PDA

View Full Version : Алергии и до колко може да бъде опасно?



Зайче..
05-16-2012, 18:06
Ще започна с това, че съм добре предразположена към алергии. Ето от какви са симптомите и алергиите ми.
1.В четвърти клас - алергия от куче. Симптомите бяха кашляне + задушаване.
2.В шести клас - първото ми боядисване/като не броя кичурите в пети клас/. Главата ми стана в рани, които ме сърбяха. /с черна боя се правих/.
3.В шести клас (лятото) се боядисвах два пъти с руса боя, от която ми се обриваше около косата (зад ушите, челото, тила) и ме сърбеше.
4.След това се боядисах в кафяво и стана най-голямата алергична реакция, а именно подуване на главата ми + обрив + сърбеж. Беше нещо непоносимо, а и не се знаеше дали ще оживея.
Та, към въпроса ми. Искам да попитам дали ще е опасно, ако си пробия езика? Знам, че то няма нищо общо с боите, ама главно въпроса ми е дали има възможност от алергична реакция?
Ако е от значение имам 6 обици на ушите (общо) и 1 на пъпа, които не са ми правили проблеми. Само на пъпа обицата забираше в продължение на около 2 месеца, но нищо друго.
Надявам се да получа само сериозни отговори и по възможност да са компетентни, защото това е сериозно /или поне за мен е/.

пс: Тази седмица може би ще се консултирам с лекар, но исках да чуя преди това дали някой знае нещо по въпроса.

DisappointedDreamer
05-16-2012, 18:25
Консултирай се с лекар. И бтв, правила ли си си тестове за да узнаеш срещу какво точно си алергична?

А и много тъпо си постъпила като си се поядисала още 2 пъти, при положение че си получила алергична реакция първия път.

Зайче..
05-16-2012, 18:27
Не, не съм правила тестове. Само си тествах една къна на ръката и ми нямаше нищо. 8-)

DisappointedDreamer
05-16-2012, 18:29
Направи си тестове. След такива големи алергични реакции, би трябвало твойте веднага да те заведят на лекар, да се тестваш за да разбереш от какво проявяваш тези реакции и какво трябва да избягваш, за да не се появят отново.

Зайче..
05-16-2012, 18:33
Ами те са ме водили по лекари. За кучето ме водиха, но в последствие се разбра, че имам от него алергия и го подарихме /следователно се оправих/. А за "пресния" случай - там положението беше много зле. Изобщо не се знаеше дали ще се оправя и нямаше никакво време за тестове. Просто ме сложиха на системи, които са придружени от някакви антибиотици и се молеха да ми спадне главата.

Зайче..
05-19-2012, 15:09
Хайде бе, никой ли не знае дали може да се получи алергия от обица на езика?