PDA

View Full Version : Какво по дяволите става с младите хора в БГ ?



iLianita26
05-13-2012, 20:29
Здр на всички!Реших да напиша един пост тук защото това което виждам че става в БГ вече ми идва в повече честно казано.Аз съм на почти 17 и живея в Испания от близо 10 години.Тук до сега съм контактувала предимно с испанци тъй като просто не съм попадала да бг компания на моята възръст.Попаднах на такава но просто не можах да си допадна с тях защото всичко е пълен фалш.Момчетата се събират само за да пият и този които се напие най-много и направи най- голямата простотия е най-готиния.Не учат и не могат да изкарат основното си образование и ако го направят то е с 300 зора и повтаряйки всяка година.Само едно им е в главата...Дискотеки,пиене и веселба!Добре,хубаво,на тази възръст би трябвало да се забавляваме но не и да базираме живота си според мен на тема алкохол.Момичетата са тотални комплексарки.Има една група които се мислят за най-готините и говорят зад гърба да другите но и се събират с тях и са приятелки.Много е жалко и ние младите хора да сме така извън БГ но това е самата истина.За това избягвам да контактувам с тях.Напоследък обаче ми прави впечетление колко по-зле са от нас тези които са в бг.В Фейсбук постояно чета някакви супер комплексарски коментари...Хората гледат да се хванат за първата глупост която им хрумне за да могат да обидят другия и така да направят жалкия си живот малко по-интересен.Обиждат хора които дори не познават лично..Но важното е да се направят на интересни макар че не са.В ютуб е същата история.По някога много ми липсва България.Но като прочета някакви такива глупости ми иде да не се връщам...Толкова завист,комплексарщина и простотия ми идват в повече...Не искам да обидя никого с постта си,просто давам мнение за това което виждам през моите очи.

error92
05-14-2012, 08:23
За огромно съжаление си права, яко хейт навсякъде, ама дръж се, горе главата :S(hug)

Navunka
05-14-2012, 10:56
Съгласен съм със теб... Но също така и испанците са пълни... и мислят само за напиване и party party.

iLianita26
05-14-2012, 13:57
ужасно е..такова напрежение се усеща от коментарите само..представям си какво е да живееш заобиколен от такива болни мозаци.. :S благодаря за отговора! :)))

iLianita26
05-14-2012, 13:59
Да,и те не са много стока.. но има и хубави хора..понякога са за предпочитане пред наще..

xoxi
05-14-2012, 19:21
Ти си идвай в България, страната ни няма нищо общо с простаците в нея.
Идвай на екскурзия, обикаляй насам-натам и това е.
Баба Ванга беше казала, че България ще се оправи след години и много се надявам да е права, но като гледам няма да е в близките поне 30-40. Ти си живей живота в Испания, гледай си образованието и бъдещето и хич не се тормози с размисли за манталитета на хорицата в нашата държава.

Navunka
05-14-2012, 19:46
Да,и те не са много стока.. но има и хубави хора..понякога са за предпочитане пред наще..

Незнам, за мен са прекалено лигави... държат се все едно са на 10 години

Navunka
05-14-2012, 19:48
Ти си идвай в България, страната ни няма нищо общо с простаците в нея.
Идвай на екскурзия, обикаляй насам-натам и това е.
Баба Ванга беше казала, че България ще се оправи след години и много се надявам да е права, но като гледам няма да е в близките поне 30-40. Ти си живей живота в Испания, гледай си образованието и бъдещето и хич не се тормози с размисли за манталитета на хорицата в нашата държава.

Съгласен съм и със теб, аз в бг си идвам само на лято и така ми е кеф, ако си бях останал да живея незнам какво щеше да е станало с мен и в какво щях да се превърна... сигорно чалгар без успех в училище :)

xoxi
05-14-2012, 19:50
Хаха. Не.
Не всички тук са чалгари, които ги мързи да си завлекат кълките до училище.
Простотията като цяло няма нищо общо с простата музика.

Navunka
05-14-2012, 20:00
Хаха. Не.
Не всички тук са чалгари, които ги мързи да си завлекат кълките до училище.
Простотията като цяло няма нищо общо с простата музика.

Добре но простата музика кара хората да са прости... а със тази проста музика интелигентните хора са малко...

iLianita26
05-14-2012, 20:01
И аз мисля че чалгата не е виновна..Аз всеки ден слушам чалга и за сега мисля че си се държа доста добре.. :D според мен всичко е въпрос да възпитание и зависи от това в каква среда си израстнал

loshata_96
05-15-2012, 06:51
Малко е пресилено, но като цяло вярно. И все пак - има хора и хора :) Не можем да сложим всички под един знаменател.

Ilikeliljon
05-15-2012, 09:59
Абе не всички млади хора в България са изтръпнали. Има и свестни, ама че купона, алкохола и диското са повсеместни това е вярно.

DesireToFire
05-29-2012, 17:55
Гледайте себе си. Пишейки подобни коментари няма как да промените всички, още повече, че това пак си е обсъждане на маса хора и изказване на мнение без да има кой знае какво наблюдения. Аз мога да кажа, че на моята среда и няма нищо лошо. Не съм заобиколена от комплексари, лицемери, кифли и всякакви подобни крайности. Всичко си е в рамките на нормалното. Щом сте си осъзнати, учете си, гледайте си бъдещето. Не казвам, че и аз не го правя, просто е излишно всичкото това оплакване от другите.

Cold_Tearsss
05-30-2012, 02:26
Ако дойдеш в българияско училище или някой по ... "елитен" университети, пък камо ли в Студентдски, няма да оцелееш. :D

scrooper
05-30-2012, 12:07
И в моята среда нещата са наред. Винаги ще се намери някой пропадняк, но и много осъзнати симпатяги. Зависи от гледната точка, а най- важното ти какъв се стремиш да бъдеш.

babati
06-05-2012, 09:35
И около мен всичко е наред. 50% на 50% е. Общо взето групите на идиотите и нормалните са равни тук по мои наблюдения. Подбирай си хората и се замисли дали проблема не е в теб. Също така имай впредвид, че в интернет пишат и избиват комплекси основно някакви утайки и комплексари и нещата от интернет са много криво огледало на действителността. Нали се сещаш, че злобния мишок няма да смее така да се заяде с теб, както в интернет и че отвън е съвсем друг човек (най-често мишка в живота и анонимен в интернет, защото те са злобни и в интернет се чувстват анонимни и в безопасност то точно това е идеята да крещиш и да обиждаш скрит зад монитора хора,които не познаваш, защото навън не можеш) . От доста време не ми се е случвало някой навън да се опитва да се заяжда с мен и да ме обижда, а в интернет има сигурно през ден подобни опити.

JagAlskarDig
06-17-2012, 11:52
Това, че в момента не сме цъфнали и вързали е ясно. Но във всяка страна има хора с различна култура, манталитет, образование и поведение. Всеки сам си избира в каква компания да бъде и с кого да общува. Разбира се, понякога това е по-трудно на едни от други. Лично мен ме дразни фактът, че нашето поколение - визирам поне от 18 и нататък, които сме вече пълнолетни и работоспособни, не сме настроени достатъчно борбено. Масово се избира чужбината, лесното. Но се замислете - всички очакват наготово хубавото, уреденото и те само да бъдат част от него, да си работят, учат и живеят, както искат. Това ти го предоставят другите страни, но не и България, но това е така, защото хората там така са си го направили, съответно и ние можем, но почти никой не иска. Оттук следват и причинно-следствените връзки - защо напусналите България си спазват законите зад граница, как стават примерни и си гледат работата сериозно. И най-вече, да му се не види, това са едни 60-70 години, в които сме изостанали, няма непоправими неща. Кратки примери - по време на Балканските и Първата световна война сме били на 1 място в Европа по производство на зърнени храни на глава от населението, 1 по БВП на Балканите и т.н. А сме били едно 2 милиона, разкъсани от Великите сили. Германия и Япония, които днес са едни от най-силните икономики и предпочитани дестинации за живеeнe, какво бяха след Втората световна война ? - Развалини ! Така че всичко е до хората, а българите сме борбен народ, или поне сме били. Така че цялото реване и оплакване няма да помогне. Аз самият до 15-16 годишна възраст само чаках да завърша и да си "бия камшика" за Швеция, но после се замислих над много неща. Няма да премълчавам, че и финансово едно подобно заминаване не би натежало на семейството ми, но главното е, че реших да се боря в България. Понеже има ли желание, всичко е възможно. Разширих този пост изключително много, но просто това ми е такава болна тема, че ми е трудно да събeра всичко на едно място. Колкото до Интернет - абсурдно е по един форум или фейсбук да се прави генерално обобщение на една нация. Аз самият като имам "фейс" от 5 години, а не го ползвам, само приятели ми качват снимки и пишат по стената, демек имам много малко неща в него, а всякакви "интелигенти" по цял ден драскат в него глупости - обобщава ли всички потребители ?! Без да е заяждане, момичето отворило темата, та ти самата си нямаш понятие от българска граматика, една запетайка нямаш в мнението, какво да говорим дали е правилна. Момчето след теб пише "незнам" като една дума, а те са две... Ако съдя само по това, то тогава трябва да сте едни повърхностни хора, избягали в чужбина, заради пари, които не си мърдат пръста. Но това не е така, нали ? Ясно е, че за 10 години зад граница си забравила много неща, но за сметка на това испанския и предполагам, каталунския ги говориш като местна. С две думи - виждате ли колко е грешен моделът да съдиш за нещо, някого само по пръв поглед. И добавка, че изпуснах - няма граждани/селяни, чалгари/всякакви други, това не опрделя манталитета на хората. Разбира се, ако спадаш към една от групите е по-вероятно да си съответно "интeлигент/простак", но в никакъв случай не е задължително. Просто пример - позната завърши Немската гимназия, отличника е, тази година ще е студентка в Германия, но е върла чалгарка. Вярно, че друга такава не познавам, но важното е, че има.

Eclipse21
06-17-2012, 12:03
Хора не всички са пропаднали както мислите , аз съм на 14 и си имам перфектен живот ,приятели и също така успех в училище , много се дразня като видите 2-3 пропадняка и си създавате мнение за цяла България.

windowlicker
06-17-2012, 19:42
JagAlskarDig, щом смяташ, че ще се чувстваш по-добре в България, тогава наистина е по-добре да се развиваш там. Хора с твоето мислене така или иначе не се чувстват добре в чужбина.

DS
06-18-2012, 02:48
Да,и те не са много стока.. но има и хубави хора..понякога са за предпочитане пред наще..

Аз съм израснал в България, но сега живея в Испания. Познавам и поддържам контакти с едните и другите!
"Да и те не са много стока, но има и хубави хора..." - сама го каза!
Младите в България са като младите навсякъде по света има измет и нормални! Не можем да сме на едно ниво с децата на Германия, не можем да сме на едно ниво и с децата от Африка, нито Китай...
Проблеми има много, но всяко семейство си ги решава както сметне за добре!

JagAlskarDig
06-18-2012, 08:24
JagAlskarDig, щом смяташ, че ще се чувстваш по-добре в България, тогава наистина е по-добре да се развиваш там. Хора с твоето мислене така или иначе не се чувстват добре в чужбина.

Не си ме разбрал точно, изобщо няма значение как ще се чувствам, където и да живея, най-малкото вече веднъж ми се е случвало за около половин година да съм в Италия, заради майка ми, която пътува много по работа. Просто казвам, че не съм от хората, които избират лесния начин. В България далеч не се чувствам по-добре, отколкото в чужбина, но не бих я напуснал само, заради това. И би ли уточнил какво имаш предвид под "Хора с твоето мислене така или иначе не се чувстват добре в чужбина." ?

windowlicker
06-18-2012, 17:17
Момиче съм :) Имам предвид, че някой ден ако ти се наложи по стечение на обстоятелствата да заживееш в чужбина ще се чувстваш много зле евентуално след като се окаже че лесното не било толкова лесно.

Аз и преди съм го казвала, че в чужбина не е по-лесно, даже напротив... Самата мисъл, че си сам и че трябва да друг език да контактуваш и че приятели и роднини са далече от теб и едва ли ще ги видиш скоро е просто смазваща. На мен ми беше много смешно последния път като си бях в България и го чух от няколко пъти това от различни хора, които се биеха в гърдите и бяха много горди от себе си все едно са мъченици някакви не знам, как се мъчат видиш ли пък слабите бягали хаха. Просто в чужбина евентуално всичката трудна работа, която си свършил ще се отплати все някога, докато в бг едва ли.

DisappointedDreamer
06-18-2012, 17:26
JagÄlskarDig, в Швеция ли си? Или учиш шведски? Ника ти в превод означава Обичам те на шведски. (предполагам знаеш, де 8-) )

darkness848
07-12-2012, 16:12
Все пак различни държави, различни манталитети. Нормално е след 10 години живот в Испания да ти се струват едва ли не странни българите. Те са свикнали на един начин на живот, ти на друг. И така като не си била по-често покрай тях, за да им свикнеш на държанието, нормално е да ти прави впечатление... :)

sweet_bunny
07-16-2012, 11:56
Мисля.че това,което JagAlskarDig има предвид е,че в чужбина и по-точно западните държави,към които най-често се насочваме българите,са вече уредени,с изградена демокрация или поне с повече опит в тази насока.Социализмът все пак е бил крачка назад за нас.Сега тук е по-трудно от гледна точка на това,че тепърва трябва да създаваме една капиталистическа страна.