PDA

View Full Version : Съвет за някакъв режим?



kilers
05-14-2012, 20:28
Кажете как мога да заякна , само с упражнения вкъщи.. Коремни преси , лицеви опори и т.н.? По колко пъти на ден , бройка и т.н.? ЩЕ съм благодарен.

На 14 години съм.

Joc
05-15-2012, 02:41
имаш ли някакви елементарни уреди като дъмбелчета, лост?

Да ти кажа на тая възраст фитнес не мисля, че ти трябва, пробвай на лостове да ходиш, там ше заякнеш определено.
А упражненията каквито и да са ги правиш 4-5 серии по колкото можеш, няма определена бройка, почваш с малко и надграждаш ;)

Хапвай домашна храна, наспивай се.

DimityrDimitrovDotCom
05-15-2012, 08:15
Преди да започнеш фитнес, ти препоръчвам малко да потренираш у дома или някъде на лостове. Тренирай 2-3 пъти седмично. Прави лицеви,коремни преси, набирания, кофички... Тренирай даден спорт - било то футбол, волейбол... боен спорт. Това би бил един прекрасен старт за момче на 14 години.

kosich
05-15-2012, 15:47
Кажете как мога да заякна , само с упражнения вкъщи.. Коремни преси , лицеви опори и т.н.? По колко пъти на ден , бройка и т.н.? ЩЕ съм благодарен.

На 14 години съм.

Ходи на лостове малко 1-2 месеца и после може и фитнес да почнеш, аз така направих :D Всъщност не ходих мн на лостове, направо си почнах с фитнеса (Почти на 15 съм, 7ми ноември тръгнах на фитнес) Бях към 49 кг и качих до 62 за около 6 месеца :D Иначе вкъщи освен лицеви и коремни не виждам какво друго можеш да правиш. Може би кофички между 2 стола :lol: Има и някой други упражнения, които можеш да правиш вкъщи, но не мога да ти ги обясня :D

Колко лицеви можеш да направиш (Гърдите трябва да опрат земята, иначе не се брой за лицева :D :D ) ?

Може примерно 3-4 пъти на ден да си правиш по 2-3 серий лицеви, по колкото повторения можеш. Така бавно ще "заякнеш" де.. Най-сигурният начин е лостове или фитнес, даже може да ги комбинираш.

Релеф на лостове- Да
Качване на маса на лостове- Да но много трудно

Качване на маса във фитнеса- Да
Релеф във фитнеса- Повече от възможно.

Твой е избора. Късмет ;)

ZipFail
05-15-2012, 21:58
Ако искаш да заякваш - отивай на лостовете, вкъщи без никакво оборудване няма как да стане..

За фитнес ти е още рано, изчакай докато станеш на 15-16 и тогава .