PDA

View Full Version : З.окачествена бенка(бемка)



CooL_GirL12
05-14-2012, 08:46
Четох доста за бенките вчера и нещо ме хвана параноята. Та разбрах, че плоските чеpни бенки или тъмнокафявите са най-опасни. Аз имам доста такива, но най ме притеснява една малко по-голяма черна и плоска бенка в областта на триъгълника.Можели тя да причини рак на кожата? Какво да правя? Пък и съм само на 12. Уфффф....
бтв: нещо ми се обърка кирилицата на компа исках да напиша злокачествена

draid
05-14-2012, 09:13
Ами бенките са си опасно нещо, но не се филмирай излишно. Плоска кафява бенка е безвредна, когато тя тръгне да се изродява в злокачествено образование може да кърви, почернява, нараства и т.н. и т.н. Иначе да много са опасни, защото може да сее изродят в меланом, а той е от най-опасните видове рак и е най-скоротечен. Това обаче изобщо не означава да се притесняваш постоянно. Просто внимавай да не ги закачаш раздираш и т.н и вероятно никога няма да имаш проблем. Ако си толкова притеснена, отиди на дерматолог да ги погледне.

miyauuu
05-14-2012, 09:43
Аз имам плоска кафява отзад (може и да се каже долу към задника де :D) - sorry за грубия израз, но нямаше как по-добре да ви обясня.. По рождение я имам и дали може нещо да ми причини ? Не кърви, само че излизат косми върху него? ;s

draid
05-14-2012, 09:54
Всяка бенка е потенциално опасна, но може би шанса да се случи е по-малко от 1%. Трябва да има благоприятни условия за израждане. Обикновено някаква травма на бенката.