PDA

View Full Version : Плоско коремче.



imnotscared
05-16-2012, 19:54
Значи бих искала да ви попитам какво да правя, за да си стегна корема за 1-2 месеца? Освен коремни преси? Или само коремни преси всеки ден.. но по колко? :))

Goddess
05-16-2012, 19:59
Искаш да го стегнеш или да отслабнеш в тази област ? Ако е само за стягане, може и само коремни. По 100 на ден е ок.

lqlq_
05-16-2012, 20:07
Мм..Аз правя по 200 на ден вече от почти 3 месеца и корема ми е като бетонна плоча :D

Wikito
05-16-2012, 20:14
а нещо и за отслабване и стягане ???

Jannetty
05-16-2012, 21:21
azz ne pravq ni6to , imam si ochertana presa koqto ne se maha s kakvato i da e hrana , sushto i taka narechenite lubovni drujki :D

imnotscared
05-17-2012, 04:01
Искаш да го стегнеш или да отслабнеш в тази област ? Ако е само за стягане, може и само коремни. По 100 на ден е ок.

Само да го стегна ;д

don't say anything.
05-17-2012, 06:48
Абе, как си представяте по 100-200 коремни на ден да ги прави човек, който преди не е правил и не е свикнал?
Нали на другия ден няма да може да стане от мускулна, започва се лека-полека.
Тцтц....

Persie
05-17-2012, 10:05
Само с коремни поне при мен не се получава нищо съществено. Трябва и специален режим на хранене, а и не само коремните преси тренират тази част от тялото има доста други упражнения, които също имат ефект.

FuckingFreak
05-17-2012, 10:09
Тялото ти е едно цяло. Няма отслабване само в корем, крака или ръце - отслабваш навсякъде. Едни добри тренировки + хранене, пък пресите са ти най-малкия проблем.

Mirelaa
05-17-2012, 12:24
И аз правя всеки ден коремни преси по 20-25 мин, от 5-6 месеца,да,наистина е важен хранителния режим за да има ефект. Хубаво е да се грижим за тялото си,чрез различни упражнения и здравословно хранене! :)

Anonys
05-17-2012, 13:28
Ауу, най-накрая да намеря тема по моята част :D
За отслабване и плосък корем, така значи..
Започни да се храниш по 3-4-5 пъти на ден. Яж месо веднъж на ден, яж много плодове и зеленчуци. Риба също.
Не ти препоръчвам на 1 ден да правиш 2-те неща - да бягаш и да си стягаш корема. Ако си стегнеш корема и после започнеш да бягаш (на същия ден), корема ти ще забрави, че си работила по него.
В интернет има много упражнения за корем. Напр. напиши "how to make abs" или "Как да направя плочки".
На ден започни да бягаш по 10 обиколки (1 обиколка на стадиона = 400м.), после ги увеличавай и не забравяй да пиеш много вода.

Това е от мен :)

imnotscared
05-17-2012, 15:39
благодаря ви много на всички :) от утре започвам с тренировките и не само за корем,ами и крака - всичко. И ще бягам през ден понеже всеки ден нямам възможност :(

don't say anything.
05-18-2012, 06:16
Моят съвет е да започнеш с леки коремни и постепенно да ги увеличаваш.За 2 години ще имаш уникалния корем, който желаеш. Но за 1-2 месеца това е меко казано невъзможно.
И още нещо. Преди тренирала ли си нещо, във форма ли си да тичаш, примерно, 400 м. както каза Anonys? 'щото пак ви казвам... започва се ЛЕКО и ПОСТЕПЕННО, не може на човек, който досега е мързелувал вкъщи и си е вял гъза да му лепнете 400м. ,знаеш ли изобщо колко е това?Лека атлетика съм тренирала и повярвайте, разбирам ги метрите повече от вас.
Авторке, 'що направо не се консултираш с някой, който наистина разбира, примерно, някой фитнес инструктор ?

imnotscared
05-18-2012, 09:47
Моят съвет е да започнеш с леки коремни и постепенно да ги увеличаваш.За 2 години ще имаш уникалния корем, който желаеш. Но за 1-2 месеца това е меко казано невъзможно.
И още нещо. Преди тренирала ли си нещо, във форма ли си да тичаш, примерно, 400 м. както каза Anonys? 'щото пак ви казвам... започва се ЛЕКО и ПОСТЕПЕННО, не може на човек, който досега е мързелувал вкъщи и си е вял гъза да му лепнете 400м. ,знаеш ли изобщо колко е това?Лека атлетика съм тренирала и повярвайте, разбирам ги метрите повече от вас.
Авторке, 'що направо не се консултираш с някой, който наистина разбира, примерно, някой фитнес инструктор ?

Да, аз вече от две седмици ходя да бягам по 10-12 обиколки (400м) ,но разбира се и си почивам понеже не мога наведнъж да ги избягам :D От днес започвам с коремните преси, като ще започна от 20 и всеки ден или през ден ще ги качвам с 5 :) Всяка вечер и сутрин ще правя.

Anonys
05-18-2012, 10:26
Моят съвет е да започнеш с леки коремни и постепенно да ги увеличаваш.За 2 години ще имаш уникалния корем, който желаеш. Но за 1-2 месеца това е меко казано невъзможно.
И още нещо. Преди тренирала ли си нещо, във форма ли си да тичаш, примерно, 400 м. както каза Anonys? 'щото пак ви казвам... започва се ЛЕКО и ПОСТЕПЕННО, не може на човек, който досега е мързелувал вкъщи и си е вял гъза да му лепнете 400м. ,знаеш ли изобщо колко е това?Лека атлетика съм тренирала и повярвайте, разбирам ги метрите повече от вас.
Авторке, 'що направо не се консултираш с някой, който наистина разбира, примерно, някой фитнес инструктор ?

Точно пък за мен не може да говориш, че ги разбираш повече. От описанието и от хъс-а, за които прочетох се преценя. Не, най-добре се преценя като видиш човека. Баща ми е републикански шампион по борба, а майка ми леко атлетка, аз също ще ставам. Чичо ми е фитнес инструктор. Айде, че стана "на баба злата шурея"..

П.П. Отначало е добре да ги правиш по толкова, но не ги прави всеки ден :) Например 3 пъти в седмицата.

don't say anything.
05-19-2012, 08:39
Ама моля ти се да не 'почваме да се хвалим с родата, 'щото ще те бия по всичко, ама не е там въпроса. ;)

FuckingFreak
05-19-2012, 09:19
Няма никакъв смисъл да правите по 200, 500 или 1000 коремни преси. По-добре направете 8x10, но с тежести. :)

SisiStrange
05-19-2012, 09:52
Ти можеш да почнеш безпроблемно от 100 коремни преси, ако си як инат, но не мисля, че има полза. Само се натоварваш повече. Идеята е лека полека да си вкараш тялото в ритъм. Започва се примерно от 50 няколко пъти. После 80. И така до 100-150. Тя иска да си постегне корема. Не да стане културистка.

FuckingFreak
05-19-2012, 10:21
^ към мен ли беше насочен коментара ти?
Културистка и да иска да стане, не може. Не разбирам защо жените щом чуете "тежести" и се сещате за огромните мъжки мускули. То така става, 5 дни ще прави коремни преси и ще се орелефи. Културистка ще стане ако е на стероиди.
А ако има мазнини по корема не знам дори защо са и пресите - те няма да ги изгорят. Иначе да, с бройките имам опит - до скоро стигах над 200, но четох много и разбрах, че няма смисъл. За това по-добре да ги прави на повече серии, с по-малко повторения и да вкара тежести, за да има по-добър ефект, ако желае.

SisiStrange
05-19-2012, 10:25
^ Не, не беше към теб. Към членовете на спора беше. XD Съгласна съм за тежестите, аз имам вкъщи 2 малки гирички от тези леките точно за коремни преси и мисля, че определено с тях се усеща по-добре натоварването на мускулите.

imnotscared
05-19-2012, 16:09
Благодаря на всички. Аз наистна не смятам да почвам от 100 или 200 понеже мисля,че не мога толкова апък и ще се изморя много и няма да има желание да правя повече за напред.. ще започна от по малко и всеки ден ще правя с 5 отгоре. :)

imnotscared
05-19-2012, 16:10
Апък то с времето корема ми лека полека ще се стегне..

FuckingFreak
05-19-2012, 16:45
Мазнини ли имаш или искаш да направиш леко релефче? Щото ако имаш мазнини, забрави да ги стопиш с пресите. :)

imnotscared
05-19-2012, 17:02
Мазнини ли имаш или искаш да направиш леко релефче? Щото ако имаш мазнини, забрави да ги стопиш с пресите. :)

Искам да направя леко релефче..

abso0lut_
05-20-2012, 07:58
http://vbox7.com/play:b6377d5c

___mimity___
05-20-2012, 12:39
Точната тема. Аз обаче искам да отслабна още малко в тази област , макар че, нямам против да отслабна навсякъде .. ;д та така.. Някой да ми каже някой упражнения за махане на мазнините и после ще правя коремните преси за да стегна малко. Чувала съм за скачането на въже , но сигурно ли е , че прасците няма да станат изразени ? :)

Sickness94
05-20-2012, 13:58
FuckingFreak,а за изгаряне на мазнините?

im a girl
05-20-2012, 18:23
Абе, как си представяте по 100-200 коремни на ден да ги прави човек, който преди не е правил и не е свикнал?
Нали на другия ден няма да може да стане от мускулна, започва се лека-полека.
Тцтц....

Тцтц ....не е вярно аз започнах изведнъж ;ддд

don't say anything.
05-20-2012, 18:30
Не е вярно друг път. Нали имам не малък опит в спорта......

FuckingFreak
05-20-2012, 18:39
Тичай, скачай на въже, изкачвай стълби ако щеш, пък после по малко упражнения за цялото тяло, можеш да вкараш някъде някоя гира и си 6. :)

imnotscared
05-20-2012, 19:25
Тичай, скачай на въже, изкачвай стълби ако щеш, пък после по малко упражнения за цялото тяло, можеш да вкараш някъде някоя гира и си 6. :)


Благодаря за съвета.

imnotscared
05-20-2012, 19:25
Тцтц ....не е вярно аз започнах изведнъж ;ддд

Е ти тогава трябва да си желязна :D Браво за което!