PDA

View Full Version : Как да спрете гризането на нокти



SELENAesuper
05-18-2012, 18:53
От опит знам колко ужасно е да имаш подобен навик :( Години наред да се чудиш как да престанеш с това, да тъсиш в интернет и накая отново нищо да не постигнеш! Но благодарение на хората, които писаха в моята минала тема ми помогнаха да прекратя с гризането! Вече имам нокти и следващият месец отивам на маникюристка! :)

За да спрете трябва да изпълните стъпките последователно и стиктно!

1. Отоверте Гугъл
2. Потърсете "Гризане на нокти". Поразгледайте снимките надолу и вижте колко ужасно и гнусно изглеждат тези нокти! Моите не бяха така! Значи съм имала някаква мярка :D Ако вашите са такива.. ще ви трябва повече време - около 2-3 месеца. Но може и по-малко! :)
3. Вземете със себе си 12 или 15 лева.
4. Отидете до аптеката
5. Поискайте лак против гризане на нокти "Даум Ексол"
6. Приберете се у вас
7. Намажете се обилно и около кожичките. ВАЖНО: Ако имате разранени кожички по-добре не ги мажете, защото може да стане инфекция
8. Отворете си компютъра
9. Потърсете в Гугъл маникюр, който искате да имате. Хубав френски маникюр или нещо свежо за лятото
10. Изтеглете снимката
11. Сложете си я за тапет
12. Ако рядко сядате пред компа, то разпечатайте снимката и си я закачете в стаята
13. След няколко дена ще имате съвсем малки нокти
14. НЕ ги докосвайте със зъби! Да НЕ СТЕ ПОСМЕЛИ!
15. До две седмици вече няма да изпитвате желание да гризете ноктите и те ще си пораснат спокойно. До месец ще имате хубави нокти и сте готови за маникюристката!

Надявам се да съм ви помогнала! Част от стъпките са вдъхновени от потебители на форума! Пишете дали е помогнало! Мисля че темата трябва да е важна, защото както моята тема има и други, които са със заглавие "Гризене на нокти"; "Как да спра да си гриза ноктите" и т.н..

Зайче..
05-18-2012, 19:08
Много глупава тема. Аз пък си гриза ноктите, защото спирам цигарите и не ме интересува какъв маникюр ще имам, защото така или иначе ще си правя ноктопластика другия месец.
Ако искаш помъчи се други инструкции да ми дадеш.
И бтв, тези ми звучат леко като за бавно загряващи. :D

marin4itu
05-19-2012, 08:17
Зайче.., само да ти кажа, че на съвсем изгризани нокти, никой няма да се навие да ти направи ноктопластика. Трябва да има мъъничко дължина, че да се захване.

Иначе за темата има 298723948 такива, където са написани съвети как да се справиш с този проблем. Мисле, че тази е излишна.

Зайче..
05-19-2012, 13:52
marin4itu те не са от дъно изгризани, а и аз съм си намерила човек, който да ми направи ноктопластиката. :)

im a girl
05-20-2012, 18:18
мойте бяха :Х ужасни, ама за 2 месеца - станаха СУУУУПЕЕЕР ..:)

anonymous708973
05-21-2012, 07:50
И бтв, тези ми звучат леко като за бавно загряващи. :D

Масло за омекотяване на кожичките също е добра идея, защото кел файда от хубави нокти с ужасни изръфани кожички около тях? Такова масло имат Star Nails - казва се cuticle oil, 5 лв е, ама е голямо и мирише хубаво. Маслото на Икаров пък е
за заздравяване на ноктите - под 3 лв е.

cheburashka
05-21-2012, 08:14
това на Star Nails в аптеките ли се продава?

marin4itu
05-21-2012, 09:31
Зайче, ти си знаеш, аз без да видя ноктите, не мога д акажа за ноктопластика ли са, или не..

Маслото на Star nail може да намерите в специализирани магазини за професионални продукти. Попитайте някоя фризьорка или маникюристка къде има такива магазини. Аз мога да кажа за Русе в Еваса има такъв магазин.