PDA

View Full Version : "Нужно ли е изкуството?" Есе



Th3Bl00D
05-15-2012, 20:33
Здравейте. Трябва да пиша, есе но ми е само за втори път (първия път имах 3 само заради ''старанието''). Аз имам някакви предположения какво трябва да бъде, но не съм сигурен. Аз съм 8 клас, а произведението , което разглеждаме в момента се казва ''Японският Филм''(не знам дали има значение). Нашата госпожа е болна и не мога да получа никаква помощ от училище. Дайте ми някакви насоки или примерен вариант (ако не съм нагъл :) ) ако обичате. Пак повтарям есето трябва да е на тема ''Нужно ли е изкуството''. Мерси предварително.

onestar
05-16-2012, 22:59
Погледни тук - http://otkrovenia.com/main.php?action=show&id=112367
Уводът и тезата трябва да са ти нещо такова. Вземи идеи...
Общо взето в увода пишеш за изкуството като цяло. Какво ти дава то, как променя хората и тн...
В тезата вече трябва да споменеш, защо (и дали) изкуството в днешно време ни е нужно. Тук трябва да включиш няколко изречения свързани изцяло със заглавието. Разтягай локуми. ;d

Музиката, Литературата, Филмите и всички останали неща, които са описани по този начин в аргументативната част, ти можеш да ги направиш в свързан текст. Есето ти дава свобода, така че можеш да разкажеш за някакво твое "увлечение" свързано със всякакъв вид изкуство.
Не си спомням какво точно беше съдържанието на Японски филм, но ако можеш и него да вмъкнеш по някакъв начин (разбира се по такъв, че да става въпрос за изкуство), то ще е в твой плюс.

В заключението обобщаваш всичко написано. Хубаво е то да ти е добре изпипано, така че се постарай. Можеш и да завършиш с някакъв цитат свързан с изкуството, който подкрепяш или отхърляш. Така ще засилиш емоционалността.