има цена.... Отдавна тия момичета които се радват и на малките неща са в историята.. Под малки неща нямам предвид ефтини неща или нещо подобно .. По скоро едно цветенце дет викаш ти... Само дето сигурно от некои филм ги пишеш тия работи ..

Не се самозалъгвайте момиченца ...

Мен ми става неудобно когато някой ми подари нещо, па дори и рд да имам. Ъх.

ShtrudeL
05-13-2012, 23:08
по скоро само себе си лъжеш с тва, че не се "радваш" на материалните неща .. Всяка една жена си има цена.... Отдавна тия момичета които се радват и на малките неща са в историята.. Под малки неща нямам предвид ефтини неща или нещо подобно .. По скоро едно цветенце дет викаш ти... Само дето сигурно от некои филм ги пишеш тия работи ..

Не се самозалъгвайте момиченца ...

Ми хубу
Аз не се имам за жена и не се поставям в тея рамки.
Аз съм момиче.
И наистина ми става неудобно като ми правят подаръци. Още по-неудобно ми става, ако човека си помисли, че не съм го уважила, ако не съм реагирала хипер радостно. Ест, че го уважавам, но въпреки това ми е неудобно. Преди време ми подариха опаковано плюшено кученце в училище... не го отворих и леко се натъжих, стисках си го през целия ден, усещах, че е нещо меко, но не го отворих, а чак вкъщи разбрах какво е... не знам защо... обичам си го, но не знам защо се почувствах неудобно тогава.
Пазила съм отпечатък от пръст върху малко листче в документите си... пазила съм си откъснат лист от тест по география, защото тогавашното ми гаЖи ми го даде, не помня защо... пазила съм си негови драсканици с моето име, от часовете му, когато му е било скучно... пазила съм изсушени цветя толкова, толкова дълго време... пазила съм всякакви такива неща, на които съм се радвала искрено и много повече от лъскави герданчета/гривнички/обеци, които също съм получавала, но не съм ги носила...

Тъпото е, че аз също подарявам класически подаръци (много съм зле в избора и се дразня), щото си мисля, че тея малки неща няма да се харесат на някой друг.

anonymous708973
05-14-2012, 05:52
по скоро само себе си лъжеш с тва, че не се "радваш" на материалните неща .. Всяка една жена си има цена.... Отдавна тия момичета които се радват и на малките неща са в историята.. Под малки неща нямам предвид ефтини неща или нещо подобно .. По скоро едно цветенце дет викаш ти... Само дето сигурно от некои филм ги пишеш тия работи ..

Не се самозалъгвайте момиченца ...
Докато си с тая нагласа, още дълго време няма да попаднеш на свястно момиче.

kalpazanka
05-14-2012, 06:57
Как пък всички ни изкарвате гадни материалистки и използвачки! Как не се намери един да похвали приятелката си в какво и как му е помогнала, каква подкрепа му е оказала и прочие. Само колегата Шадоу /може и аз само него да засичам/ се изказва ласкаво за гаджето си.


Между другото така по темата- внимавайте с бижутата. За мен е отбий номер да ми подарят бижу, особено ако е сребро или по-зле- имитационна бижутерия, щото това показва колко е "наблюдателен" човекът отсреща и колко "добре" познава вкуса ми, интересите ми и предпочитанията ми.

anonymous708973
05-14-2012, 07:22
Що бе, не си фенка на среброто ли?

Тарикатче
05-14-2012, 07:28
Докато си с тая нагласа, още дълго време няма да попаднеш на свястно момиче.

А защо си мислиш, че не съм попаднал вече? ;)

DisappointedDreamer
05-14-2012, 07:31
А защо си мислиш, че не съм попаднал вече? ;)

Защото ако беше попаднал на свястно момиче, нямаше да наричаш всички гадни използвачки и материалистки.

Тарикатче
05-14-2012, 07:49
Ми хубу
Аз не се имам за жена и не се поставям в тея рамки.
Аз съм момиче.
И наистина ми става неудобно като ми правят подаръци. Още по-неудобно ми става, ако човека си помисли, че не съм го уважила, ако не съм реагирала хипер радостно. Ест, че го уважавам, но въпреки това ми е неудобно. Преди време ми подариха опаковано плюшено кученце в училище... не го отворих и леко се натъжих, стисках си го през целия ден, усещах, че е нещо меко, но не го отворих, а чак вкъщи разбрах какво е... не знам защо... обичам си го, но не знам защо се почувствах неудобно тогава.
Пазила съм отпечатък от пръст върху малко листче в документите си... пазила съм си откъснат лист от тест по география, защото тогавашното ми гаЖи ми го даде, не помня защо... пазила съм си негови драсканици с моето име, от часовете му, когато му е било скучно... пазила съм изсушени цветя толкова, толкова дълго време... пазила съм всякакви такива неща, на които съм се радвала искрено и много повече от лъскави герданчета/гривнички/обеци, които също съм получавала, но не съм ги носила...

Тъпото е, че аз също подарявам класически подаръци (много съм зле в избора и се дразня), щото си мисля, че тея малки неща няма да се харесат на някой друг.

Ми браво на теб тогава.. Щом те правят щастлива и виждаш смисъл и в малките неща.... Тва е много хубаво . . Радвам се, че и такива момичета има.. Стига да не са оправдания всички тия неща по горе.. ;)

Тарикатче
05-14-2012, 07:54
Защото ако беше попаднал на свястно момиче, нямаше да наричаш всички гадни използвачки и материалистки.

Никъде не съм ви наричал "гадни" използвачки... Макар, че има нещо вярно ;) А ти междо другото защо така се обиди от казаното? хаха... И също хубаво е да знаеш, че ми е през кура за мнението ти..

kalpazanka
05-14-2012, 08:06
Никъде не съм ви наричал "гадни" използвачки...

Е то само т'ва остана- да го напишеш в прав текст!



Що бе, не си фенка на среброто ли?
Т'ва едно на ръка. Много добре знаят, че умирам за книги и цветя.

anonymous708973
05-14-2012, 08:18
А защо си мислиш, че не съм попаднал вече? ;)

Защото ако беше попаднал на момиче, което уважаваш и цениш с цялото си сърце, нямаше да твърдиш, че "всяка жена си има цена".
Аз се радвам на малките неща и далеч не съм единствената, приказвай каквото намериш за добре.

kalpazanka
05-14-2012, 08:21
^Остави. Явно му е непозната тръпката да къса цветя откъдето намери за добре и да ги подари в комплект с целувка. ;)

Hayashi
05-14-2012, 08:37
На мен пък ми става адски обидно като ми подарят пари. Ама сега масово така се прави.
Всеки с предпочитанията си.

Нещо, което дори и да не ми е по вкуса когато си личи, че човекът е прекарал известно време, за да го избере, опакова и поднесе естествено, че ще ми хареса.

anonymous708973
05-14-2012, 09:21
Абе, за мен парите са най-добрия възможен подарък от роднини, които не те виждат често, не те познават и не знаят какво би те зарадвало. За предпочитане е пред отвратителен парфюм или гривна, която няма да сложиш никога.
Ама приятел да ти подари пари е суперобидно.

Тарикатче
05-14-2012, 10:39
Защото ако беше попаднал на момиче, което уважаваш и цениш с цялото си сърце, нямаше да твърдиш, че "всяка жена си има цена".
Аз се радвам на малките неща и далеч не съм единствената, приказвай каквото намериш за добре.

Хаха а замисляла ли си се изобщо има ли такава която заслужава да я цениш и уважаваш? Ся ше почнеш да разубеждаваш и защитаваш.. Ама все тая важното е, че и аз и ти и целият форум знаем, че тая убавица не съществува просто ;) Рано или късно си показвате рогцата.. И да.... Всяка една жена по скоро всеки човек си има цена ;) Парите са в основата на всичко бе лапета.. Кога ше го осъзнаете... Ама разбирам ви.. На по 15,16 години сте масово в тоя форум.. Мисленето ви е съвсем различно и ограничено до неква степен.... Розово ви е като мама и тати бачкат а вие само хапвате малко разходка до даскало и в леглото... С времето ше осъзнаете за кво иде реч изобщо.....

ShtrudeL
05-14-2012, 13:17
Пф много си зле (без да се обиждаш)
Дано попадаш само на златотърсачки.
Разбира се, че трябва да цениш и уважаваш човека до себе си, независимо дали е момче или момиче! омг
Не си представям как си бил с момиче при условие, че имаш такива възгледи.
Както се пееше в една песничка... 'парите са средство, а не цел'

Тарикатче
05-14-2012, 15:24
И ти след себе си доста малоумно впечатление от писанията ти по разни теми оставяш.. Дори не малоумно ами друго му е определението обаче да си замълча, че хич приятно няма да прозвучи..... Обаче виж .. Без да се обиждаш ;)

И не казвам, че не трябва да цениш и уважаваш човека до себе си !!! Ти четеш ли изобщо кво пиша?
Ех, че руса работа.. За по умна те мислих.

ShtrudeL
05-14-2012, 15:41
Кажи си де, кажи си, не съм от обидчивите, или поне не от хора, които са ми никакви, давай?

Лесно е да кажеш "Ама ти си такъв и такъв" и след това "ама айде ще си замълча, защото не знам си какво".
Обоснови се. Каква съм според мненията си, които от думите ти разбирам, че си запознат с тях?

И разбира се, че не казваш това, което казваш бла бла... Посочи ми КЪДЕ каза нещо положително за човешките взаимоотношения?!

Мислил ме за по-умна. брех
Как определи, че съм тъпа с това, което казах?

anonymous708973
05-14-2012, 17:44
Хаха а замисляла ли си се изобщо има ли такава която заслужава да я цениш и уважаваш? Ся ше почнеш да разубеждаваш и защитаваш.. Ама все тая важното е, че и аз и ти и целият форум знаем, че тая убавица не съществува просто ;) Рано или късно си показвате рогцата.. И да.... Всяка една жена по скоро всеки човек си има цена ;) Парите са в основата на всичко бе лапета.. Кога ше го осъзнаете... Ама разбирам ви.. На по 15,16 години сте масово в тоя форум.. Мисленето ви е съвсем различно и ограничено до неква степен.... Розово ви е като мама и тати бачкат а вие само хапвате малко разходка до даскало и в леглото... С времето ше осъзнаете за кво иде реч изобщо.....

Добре бе, ти нали си бил със свястно момиче? Или онова "Откъде знаеш, че съм я срещнал?" беше само поза? Защото ако си, нямаше да приказваш така. Повтарям го, дано го осмислиш. Не знам ти какво си мислиш, че знаеш, но аз и целият форум (освен момченцата, държащи се като ощипани петокласнички) знаем, че има такива момичета. Това, че ти си некадърен и не си попадал на такива, нито значи нещо, нито ме интересува особено.
Заблуждавай се, че си просветен. Жив и здрав.

therichbitch
05-14-2012, 20:07
За предпочитане е пред отвратителен парфюм или гривна, която няма да сложиш никога
true story, още пръскам някои с аромат на китки в кенефа..

Някой по- нагоре спомена сребро. На мен пък ако някой близък човек ми подари нещо златно (не обичам злато освен бяло) или пък цвете, което не харесвам, също ще се обидя.

Глупаво е да се пуска тема от сорта при положение, че ние не познаваме въпросната приятелка и не знаем какъв е вкусът й. А това е адски важно в случая, защото ако уцелиш нещо, което й харесва, ще я зарадваш, констрастирайки на глупавите роднини, които ти мъкнат всякакви боклуци. )

Тарикатче
05-14-2012, 20:21
И двете сте малки злобни кучки...... Нямам кво да ви кажа.
А, че си тъпа да.... Съгласен съм.. Ясно ми е още от както посещавам тоя мизерен форум. Ако трябва да се обосновявам ще ми отнеме най малко час.... А не виждам смисъл в тва да си хабя ценното време за да "угодя" на неква пикла.

ShtrudeL
05-14-2012, 21:16
Ако трябва да се обосновявам ще ми отнеме най малко час.... А не виждам смисъл в тва да си хабя ценното време за да "угодя" на неква пикла.

Ясно. Смешко. х)
Да, ще ти отнеме около час да се напънеш да измислиш какво да кажеш. За това е по-лесно да измрънкаш нещо такова. х)
Обясни ми поне в едно изречение, защо съм злобна кучка, моля те. х) Защото не ти изнася? И ако обичаш, без: "Щото си такава, няма к'во да ти се обяснявам.", т'ва не е убедителен аргумент.