PDA

View Full Version : Помощ за домашна по ИТ ЗА УТРЕ! :(



Silver_flower
05-15-2012, 17:41
Здравейте! 7 клас съм. Г-на по ИТ ни даде домашна и ни каза да намерим информация където и да е за тези въпроси, не е нужно да има твърде много обяснения, но ако сме намерили повече и сме успели да ги понаучим, ще ни пише повече. Ние рядко караме ИТ, г-на ни оставя на свободна работа, но този път каза да намерим отговори на тези въпроси, защото даже щял да ни пуска и тест за тях. Трябват ми за утре, а ако почна да търся из нета, няма да намеря точна, по-опростена, обяснена на що-годе достъпен за ученици език информация. Дори и да изглеждат изключително елементарни и базови, все пак са трудни, при условие, че рядко пишем по ИТ. А и нямам време да си търся, наближават изпитите и въоще нямам време да мисля за ИТ. От друга старна не мога да ида и без домашна. Наистина ще ви бъда много благодарна!

1. Колко типа архитектура на свързване на компютрите има при изграждане на локална или глобална мрежа. Какво е характерно за всеки тип?

2. Какво представляват и за какво се използват концентраторите и модемите в една мрежа?

3. В кой тип архитектура на мрежи скоростта на предаване на данни е най-голяма?

4. Коя е командата (г-на не иска бутона) за вмъкване на диаграма в електронна таблица?

5. Каква е разликата между едноядрен, двуядрен и т.н процесори?

Това са въпросите. Втора смяна съм и утре сутринта пак ще проверя за отговори, но колкото по-скоро някой ми се отзове на помощ, толкова по-добре. :)

MaGuSs
05-17-2012, 21:44
1.
Локална мрежа: звезда, token ring, шина
bg.wiki (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D0%BC% D1%80%D0%B5%D0%B6%D0%B0)
Глобална мрежа: пръстен, частично-свързан хиперкуб, звезда, напълно-свързан хиперкуб, линейна шина, разпределена шина, дърво
bg.wiki (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D1%80%D0%B5%D0%B6%D0%BE%D0%B2%D0%B8_%D1%82% D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D0%B8)


2. Какво представляват и за какво се използват концентраторите и модемите в една мрежа?
Чрез концентратори или модеми в една мрежа се уплътнява предаването на сигнали по линиите за връзка.

3. В кой тип архитектура на мрежи скоростта на предаване на данни е най-голяма?
Аз си мисля, че е LAN, но не съм сигурен !

4. Коя е командата (г-на не иска бутона) за вмъкване на диаграма в електронна таблица?
//не знам
5. Каква е разликата между едноядрен, двуядрен и т.н процесори?
Основната разлика: едноядрен 1 процесор. двуядрен 2 независими процесора в един , триядрен 3 независими процесора в един и т.н.
При мултиядрените процесори съгласуваността на кеш веригите работи много по-бързо, отколкото ако сигналите трябва да протичат извън чипа. Казано още по-просто сигнали м/у различни процесори пътуват по-къси разстояния и следователно тези сигнали се разграждат по-малко. Така се изпращат по-голям пакет от данни за същия период от време. //това е основното...

Това са въпросите. Втора смяна съм и утре сутринта пак ще проверя за отговори, но колкото по-скоро някой ми се отзове на помощ, толкова по-добре. :)

Silver_flower
05-18-2012, 21:03
Много, много, много ти благодаря!!! :)

NomNomNom
05-18-2012, 21:52
1. Под архитектура какво се визира - типа на топологията? На физическата или на логическата ?! Шина, звезда, пълен меш, частичен меш, кръгова, от точка до точка (point-to-point).
Технологии ЛАН - Ethernet II (DIX frame), 802.3 (Ethernet), технологии WAN - PPP, ISDN, MPLS, Frame Relay, DSL, ATM, HDLC.
Различните технологии изискват различни топологии.

2.Концетратор (ако това е хъб) - осъществява свързване м/у устройства чрез портовете си; халф дуплекс; един колизиен домейн; броадкаства пакетите; Модем - модулатор-демодулатор, преобразува сигнали, най-кратко.

3. За архитектурите още не разбирам въпроса. Най-висока скорост има при гигабитовите връзки, офц :D:D За стандарти - всичко, започващо с повече от 100 ( 1000baseTx, 1000baseFX, 10GbaseXX).


Препоръчвам ти да си намериш лекциите на госпожата и да си учиш от тях. Нещата са много субективни, като ни напишеш архитектура на мрежа - аз си представям 2187138473189, но нямам идея кое точно е имала предвид госпожата ти.

Silver_flower
05-19-2012, 12:04
Господина. И в това именно е въпроса, че не сме писали много. Почти нищо за цялата година. Затова питам тук. Да ти кажа, споредм мен отговорите на въпросите трябва да са горе-долу опростенички, защото не учим уж кой знае какви детайли.