PDA

View Full Version : Помощ - кафяво течение!



krazyrayray
05-17-2012, 18:47
Здравейте! Знам, че има много теми по този въпрос, и изчетох всичките, но все още съм много притеснена. На 14 години съм и имам цикъл от около година и половина. Проблемът ми е, че от около седмица се появи това въпросно кафяво течение. В началото цвета беше по-скоро тъмножълт, но пред ден-два потъмня и стана кяфяв, но течеше съвсем слабо. Предположих, че ще ми дойде, защото вече ми закъсняваше с две седмици, но не стана така. Всъщност кафявото течение се усили и е примесено с кръв. Четох какви ли не мнения по въпроса, но тъй като съм девствена, отпада варианта да съм бременна, затова остават киста или хормонални проблеми. Все още не съм споделила на майка си, а ме е срам да отида на гинеколог, но май ще се наложи. Благодаря предварително за помоща! =)

sky_girl
05-17-2012, 19:30
може да е някакво възпаление или инфекция, не знам; спазваш ли добра хигиена? може и в това да е проблема, но ако спазваш и не знаеш от какво може да е, поговори с майка си; и на мен ми е много трудно когато трябва да говоря с моята по такива теми :ХХХ , до сега не ми се е налагало често, но просто трябва да набереш смелост и да си спокойна, колкото до гинеколога - и на мен ми е много притеснено, до сега не съм ходела, но знам че все някога ще трябва; ако искаш почакай ден-два, ако още продължава така да тече - говори с майка си;
по едно време и моето течение бе някакво жълто, но след ден - два се оправи;
Бъди по-смела

gugenceto2
05-18-2012, 07:20
Предполагам, че майка ти знае, че имаш менструация? Ако е така и кажи, че ти закъснява и имаш някакво течение различно от менструалното примесено с кръв. По принцип имаш ли бяло течение? Някаква болка да усещаш? Зачервяване? Сърбеж? Преди имала ли си подобни проблеми?

In*The*Face
05-18-2012, 08:55
При обикновено възпаление би следвало течението да е бяло към жълтеникаво. Правилно си прочела, че кафявото такова е симптом за наличието на кистичка, но не е задължително да е това. При всички положение две са наложителните неща - да кажеш на майка ти и да посетиш гинеколог. Няма нищо страшно, особено след като не си правила секс. При девствени момичета, прегледа е абсолютно лек и безболезнен. Трябва да си спокойна, но и да подходиш сериозно към това.

krazyrayray
05-18-2012, 19:28
Благодаря много на всички за помоща! Да, спазвам добра хигиена, всяка вечер си взимам душ. По принцип имам бяло течение, но в момента не усещам абсолютно никаква болка или сърбеж, а и не съм забелазвала да има зачервяване. Но вчера към 21:00-22:00 часа ми дойде нормално и се успокоих, днес също си беше като нормален цикъл, но преди 20-ина минути установих, че отново има кафяв оттенък. Мисля, че наистина ще е най - добре да поговоря с майка си, за да не се окаже нещо, което има нужда от лечение, и после да съжалявам.

mMemories
05-24-2012, 16:04
разговор с майка ти -> лекар. тва е положението.