PDA

View Full Version : Помощ за фитнес програма за лятото



Avanu
05-15-2012, 16:03
Здравейте..
Последните 2-3 месеца обръщам голямо внимание на тренировки главно с лост( набирания, коремни.. ) Това лято искам да стана по-релефен, но проблема ми е че съм слаб и трябва да натрупам маса..Решил съм първите 1.5-2 месеца да ходя сериозно на фитнес и да ям на корем и след това да почна релеф.. Това добра идея ли е ?Не знам как е правилно, за това питам..
ПС: Голям маняк съм на football и предполагам, че ще играя почти секи ден(през ваканцията).

Благодаря предварително!

kosich
05-15-2012, 16:09
Здравейте..
Последните 2-3 месеца обръщам голямо внимание на тренировки главно с лост( набирания, коремни.. ) Това лято искам да стана по-релефен, но проблема ми е че съм слаб и трябва да натрупам маса..Решил съм първите 1.5-2 месеца да ходя сериозно на фитнес и да ям на корем и след това да почна релеф.. Това добра идея ли е ?Не знам как е правилно, за това питам..
ПС: Голям маняк съм на football и предполагам, че ще играя почти секи ден(през ваканцията).

Благодаря предварително!
Възраст? Килограми?

В началото прави от всичко по малко за да ти свикнат мускулите... после и сам можеш да си направиш план.

Avanu
05-15-2012, 16:22
Ми сега правя 15 години. Висок съм към 180 и тежа 65 кила .

ПС аз относно релеф на корема .. Горе долу си виждам първите 2 реда от пресата

ZipFail
05-15-2012, 16:53
За 1.5-2 месеца едва ли ще качиш много, че да орелефяваш...

wakethedead
05-15-2012, 17:24
за 2 месеца да качиш макс 1 килограм чист мускул и то със здрави тренировки и железен хранителен режим
а тоя футбол само ше ти пречи да качваш общо взето и на 65 кг не знам къв релеф искаш да правиш освен ако не искаш да си като онея зализани лекенца ,които приличат на момиченца с плочки

Avanu
05-15-2012, 17:28
За 1.5-2 месеца едва ли ще качиш много, че да орелефяваш...


Демек да ям на корем както си искам и да си спортувам тва лято .. На фитнес няма проблем да ходя нали?

Joc
05-15-2012, 17:44
какво значи да ядеш на корем? ядеш ли чипсове и лайна нема стане. яде се качествена здравословна храна богата на протеини, въглехидрати (много в твоя случай) и полезни мазнини.

Avanu
05-15-2012, 17:46
Ще съм пас на това с зализаните лекенца :Д .. Значи ще ям( не обичам чипсове и тъй подобни .. по скоро месо като пържола :Д) и 6е си тренирам на лоста.. а кардио по-малко така ли?

musicinmyveins
05-15-2012, 19:13
Виж сега.Аз накратко не знам как ше ти го обясня.Отнема време и четене преди да имаш и бегла представа какво и как да направиш.За да имаш релеф трябва да имаш маса - в превод релеф върху масата,която си натрупал.Качването на маса не става с "ядене на корем".Става с 5-6 хранения на ден като всяко хранене трябва да включва както ти се каза горе качествена храна (без вафли биКСвити сладоледи меденки и пасти балкан също така и сандвичи пици и тн).Едно добро хранене (1 от 5-6те) е например пиле с ориз или мляко с овесени ядки.Тренировките във фитнеса....Задължително с треньор да те научи да изпълняваш правилно упражненията,което значи,че поне 2 месеца ще навлизаш в материята (една много малка дори не знам дали е и крачка от пътя към знанието относно фитнес бодибилдинг и etc).Като станеш 75-80 кила ,което определено не значи сланина,но не значи и чиста мускулна маса,може да говориш за кардио чистене и релеф.Даже 75 килограма на твоя ръст е малко.Бил съм ти на килограмите и ръста и да ти кажа честно имаш много много работа ако искаш хубаво тяло. УСПЕХ ;)

ZipFail
05-15-2012, 21:56
Имам чуството, че в тоя раздел има един определен стреротип за "хубаво тяло" и всеки под този стандарт е обявяван за зализан дрисльо и клечка... :D

На тоя ръст човек може да има хубаво тяло и на 70кг. стига да са чисти и да ги поддържа. Щото да обясняваш на някой, който е 65 кг, който иска просто някакво тяло за лятото, че трябва да стане първо 80 кг и чак после евентуално да чисти, което е поне 1+ година с добър хранителен режим и много постянство е пресилено.

Ходи си на фитнес, оправи си хранителния режим и до края на лятото ще можеш да дигнеш поне 5кг, пък даже после може да не трябва да чистиш, в случай че хранителния ти режим е наистина добър и имаш хубав ген.

А ако искаш да имаш наистина добро тяло и мацките да ти се точат като се съблечеш на плажа, послушай съвета на musicinmyveins и тамън за другато лято ще си готов ;)

Joc
05-15-2012, 22:00
ZipFail е прав, не всички са бодибилдъри нито пък са уейтлифтъри

Avanu
05-16-2012, 13:00
Смятам да спазвам тази програма :
1. хранене - 200 гр. кисело мляко 2.5% или 3%, 100 гр. овесени ядки, 1 банан

2. хранене - 200 гр. извара, 1 яйцe, 40 гр. мед

3. хранене - 200 гр. месо (за препоръчване пилешко), 200 гр картофена салата

4. хранене - 2 ябълки и 200мл. компот

5. хранене - Бананов шейк (1/2 банан, 250 мл прясно мляко, 2 лъжица мед)

6. хранене - 200 гр. пилешко месо, 200 гр картофена салата

7. 6:30-7 хранене - 100 гр. извара, сварено яйце и ябълка

4-то хранене е преди тренировка, а пето след.

Добра ли е? Или някоя друга..

musicinmyveins
05-16-2012, 20:11
Това третото хранене не знам как ще го погълнеш ... 400 грама месо с картофи не е шега работа :D Та относно написаното от ZipFail-Напълно съгласен съм с теб.Аз просто обяснявам как биха изглеждали принципно нещата ако момчето гони добри резултати.Иначе ако искаш просто стегнато тяло - тренирай си футбол,набирай се ,лицеви,кофи избягвай джънковете и ще си екстра ;) Вече ако се целиш по-високо ще отнеме време и се изисква воля : )