PDA

View Full Version : Сън



Brook
05-15-2012, 23:15
Не знам дали мястото на темата е тук но ми се струва че като че ли е е най-подходящо тук да го пусна.Та през миналите два дена сънувах доста странин сънища отминалия ден съня почти го забравих но общо взето си спомнях че сънят ми включваше вълк или върколак не помчня точно не почня точно и какво се случва но ми е интересно как се тълкува това ако сънуваш вълк ил върколак? А относновия втория сън сънувах кка както си стоя пред компютара нещо на прозореца на терасата се появява някаква котка и влиза в стаята ми забравих как изглеждаше и се преобразява в човек който изглежда доста уморен или болен не помня точно и някак си се грижех за въпросиния човек скаквото намеря вкъщи не помня много точно ккаво съм давала и правела и прочиела и след това май накрая той изчезна не знам какво ставаше накрая тъй като съня ми прекъсна.И допреди малко пак сънувах пак подобен сън смисъл пак до прозореца ми имаше една доста пухкава песийска бяла котка с ужасно зелени големи зелени очи че чак си беше плашищо че беше влязла в стаята и се преобрази в човек беше много красиво момче май че чак напобямаше на момиче и той като първия беше не много добре и се грижех за него или поне се опитах .Помня че по едно време брат ми беше се беше появил и беше видля момчето и после беше станал скандал относно това с татко тъй като брат му е бил казал че в стаята ми има момче не помня точно подробности та това момче се пренуди да се махнало и нещо беше казало но наистина не знам защо но някой моменти ми се губят и забравят за което се извинявам ако не много точно се изказвам или несвързано.СЛед което след време се беше появила нещо като торбиста мишка с големи бузи не знам как да нарека това същество и това беше същото момче което се беше появило преди това под формата на котка май или на друго живтно и ми беше и ми направи не знам как нещо като заклинание или не знам как да го обесня и беше казал нещо от този софт че ще разбера съдбата си или нещо подобно и след това се появи татко и се беше успокоил и ми беше казал нещо подобно да внимавам с момечтата и бля бля бля и излезе и след това просто не знам как даобесня какво се е случило в съня ми тъй като или не помня или се е било прекъснало съня ми.И тази бяла пухкава бяла котка като си помисля не беше това момче което след първия случай ми се е появи а май беше преди той да се появи и тръпки ме побиват тъй като се взираше в мен с тия ненормално зелени очи.Някой били ми обяснил какво означават тези два типа сънища които съм сънувала.

JungleJaguar
05-16-2012, 05:05
Целия интернет е в ръцете ти,има гугъл,сайтове,онлайн съновници,ти чак тема правиш.

Brook
05-16-2012, 05:31
Прав си темата може да ти се стори ненужна и може да е така просто я пуснах тъй като не знам как точно да обобщя това което ми трябва в гугала по скоро как да сформивам това което търся пусна темата именно заради това някой да ми каже нещо по въпроса който е по запознат да ми даде примверно линг или да ми обобщи.Но извинявай колкото и нелепа да е даденета тема все пак е форум и затова е форума човек в който има нужда очаква да му се обърне малко внимание и да му се обясни ка стоят нещата да му даде някакъв отговор а не да му се казва колко е тъпа темата примерно или да му се пресмива или нещо друго.Все пак е така някой хора нещо може да не могат да намерят в гугала това което му трябват или да не сформиват правилно въпроса си или понятието и да не им илиза нищо заради което.А и смятам че има по-безмислени теми от моите но както и да е .Искам да се извиня ако темата ми наистина е глупава и че съм ви загубила времето и моля админа да махне темата.

Ilikeliljon
05-16-2012, 06:20
Спри да гледаш Дневниците на вампира и ще се оправят нещата:))) Сега сериозно отговор на въпросите си в интернет няма да намериш, защото обикновените съновници са пълни с глупости. Единственият вариант да си разбереш сънят се намира в сериозната литература. Принципно един сън е съставен от символи - случайни, универсални и така нататък. Ако те интересува темата със сънищата ти препоръчвам Забравеният език от Ерих Фром., Тълкуване на сънищата от Пиер Дако и Зигмунд Фройд (с еднакви имена са двете книги). Препоръчвам ти особено първата.

npp
05-16-2012, 06:59
глупави сънища, въобще не им се впрягай, дявола може да прожектира всякакви безумици, ако трябва да се впрягаш за всеки такъв сън, тогава може да станеш лунатик

gandalfepi4
05-16-2012, 07:06
Сънищата са си просто сънища, няма някакво супер дълбоко значение. Ако ти самия имаш някаква романтизирана вяра в "силата на сънищата" и искаш това да има някакво езотерично значение, което ние да ти разкодираме - сори. Просто някои сънища са по-силни и емоционални от други, нищо кой знае какво.

Ilikeliljon
05-16-2012, 08:55
глупави сънища, въобще не им се впрягай, дявола може да прожектира всякакви безумици, ако трябва да се впрягаш за всеки такъв сън, тогава може да станеш лунатик

Съгласен съм дявола винаги дебне как да ни отклони от правия път и влиза в нас и обсебва нашите сънища. Инкубусите са навсякъде и дебнат...

defender
05-16-2012, 10:00
Сега сериозно отговор на въпросите си в интернет няма да намериш, защото обикновените съновници са пълни с глупости. Единственият вариант да си разбереш сънят се намира в сериозната литература. Принципно един сън е съставен от символи - случайни, универсални и така нататък. Ако те интересува темата със сънищата ти препоръчвам Забравеният език от Ерих Фром., Тълкуване на сънищата от Пиер Дако и Зигмунд Фройд (с еднакви имена са двете книги). Препоръчвам ти особено първата.

значи вярваш в сънища,

Ilikeliljon
05-16-2012, 10:43
Дефендър така попитано отговора ми е "не". Според мен има всякакви сънища. Има сънища, които изпълняват желание, има сънища, които например имат функцията да продължат съновната дейност, като например сънуваш, че си станал, защото трябва да ходиш на училище, а всъщност още спиш. В крайна сметка съня е продукт на психична дейност макар и неосъзната. Това че на съзнавано равнище си казваме съня е глупост, не значи, че е. Сънят си има собствена логика, която е различна от логиката на съзнанието. Както китайската логика е различна от гръцката.

defender
05-16-2012, 10:48
^
а тогава защо ти е интересно да ги тълкуваш

а ти в кво вярваш изобщо.

ZipFail
05-16-2012, 11:59
Само да уточня, китайската логика не е различна от гръцката. Логиката е еднаква навсякъде по света.

Ilikeliljon
05-17-2012, 10:22
Само да уточня, китайската логика не е различна от гръцката. Логиката е еднаква навсякъде по света.

Тц Зипчо, не е една и съща. Предполагам в училище си чел за законите на логиката, които са точно гръцките закони. Ако си чел някое китайско философско произведение ще видиш, че тяхната логика е по-различна от гръцката. Няма смисъл от тук нататък да те убеждавам, ако искаш чети и сравнявай, но винаги с презумпцията, че твоята логика е гръцката, имай го на предвид като четеш.

В какво вярвам, в истината. Не съм някакъв маниак на тълкуване на сънища. Има си специалисти, които го правят, но знам едно. Сънищата могат да ни кажат нещо за нас самите, за това какво чувстваме неосъзнато. Не винаги, но това зависи от съня.