PDA

View Full Version : Как да си върна приятелките и въобще има ли смисъл?



wopbabalubop_
05-16-2012, 18:13
Здравейте! На 16 съм и от както ходя на детска градина имам 5 приятелки, с които съм до ден днешен в един клас . Като бяхме по-малки не осъзнавах, че те са ми най-близки и че винаги сме заедно, но тези дни се позамислих за това. От друга страна много пъти сме се карали и не намирам никаква подкрепа от тяхна страна, когато изпадна в отчаяние или когато се сдърпам с някой кифла. Някак си не ме предразполагат да им споделям проблемите ми. Те са много саркастични и много им се дразня. От както сме в пубертета те се промениха, както и аз ,и супер често почнах да се карам с тях и те се объррнаха срещу мен. Аз нямам други така близки приятелки и се чувствам супер гадно... Имам и други познати, но не са като тях. От 1 страна мн мн мн ме дразнят,усещам тяхната завист, когато аз имам успехи, а те не и никога не се радват на моите постижения, от друга не мога без тях.... Ккакво да правя? ДА ги зарежа ли или да се опитам да преглътна егото си и да не им обръщам внимание, когато ме дразнят?!

Anarchia
05-17-2012, 19:06
Това си зависи само от теб. Седни и премисли дали си заслжава да си близка с тях ... Аз например сега нямам "така близки приятелки" . Има момичета,с който излизам от време на време.. и мога да им споделя едно-две неща,но не очаквам подкрепа от тях. Имала съм много "близки" приятелки,с които вече не сме близки.. но .. просто за подкрепа или нещо такова .. можеш да разчиташ само на себе си ... А относно тях - седни и помисли дали си заслужава да продължиш отношенията си с тях.. с или без тях - ти пак ще си прекрасна личност .. просто с времето хората се променят и явно вече нещата не са както са били като сте били малки .. Единствено мога да ти кажа - ако единственото,което те спира да прекратиш отношенията си с тях е ,че "не можеш без тях" или "нямаш друг така близък" , това не бива да те спира ! Най-важното е да бъдеш на 100% щастлива... а и винаги можеш да намериш нови приятелки,с които да се забавляваш

Dreamer...
05-18-2012, 15:45
Аз наскоро имах същите проблеми.. Истината е, че колкото и добри да са ти тези приятелки, щом усещаш, че те използват, нещата не вървят надобре. Ако толкова много държиш на тях и не можеш без тях, бъдете си приятелки, но спри да им казваш всичко около теб. Просто си спестявай някои работи и така.. Късмет, защото аз имах наистина сериозни проблеми точно от този тип и знам какво е.

SmilezZz
05-20-2012, 17:43
Не са ти близки приятели, а познати, както всички други. Нещата, които описа, не са присъщи за добрите приятели, така че спри да се самозалъгваш.

Можеш без тях, уверявам те. Просто излизай с други познати, запознай се и се сприятелявай с нови хора. Постепенно, рано или късно, ще намериш добри приятели, в истинския смисъл на думата.

magneticfields
05-20-2012, 19:04
Щом се държат така значи не са ти истински приятелки и е време да ги зарежеш. Знам че е трудно, но такива хора не си заслужават. Излизай с други твой познати и ще видиш как ще намериш нови приятели ан които ще можеш да разчиташ.

im a girl
05-21-2012, 05:35
В същото положение съм...НО си намерих други приятелки, от друго училище (близко до моето) и всичко е супер, чувствам се идеалноо :)

slicky
05-21-2012, 06:05
Съвет от момче: като не ги чувстваш близки и те дразнят намери други. Лятната ваканция наближава ще имаш много време все ще намериш някого. С времето и аз така спрях да поддържам връзка с някои приятели, защото се промениха до неузнаваемост.

wopbabalubop_
07-19-2012, 12:37
Мерси на всичкиии :)

Amore-Mio*
07-19-2012, 17:33
Как така сте близки приятели, а се карате и те са против теб?
Нещата не се връзват някак си.
И не, няма смисъл да си ги връщаш. Не си заслужава. Приятелството е нещо , коренно различно от това, което вие имате помежду си. О'кей, познавате се от малки, но в никакъв случай не се заблуждавай, че сте приятели и то близки.


Запознай се с нови хора.
Намери си някакво хоби.
Запиши се на спорт.
И така, с времето ще срещнеш много хора и ще се сприятелиш с много. С течение на времето ще откриеш поне един истински приятел. И ще се увериш, че тия не са ти били такива.

Anichkaxxwee
07-20-2012, 07:21
Уж сте най-добри приятелки, много сте си близки, а пък са против теб? Това не са ти истински приятелки
Наистина си помисли дали са ти истински приятелки.
Запознай се с нови хора и с времето ще си намериш истински приятел, който наистина можеш да разчиташ на него.