PDA

View Full Version : Искам когато се върна тази тема да е пълна с умнотии



StringTheoryPracticist
05-13-2012, 15:14
гогогогогогогогогоогог

RagioL
05-13-2012, 15:20
Откъм къде да подхващам брато, от към философия или наука?

Wax
05-13-2012, 15:23
http://cdn.memegenerator.net/instances/400x/9690637.jpg

Little_Lady93
05-13-2012, 16:04
http://www.math10.com/bg/visha-matematika/lineina-algebra-matrici/vektori-afinno-prostranstvo.html

Pikachu
05-13-2012, 16:20
Сините и зелените спирали са един цвят всъщност.
http://media.tumblr.com/tumblr_m3xqavclW51qmovzi.gif

cweeet
05-13-2012, 17:02
Такамммммммммммммм..
Започваме с Квантовия атомен модел на Бор
Като за начало ще започна с постулатите на Бор,които са 3 броя:
1. електронът обикаля около атомното ядро по ОПРЕДЕЛЕНИ орбити, наречени позволени/разрешени
2. когато електронът обикаля по тези орбити, той НЕ излъчва електромагнитни вълни
3. атомът излъчва електромагнитни вълни,когато електронът се движи от по-външна към по-вътрешна орбита, а пък абсорбира електромагнитни вълни,когато се движи от по-вътрешна към по-външна.
Такам. Има две необхидими понятия и още формулки,които трябва да знам.
Първоначалната енергия е -13,6 еВ; радиусът на Бор е със стойност 5,29 х 10 ^-11 метра
Формулата за намиране на радиуса на дадена орбита е първоначалния радиус умножен по броя на самата орбита на квадрат т.е. Рн=р1хн^2 , ако примерно търсим радиуса на втората орбита ще стане Р2= 5,29х10^-11 х 2^2
Другата е свързана с енергията на орбитата. Стандартната формула е Ен= Е1 / н2 т.е. енергията на орбитата може да се намери като се раздели първоначалната енергия на броя на съответната орбита на квадрат . Примерно търсим енергията на 5тата орбита => Е5 = -13,6 / 5^2.
А,за малко да забравя - намирането на разликата от енергиите на две различни орбити. Формулата е хВ (хаш по ни)= ен -ен2; пример преход от четвъртата към втората орбита ще стане хв= е4-е2= -13,6/ 4^2 - (-13,6)/2^2
Толкова по този урок, утре имам контролна, като се върна довечера ще напиша останалите уроци.
ПС.Мразя физиката. ;о

cweeet
05-13-2012, 17:05
Между впрочем, Зарко като видиш това става ли да ми обясниш механизма на ядрените реактори с по-прости думички.

Claymore
05-13-2012, 17:36
cweet, обясни ми нещо

при шахматната оборотна ведомост къде внасяме сумите по сметките когато всяка двойка сметки ни се засича по два пъти
и на двете места ли се внасят дебитния оборот и кредитния или само в едната от двете засечки

starburst
05-13-2012, 17:59
cweet, обясни ми нещо

при шахматната оборотна ведомост къде внасяме сумите по сметките когато всяка двойка сметки ни се засича по два пъти
и на двете места ли се внасят дебитния оборот и кредитния или само в едната от двете засечки
https://whyweprotest.net/asset-proxy/459a9535ba0acc92122a6026d3c95a57051b4f60/687474703a2f2f332e62702e626c6f6773706f742e636f6d2f 2d51456f6433636b635134592f546b704b7474724a4235492f 4141414141414141477a6f2f423850596f74775363704d2f73 3430302f576861742b7468652b6675636b2b616d2b492b7265 6164696e672e6a7067/http://3.bp.blogspot.com/-QEod3ckcQ4Y/TkpKttrJB5I/AAAAAAAAGzo/B8PYotwScpM/s400/What+the+fuck+am+I+reading.jpg

cweeet
05-13-2012, 21:09
не съм попълвала/създавала шахматна, карахме го със стандартната

KumchoValcho
05-13-2012, 21:10
2 цола
10101

StringTheoryPracticist
05-13-2012, 22:02
Откъм къде да подхващам брато, от към философия или наука?
Може ли философска наука? Или научна философия, обичам такава.

http://www.math10.com/bg/visha-matematika/lineina-algebra-matrici/vektori-afinno-prostranstvo.html
Омг математика <3 отива в линковете ми за мастурбация

Сините и зелените спирали са един цвят всъщност.
http://media.tumblr.com/tumblr_m3xqavclW51qmovzi.gif
бр бр!

Такамммммммммммммм..
Започваме с Квантовия атомен модел на Бор
Като за начало ще започна с постулатите на Бор,които са 3 броя:
1. електронът обикаля около атомното ядро по ОПРЕДЕЛЕНИ орбити, наречени позволени/разрешени
2. когато електронът обикаля по тези орбити, той НЕ излъчва електромагнитни вълни
3. атомът излъчва електромагнитни вълни,когато електронът се движи от по-външна към по-вътрешна орбита, а пък абсорбира електромагнитни вълни,когато се движи от по-вътрешна към по-външна.
Такам. Има две необхидими понятия и още формулки,които трябва да знам.
Първоначалната енергия е -13,6 еВ; радиусът на Бор е със стойност 5,29 х 10 ^-11 метра
Формулата за намиране на радиуса на дадена орбита е първоначалния радиус умножен по броя на самата орбита на квадрат т.е. Рн=р1хн^2 , ако примерно търсим радиуса на втората орбита ще стане Р2= 5,29х10^-11 х 2^2
Другата е свързана с енергията на орбитата. Стандартната формула е Ен= Е1 / н2 т.е. енергията на орбитата може да се намери като се раздели първоначалната енергия на броя на съответната орбита на квадрат . Примерно търсим енергията на 5тата орбита => Е5 = -13,6 / 5^2.
А,за малко да забравя - намирането на разликата от енергиите на две различни орбити. Формулата е хВ (хаш по ни)= ен -ен2; пример преход от четвъртата към втората орбита ще стане хв= е4-е2= -13,6/ 4^2 - (-13,6)/2^2
Толкова по този урок, утре имам контролна, като се върна довечера ще напиша останалите уроци.
ПС.Мразя физиката. ;о
Не съм съгласен с постулат номер 2 и постулат номер 3! Да ми се докажат веднага!

Между впрочем, Зарко като видиш това става ли да ми обясниш механизма на ядрените реактори с по-прости думички.
Специално за теб записах всичкото знание, което имам по въпроса, плюс мнението ми и преценката ми, както и приблизителната ми преценка за полезността на знанието. Можеш да ги намериш на следващия ред в бели букви. Постарал съм се да е на достъпен език.




А НЗ




cweet, обясни ми нещо

при шахматната оборотна ведомост къде внасяме сумите по сметките когато всяка двойка сметки ни се засича по два пъти
и на двете места ли се внасят дебитния оборот и кредитния или само в едната от двете засечки
сиг се измерва чрез съпоставянето на тенденцията между два случайни квантовофизични метапринципа да имат комплексни връзки един с друг и процента съвпадение между елементите им, като се съпоставят чрез изнасяне на корелация - след това се повтаря с други два случайни квантовофизични метапринципа докато се изредят всичките възможни и се прави съпоставка с точно 1 стандартно отклонение над средното и 1 под, като се изваждат общите числа и се преобразуват като принципи по оптимална простота на най-ниското възможно ниво на абстракция - от там ще получиш законите, които градят Вселената и ще отговориш на въпроса си, тъй като не го разбрах

(и не забравяй да използваш Bayes' Theorem!!!)

http://ask.fm/georgidimitrovv
Кшш, махай се! Лош Кумчо Вълчо! Лош!

cweeet
05-14-2012, 06:07
Ба,боли ме гъза. Така сме ги записали,така ги уча.

RagioL
05-14-2012, 08:05
Може ли философска наука? Или научна философия, обичам такава.

http://alniko.log.bg/

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0_% D0%BC%D0%B5%D1%85%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0

cweeet
05-14-2012, 08:57
Следва урокът ми за атомното ядро.
Такам, съставът на атомното ядро включва протони и неутрони с общо название нуклони/нуклеони
С атомния номер /Z/ се означава броя на протоните, с N се означава броя на неутроните, а с масовото число /А/-общия сбор протони+ неутрони.
Стабилност. Стабилни са ядрата,които съществуват неограничено дълго време без външно въздействие, нестбилните се разпадат спонтанно и изпускат частици. При малък пореден номер,когато протоните са равни на неутроните,смисъл броят им, ядрата са стабилни. Когато броят на протоните е равен на броя на неутроните, отново са стабилни ядрата,но когато поредният номер превишава 83 няма стабилни ядра.
Изотопи. Това са атоми на един и същ елемент с еднакъв пореден номер, но различно масово число.
Ядрени сили. Те са само сили на привличане, действат на малки разстояния и не зависят от заряда на частиците.
Енергия на връзката: това е енергията, необходима, за да се разпадне ядрото на съставящите го нуклони. deltaE=deltam x c^2 Демек енергията на връзката е произведението на масовия дефект и скоростта на свелината във вакуум.
Специфична енергия.Това е енергията, необходима за откъсване на 1 нуклон от атома. f=deltaE/A т.е. Специфичната енергия се получава, когато разделим енергията на връзката на масовото число.
Масов дефект.
Такам.
ММ.
При всички неподвижни тела е установено, че притежават енергия на покой. Тя може да се открие с формулата E0=m0xc^2. За да се разложи, ядрото има нужда от по-голяма енергия, съответно и енергията на покой на нуклеоните и масата им превъзхождат тези на същите нуклеони, свързани в ядрото. С две думи масовият дефект е разликата между сумата на масите на изходните нуклони и сумата на масите на същите нуклони, но свързани в ядрото.


УЖС. Дано не се изложа днес.

StringTheoryPracticist
05-14-2012, 09:02
Аз пък ще ви чертая диаграми, че имам за теста за днеска :Д ама сиг ще ме домързи да ги качвам+поствам де

Pikachu
05-14-2012, 09:25
Тема за простотии - 8 страници.
Тема за умнотии - 1 страница.
Можем да правим изводи за жителите на Кофата. 8-)

RagioL
05-14-2012, 10:50
Тема за простотии - 8 страници.
Тема за умнотии - 1 страница.
Можем да правим изводи за жителите на Кофата. 8-)

Хипотетично погледнато може би си права!

Wax
05-14-2012, 11:47
90% bootyboy

Ermic
05-14-2012, 12:02
аутист ли си?

RagioL
05-14-2012, 12:09
90% bootyboy

Точно заради този довод използвах думата хипотетично. :D

ParadOx
05-14-2012, 12:35
КАК ЯВОРОВ ИЗРАЗЯВА ОТНОШЕНИЕТО СИ КЪМ СЕЛЯНИНА




Гениалният поет Яворов има топло,любящо сърце.Той храни любов,нежност към всички незащитни,неоправдани и страдащи.Любов към бедниясилашки род силашки,който се бори с киша,задух,буря,глад,че с немотност,че е и глад,към народа-роб,който дори с кървав труд не може да се спаси от социалните злини и от немилостивата природа.Яворов роден е душата на селянина-мъченик,изпитал немощният им копнеж за свобода.С най-изстрадана болка,преживява несретата на селянина,националната участ и душевни терзания.Тези хуманни чувства са съчетани в необикновения талант на поета.Тази породена зла участ на народа е най-трептящият въпрос в живота и поезията на Яворов.В неговото съзнание селянинът е издигнат на висота в която поетът е ярко обрисувал,изградил,описал.
Възпитан в трудолюбие,патриотизъм и деен хуманизъм,свързан с терзан от мъка за несправедливо тежката си участ-селянин,закрилящ недостойната им чест.Чувствителната душа на Яворов не само съчувства на селската болка и страдание,но и протестира срещу онзи социален ред,поставил в новото робство българина-терзянин.Начело със силния дух срещу буржоазното общество сочи път към мечтаното щастие.Чрез образа на лирическия герой селянина,Яворов представя социалната драма на бедното селячество,подтискано и измъчвано под буржоазно икономическа система.
Успял да долови душевната напрегнатост,подтистнатос ,скрито ядно чувство на селския труженик-орач.
Не изпитва примирение и безразличие към съдбата му,ненавист към живота,който ги измъчва.В сърцето му бликат нечовешките трудови усилия,непрестанни мъстителни душевни терзания носител на който отново е безгластния селянин.Пестеливо но богато Яворов изобразява физическото състояние на своя носител-неспал,недоял.Земята-кърмишница нетърпеливо чака семе като живо същество.Досадно,опустяло е на орача,но другаде той не може да излее накипялата си мъка освен върху верния си помощник добитъка.И светлите багри на свежото утро са в пълна противоположност с мрачното настроение на селянина,той не може да се нарадва ,защото болка прояжда душата му кръв застива в сърцето страдно.
Живял се дълбоко в неволята на мъченика селянин поетът провъзглася голямата безисходност която не го тласка към примирение и мекушавост той не се противопоставя на социалната несправедливост,но в душата му зрее стихийно недоволство,кипи яд,пламти омраза,негодувание.Яворов впил се в мъката злокобно страда със селянина и ненавижда потисника .Той вижда народ ,минал през кървавите изпитания,народ,който като гигант е готов да хвърли скалата в лицето на потисника мъчител-този народ е много кръв и свидни жертви дал,успял да отхвърли ярема и отново да заживее под ведро небе и ясно пролетно слънце.

HELP_ME_I_WANNA_CARROT
05-14-2012, 12:39
http://download.pomagalo.com/110588/tvoyata+edinstvena+radost+da+byde+radost+da+davash +/ nqkoi moje li da mi go svalii

vankovvv
05-14-2012, 12:59
ok............................

StringTheoryPracticist
05-14-2012, 17:39
Тема за простотии - 8 страници.
Тема за умнотии - 1 страница.
Можем да правим изводи за жителите на Кофата. 8-)
Това изисква някои презумпции.

аутист ли си?
Да, много! :Д

http://download.pomagalo.com/110588/tvoyata+edinstvena+radost+da+byde+radost+da+davash +/ nqkoi moje li da mi go svalii
Няма пък!