PDA

View Full Version : За или против



mrazqkindergarten
05-13-2012, 21:56
забраната за пушене на обществени места сте?

bootyboy
05-13-2012, 22:02
за забраната на пушене съм

yakuza_
05-13-2012, 22:18
За забраната и ЗА евтаназията на пушачи, щом го правят значи не им се живее. И не ми обеснявайте, че го правите като сте нервни и разни подобни изсмукани, не сте родени с цигарата и като имате проблеми с нервите, ходете се лекувайте, аз не искам дрехите ми да смърдят на лайна, ако на вас ви харесва миризмата на лайна, прекарвайте си деня в някоя серилник. Да не говорим колко празни кутий цигари се въргалят из улиците, явно пушачите още не са открили кошчетата, ако на тях им харесва да живеят в боклуците, да ходят да връщат кашони.

NaOH
05-13-2012, 22:23
Много ясно, че ЗА. Не трябва аз да се съобразявам с тях, а те с мен. Като ще се тровят, да се тровят на място, където няма да влияят на други.
Аз съм отишъл на ресторант/кафе/бар/друго място, за да си прекарвам приятно, а не да ми се ебават очите, дрехите и да не мога да дишам заради някви боклуци, които не могат да си контролират навиците.
Да пушат където създават най-малко проблеми - в тях или навън.

montana6
05-13-2012, 23:23
Най-често изтъкваният аргумент в полза на пушачите е, че всеки има право на избор и не могат да им го отнемат. Съгласен съм с това, но не и когато то влияе негативно върху здравето на другите. В такива случаи правото на избор трябва да се ограничава, така че категорично съм "за" забраната. :)

PainMonopoly
05-14-2012, 07:10
За забраната и ЗА евтаназията на пушачи, щом го правят значи не им се живее. И не ми обеснявайте, че го правите като сте нервни и разни подобни изсмукани, не сте родени с цигарата и като имате проблеми с нервите, ходете се лекувайте, аз не искам дрехите ми да смърдят на лайна, ако на вас ви харесва миризмата на лайна, прекарвайте си деня в някоя серилник. Да не говорим колко празни кутий цигари се въргалят из улиците, явно пушачите още не са открили кошчетата, ако на тях им харесва да живеят в боклуците, да ходят да връщат кашони.

Пък и е османско да пушиш. :Д

Wax
05-14-2012, 08:14
Пък и е османско да пушиш. :Д

Без съмнение :D

LadyDi
05-14-2012, 08:20
Аз съм пушач, но подкрепям забраната. Май имам нужда от стимул да ги откажа :)
Пък и, макар да съм пушач, няма нищо по-гадно от това да влезеш в някое задимено заведение или... още по-зле - офис.

EinGutesKind
05-14-2012, 13:34
Принципно съм ЗА, само че като ида на ресторант, не искам да има 2-3 маси с хора, а да е пълно :lol:

mrazqkindergarten
05-14-2012, 16:32
То ако наистина го забранят пушенето.. всички заведения ще фалират бе. :D

LadyDi
05-15-2012, 06:24
То ако наистина го забранят пушенето.. всички заведения ще фалират бе. :D
Що ли не го вярвам... :?

PainMonopoly
05-15-2012, 06:42
Аз пък просто не виждам как ще се прилага такава забрана. Масово няма да се спазва.

loshata_96
05-15-2012, 06:52
Против! :)

Thrombocyte
05-15-2012, 07:18
За забраната на много други неща съм, ама айде ся. Цигареният дим ви е най-големият проблем в живота...моля ви се.

Тея псевдо закони ще се спазват точно толкова, колкото и вечерния час, правилата за бездомните кучета, плащането на данъци за домашни любимци и "оборудването" им с намордници при разходки в парка. Аз последните няколко години се нагледах на убийци, които се смеят на правосъдието и излизат с високо вдигната глава, а властимащите 'сакат да накарат Груьо и Рада да не пушат в квартала - е 'па няма как да стане.

LadyDi
05-15-2012, 07:47
За забраната на много други неща съм, ама айде ся. Цигареният дим ви е най-големият проблем в живота...моля ви се.

Тея псевдо закони ще се спазват точно толкова, колкото и вечерния час, правилата за бездомните кучета, плащането на данъци за домашни любимци и "оборудването" им с намордници при разходки в парка. Аз последните няколко години се нагледах на убийци, които се смеят на правосъдието и излизат с високо вдигната глава, а властимащите 'сакат да накарат Груьо и Рада да не пушат в квартала - е 'па няма как да стане.
Въпросът не е ще или няма да се спазват, а дали трябва... Такъв ни е манталитета, такова ни е възпитанието. И това е една от безбройните причини да сме на това дередже.

PainMonopoly
05-15-2012, 07:57
За забраната на много други неща съм, ама айде ся. Цигареният дим ви е най-големият проблем в живота...моля ви се.

Тея псевдо закони ще се спазват точно толкова, колкото и вечерния час, правилата за бездомните кучета, плащането на данъци за домашни любимци и "оборудването" им с намордници при разходки в парка. Аз последните няколко години се нагледах на убийци, които се смеят на правосъдието и излизат с високо вдигната глава, а властимащите 'сакат да накарат Груьо и Рада да не пушат в квартала - е 'па няма как да стане.1. Аргумента "има толкова други проблеми" е невалиден. Другите проблеми ги знаем всички, но това не означава, че трябва да отлагаме заради това, че има убийци, решаването на проблема с пушенето.
2. Твърде малко вероятно е даден закон да се спазва от самото начало където и да било по света. Примерно в Белгия преди 10 години са въвели разделното събиране на боклука и накрая всичко е отивало в един камион. Постепенно обаче хората са си създали навици, камионите са започнали да стават различни, категориите отпадъци са започнали да стават все повече. Възпитанието ще дойде с времето.
3. Не говорим за забрана в "квартала", а на закрити обществени места.

KumchoValcho
05-16-2012, 17:24
Да. И съм пушач (полу-пушач. така де, мъча се да ги спирам).
Ще се отрази добре на всички, според мен

Oy7ofCon7roL
05-16-2012, 17:29
Боли ме кУрема за забраната, аз не хода по обществени места : )

RedArmy
05-16-2012, 19:15
Аз съм пушач, но подкрепям забраната. Май имам нужда от стимул да ги откажа :)
Пък и, макар да съм пушач, няма нищо по-гадно от това да влезеш в някое задимено заведение или... още по-зле - офис.
Същото и при мен.