PDA

View Full Version : Какво ще кажете ???



adrenalinche70
05-15-2012, 14:07
Реших да пусна тази тема ,защото такива момичета вече не са рядкост.Но повечето 15-16 годишни щом разберат че са бременни решават веднага да правят аборт, но има и доста изключения.Аз познавам няколко такива момичета който решиха да задържат децата си но за съжаление явно повечето хора не взимат присърце тийн майките.Много обиди и нападки се изсипаха върху тези момичета от приятели, познати и дори от роднини в период в който имаха най-голяма нужда от подкрепа.След толкова перипетии, две от тези момичета отидоха да живеят по селата, а едно даже направи аборт в последния момент, защото не можа да издържи на на постоянните коментари и обиди.Приятелите на тези момичета ги изоставят,а хората говорят лошо по тяхен адрес.
Как Вие бихте се държали с едно такова момиче?
Как бихте оценили решението да задържиш дете на такава възраст?
Как трябва да се държат хората с тези момичета според Вас?
Познавате ли момичета в такова положение?
Може темата ми да не е за тук но,Форум : СЕКС е по посещаем :)))

Ivaaaaa
05-15-2012, 14:18
Аз лично не ги одобрявам изобщо, защото не е нормално на 15 да имаш дете. Банално е, но нали самата тя е дете. Кой очаква да се грижи за него. Мама и тате ли? Все едно, че са си родили още едно дете. На една моя приятелка сестра забременя на 16 и роди на 17, но имаше може би късмета бащата на детето да поеме отговорност. Но ако не го беше направил? Само се осъжда едно невинно същество на подигравки затова, че не знае кой е баща му например или майка му изглежда като негова сестра. Не е ли смешно. Дразнят ме такива дето ходят буквално като кучки и после подвиват опашка ама е късно.

IseeDEADbodies
05-15-2012, 14:28
Точно така трябва да се държи с такива момичета. И как иначе? 15 годишна бременна. Я стига ! Тя за себе си не може да се грижи, какво остава след 9 месеца като роди ? Баба ли ще гледа пеленачето ДОКАТО МАМА Е НА УЧИЛИЩЕ ? GIMME A BREAK !!! И за да проумеят колко кухи лейки са, не може да говори и да пише правилно, секс тръгнала да прави ! Просто недопустимо !

NomNomNom
05-15-2012, 14:36
При някои момичета се случва- изнасилват ги и т.н. , и не искат да абортират.
Това трябва да се уважи.
А и, примерно, майка ми толкова иска да си роди още едно дете, или да гледа внуче, ако бях забременяла на 15-16, щях да й го оставя на нея, вместо в дом.
А същевременно да си уча и да си работя, и да си правя кариера, и ще му стана като майка/сестра.
Но детето ще се отледа в една интелигентна обстановка, всички ще му обръщат внимание, дори и аз.
Малко като комуна.
И един ден ще мога да му дам и образование, и майка за пример.


Но, реалността е, че не обичам деца и се радвам, че не съм забременявала.
Искам да осиновя като стана на 35.
Не разбирам майките под 35.
И мойта майка не я разбирам.
След изпращането и лекциите съм неадекватна.
Отивам да се разхождам.

xoxi
05-15-2012, 14:56
При някои момичета се случва- изнасилват ги и т.н. , и не искат да абортират.
Това трябва да се уважи.


В главата си не го побирам ЗАЩО не искат да абортират след изнасилване?!
Аз ако съм, веднага го махам това дете. Не искам цял живот в негово лице да виждам такава грозна случка от миналото си. + не искам да нося дете на престъпник.

ScarletBite
05-15-2012, 15:11
Ооо, това е моята тема! :)

Досега бях много против аборта по редица морални съображения. Вярвах, че щом детето е станало, значи е трябвало да стане и да го убиеш е все едно да убиеш половината от себе си.
Всичко хубаво... обаче в момента ми закъснява с 15 дни. :) Не мога да не си задам въпроса "Ами ако?". И така както е опрял ножа до кокала... Ако е станал гафа без да сме разбрали, аз бих направила аборт. 17-годишно момиче да задържи дете, само защото съвестта й не позволява да го махне... е леко егоистично. Щото тук не става въпрос само за мен, ами и за приятелят ми, родителите ми и въобще всички хора, които биха се поболяли и чието бъдеще бих прецакала барабар с моето собствено. Да не говорим за това как бих създала половин човек, просто защото не съм достатъчно зряла, за да му дам нужната сигурност, модел за подражание и въобще всичко.

Violenza
05-15-2012, 15:33
15-16 е прекалено ранна възраст за водене на полов живот, а какво остава за гледане на деца. Деца се раждат когато и двамата партньори го желаят, имат възможностите да му осигурят нормално детство и могат да го възпитат.
Една моя стара приятелка роди когато бяхме на по 18 години, омъжи се, детето беше желано и наистина се грижат добре за него с бащата. И аз тогава й се чудех, но тя много го искаше и нито веднъж не е съжалила за избора си.
Една жена, която "става" за майка ще си отгледа добре детето и на 18-19 да е, и на 25-26 да, и на 35 да е. А жена без майчин инстинкт, на колкото и години да роди, все няма да го гледа.

ShtrudeL
05-15-2012, 15:40
2 бивши съученички вече имат деца на по 1-2 годинки сигурно.
Не одобрявам.
Хубаво би било да си млад родител, но да можеш да си гледаш детето все пак.

Hayashi
05-15-2012, 15:56
Аз съм за аборт. Просто не се виждам на тая възраст с дете. И до 3-4 години пак не се виждам с дете. А тези по-малките изобщо пък не ги разбирам.

nIkEnCeTy_bE
05-15-2012, 18:38
Ами всъщност знам за едно момиче, което е набор 93 и роди дете преди 1-2 месеца. Еми да Ви кажа пък от една страна я разбирам. Има родителите, които са богати и се грижат за детето и, а тя гледа да си завърши. Но като я видях скоро с детето и, просто се уверявам за пореден път в майчината обич. Каквато и да е глезла, дори да е на 18, държанието и с детето, погледа и, грижовността - усещат се. Да, може да не е дорасла, но само тя си знае с цената на какво е родила, и да, смятам, че може да огледа и възпита това дете. Познавам и бивша съученичка, която на 15 направи аборт. Еми това не го разбирам. Не си мислите, че съм за, против съм забременяването на 15-16-17. Аборта е добро решение, защото да, малко или много и ти не си дорасла да отгледаш дете. Пък и има риск от аборт, особено ако не ти е първи, но пък никой не ти е виновен, че не си се пазила в крайна сметка. То един път става, но... И все пак друго е да си изнасилена, да, тогава и аз бих направила аборт, защото това е най-отвратителното нещо, което може да се случи на жена. И в крайна сметка не деля хората, не бих спряла да говоря с дадено момиче, само защото е направила аборт на 16.

Ilikeliljon
05-15-2012, 18:44
Според мен да имаш дете на тази ранна възраст е опасно от една страна физически поради не напълно развития организъм и второ е опасно, защото родителя не е дорасъл още. Може много да е загрижен или да обича, но има определени неща в психиката, които се развиват с възрастта и не могат да изпреварят времето си кой знае колко много. За това определено не е редно на такава възраст да се става родител. Вредата е и за двете страни според мен.