PDA

View Full Version : Случвало ли ви се е...



Juls
05-18-2012, 22:33
Добър вечер на всички будни и добро утро на всички,които сега стават! ;p Имам запитване към вас- Случвало ли ви се ваш/а много добър приятел/ка да ви за*бе заради момиче/момче,с което се зарибява?
На мен в момента ми се случва.Преди седмица някъде
едно момиче хвърли око на един от най-добрите ми приятели.От тогава постоянно му пише,
кани го да излизат..и всичко както си му е редът.Принципно с това момче се виждаме 1,макс 2 пъти седмично
...или поне до сега.Преди няколко дни му звънях да излизаме,на което той отговори,че е на кафе.
Почти на 100 процента съм сигурна,че беше на кафе с нея.Стана ми малко тъпо,защото когато той ми се обади
независимо дали имам някакъв ангажимент за деня,винаги намирам време да се видя и с него.Както се казва-
ако има желание,има и начин.От няколко дни въобще не се бяхме чували.Колкото и детинско да звучи,нарочно
не му звънях няколко дни,за да видя дали ще се сети за мен.Еми не..не се сети за мое съжаление.И сега както
изглежда няма големи изгледи и този уикенд да се видим.Най-вероятно,защото ще се вижда с нея.Става ми много
тъжно от факта,че той ме остава на заден план,заради някакво момиче,с което дори не ходят.Аз постоянно се
виждам с мои приятели.Той определено не излиза толкова често колкото мен и това ме накара да се замисля,
дали е възможно да ми е звънял всяка седмица да излизаме,защото е нямал с кого друг.Принципно съм сигурна,
че много държи на мен,обаче напоследък ставам свидетел на такива неща..Просто се убедих,че лицемерието няма
край.И двуличието явно е в природата на повечето хората.Начин на оцеляване може би..Но това е друга тема.
Та както казах и той си има приятели,но излизат рядко сравнително.И сега се чувствам някак си използвана..Сякаш
съм служела само за запълване на времето.И сега когато се появява някое по-интересно момиче на хоризонта..
Не знам оправдано или не,но е факт,че се чувствам така-използвана.Чувствам,че вече не му пука толкова за мен.А на мен
ми пука много за него.Та излях си душата..сега сте вие наред :]
PS:Реших тук също да пусна темата,защото сякаш разделът е по-посещаван ;p

Gery_
05-19-2012, 00:47
Ако е влюбен в тва момиче е нормално сега да не ти обръща толкова внимание и все пак винаги може да намери 1 час да се видите..Ако имаш съмнения относно приятелството ви просто поговори с него и му кажи как се чувстваш, често това е най-ефективното решение.

БожиятАгнец
05-19-2012, 06:14
Колкото и да е влюбен, ангажиран или пренатоварен може да ти отдели време да пиете по кафе. Хайде сега хората учат, работят, хобита имат, деца отглеждат и пак им остава време пък той да няма. Ясно е че е до желание.
Ужасно е да влагаш емоции и чувства в подобни взаимоотношения и да смяташ, че е взаимно и в един момент да се окаже, че не е така. Може действително да е така и да те е използвал. Обаче аз ти предлагам просто вече да не влагаш нищо и просто да си знаеш, че това не е приятел, а познат. Няма какво да обсъждаш, ако наистина е така.

SisiStrange
05-19-2012, 06:31
В момента я сваля. Очевидно цялото му внимание е фокусирано върху нея. Нормално да не си му първи приоритет в момента. Като им се получат нещата, всичко ще си се върне в нормално положение, но не очаквай да е постарому и като му свирнеш, да тича. Вече ще има още един фактор, на който да обръща внимание. Би следвало да го разбираш. Такива хора, колкото и да не ми е крайно мнението, не ви схващам.

Би следвало да се радваш за него, че си е намерил момиче, че не е сам, че има тръпка, че е щастлив.

Когато със сегашния ми приятел излизахме на първите ни срещи, най-добрия ми приятел не ми се мусеше, че не намирам време за него. Нито аз се мусех, когато той правеше същото. Хората минават през различни етапи. Трябва да се съобразяваш с това. С най-близката ми приятелка учим в различни университети, аз ходя на работа и имам гадже, тя си има други ангажименти и в крайна сметка се виждаме към 4 пъти в месеца макс, а понякога и по-рядко. Това не ни пречи да сме си най-близки още от детската градина до сега. Трябва да можеш да се съобразяваш.

Juls
05-19-2012, 09:19
Не мисля,че може да се говори за някакви силни чувства между тях.Както казах познават се
от седмица.Аз не съм от типа ревниви приятели и определено мога да деля приятелите си
и с други хора.Въпросът е там,че едно е да не ми обръща толкова внимание колкото преди,
друго е почти да не ми обръща такова.SisiStrange не знам какво не можеш да ми разбереш?
Към мен има не малък интерес от страна на момчетата,постоянно се виждам с приятели,но
винаги намирам време за по-близките ми хора.Щом аз мога,значи и той би трябвало да може.
Ако всичко си дойде по старому,ако се съберат-супер!Лошото е,че той е от типа момчета,
които ако наистина са влюбени,стават доста обсебващи и задушаващи.И точно това е притеснението
ми,че нещата няма да станат към по-добро,а напротив.Иначе аз определено съм по разговорите.
Когато нещо ме притеснява,винаги говоря,не си премълчавам нещата.Така и на мен ми олеква
и почти винаги нещата се подреждат.Но мисля да изчакам още малко.Минала е само седмица.Ако след
1,2 седмици нещата са същите,вече ще говоря с него.

valdesbg
05-19-2012, 09:34
Нормално е любовния живот да е приоритетен пред приятелите. Това че ти ще си оставиш всяка работа за да му ходиш по акъла не ти дава правото да се сърдиш ако той не го направи. Всъщност не можеш да го съдиш от твоята камбанария. Или поне не би трябвало.

SisiStrange
05-19-2012, 09:44
Не мога да разбера какъв ти е проблема и за кое му се сърдиш. Нормално е, ако я е харесал много да му е завзела ума и да не отделя същото време за останалите хора, ако ще да са му най-мили приятели. Нищо чудно, че не ти се е обадил. Нищо чудно, че не те е взел на кафе с тях двамата. Ти как ще реагираш, ако излизаш на среща с някого и той си домъкне най-добрата приятелка, защото иначе се чувствала пренебрегната? Без значение познаваш ли се с момичето. Аз, ако съм, ще избягам надалече от такъв. Тези първи заигравки трябва да си се развиват между тях двамата.
Няма значение дали има "силни чувства" между тях. Нали сега започват? Нормално да няма силни чувства още. Това не значи, че не му е тръпка и не е хлътнал. Първите месеци на всяка нова любов са изпълнени с блажена слепота за всички останали и с мисли само за един човек. Би следвало да си наясно с този факт щом има голям интерес към теб и си имала връзки. Остави го да си го изживее. Като му понамалее еуфорията, ще се сети за теб и останалите си приятели. С всеки е така.

Juls
05-19-2012, 10:10
Мисля,че и двамата не сте ме разбрали правилно.Първо не съм казвала,че оставам ангажиментите
си на заден план или отменям уговорките си заради него.Просто умея достатъчно добре да си планирам
времето,за да се видя и с него,и с другите ми приятели.И определено не съм искала да ме вземе с тях.
Естествено,че това си е тяхното време.Би било доста глупаво да им се натреса.Говорех за това,че
с нея ще бъде на кафе да речем 2,3 часа,а не целия ден.Тоест ако имаше желание определено
можеше да намери малко време и за мен.Ноо вече мисля,че се повтарям.Няма нужда да обяснявам едно и
също за 3 път.Исках просто да изясня казаното от мен,защото явно сте ме разбрали погрешно.

horacio
05-19-2012, 10:20
Да, случвало ми се е. Така една от най-добрите ми приятелки ме заеба (и не само мен) заради едно момче и вече 2 години не си говорим. Според мен 2-те неща трябва да се комбинират доколкото е възможно... смисъл не да заебаваш приятели заради гадже или гаджето заради приятели. Щом примерно аз винаги съм успявала, както и мои приятели и познати значи и твоят приятел може авторке. Поговори с него, кажи му че не ти е приятно така... не да я заебе заради теб, просто да се сеща дори да не е често все пак да се сеща :)

Hayashi
05-19-2012, 10:38
Мисля че не ми се е случвало. Но на мен не би ми пукало в такава ситуация. Напротив, дори предполагам, че ще проявя разбиране. А ти се държиш като настъпено момиченце, на което са му взели близалката.

valdesbg
05-19-2012, 10:56
Ами все още мисля че си в грешката ти. Имам приятелка с която се чуваме всеки ден по принцип. Ама ако един ден пропуснем да се чуем (което се случва отвреме навреме) не вдигам врява до бога що няма желание да ме чуе, нали? Или щото сега е в сесия примерно. Пак ли да мрънкам че не се чуваме достатъчно? Както и когато си има гадже.. пак не мрънкам че не висим 24/7 на телефона.

Това че не ти се обажда не означава задължително че няма желание. Аз също не винаги се обаждам на хората редовно, но това значи ли че примерно не ме интересуват? Просто има други по неотложни за момента неща, които в последствие ще се променят и нещата ще се върнат към нормалното си ежедневие. И не бива да смяташ че всичко се върти около теб. Няма някъде законово изискване да се чувате всеки два дена примерно, нали? Недей да се държиш като влюбена 15 годишна. (дори и да си такава)

DisappointedDreamer
05-19-2012, 11:02
В момента я сваля. Очевидно цялото му внимание е фокусирано върху нея. Нормално да не си му първи приоритет в момента. Като им се получат нещата, всичко ще си се върне в нормално положение, но не очаквай да е постарому и като му свирнеш, да тича. Вече ще има още един фактор, на който да обръща внимание. Би следвало да го разбираш. Такива хора, колкото и да не ми е крайно мнението, не ви схващам.

Ъха. По думите ти разбирам, че вие двамата сте най-добри приятели. Но само толкоз. В момента той си е харесал момиче, което харесва и него и излиза с нея, с надеждата нещата да се получат и да тръгнат, както се вика.
И моя най-добър приятел (чиито отношения са ни чисто брат-сестра, няма да се впускам в детайли) като излезе с някое момиче, или пък си прикове вниманието към момиче, той го прави защото иска нещо повече от нея освен приятелството. И аз не се бъркам, нито тръшкам, че той ще ме изостави, хващайки си друга. Напротив, дори го насърчавам 8-)
Та, мисълта ми е не виждам и аз за какво толкова се сърдиш. Вие сте най-добри приятели, но само до там. Нормално е момчето да търси друго момиче, с което може да изведат нещата крачка напред/повече. Спри да се цупиш като малко дете, и се радвай за него.

Juls
05-19-2012, 11:46
Дам.Като се замисля,май наистина се държа като малко момиченце...но това се дължи на факта,че
последните месеци ми се струпаха един куп неприятни случки на главата.И вследствие на това
успях да отсея истинските ми приятели от тези,които просто ми се правят на такива.И осъзнала,че
хората,на които мога наистина да разчитам,се броят на пръстите на едната ми ръка,се страхувам да
не ги изгубя.

DisappointedDreamer
05-19-2012, 11:49
Разбираемо е. Просто внимавай, че с това твое си държание можеш да отблъснеш и малкото хора left by your side.

valdesbg
05-19-2012, 11:55
Давай свобода на хората, които обичаш и държиш. Това е най-сигурния начин те да останат със същия статут в живота ти. Отнасяй се с тях така както би искала да се отнасят с теб. Сигурен съм че на теб не би ти било приятно някой да ти мрънка че не му се обаждаш достатъчно, независимо дали е така или не, нали?

Juls
05-19-2012, 12:19
Да,и именно заради това и аз не му мрънкам.Не съм от хората,които ограничават приятелите си,по какъвто и да е начин.
Все още не съм повдигала въпроса,защото съм се убедила,че нещата са на приливи и отливи.
Общо взето се надявам,че нещата ще се пооправят и за това не искам да прибързвам с разговорите.

Anonys
05-19-2012, 13:00
Не. ^

babity
05-19-2012, 13:11
Тръгването на най - добрата ми приятелка с бившия и беше много критичен момент за нашата "връзка". Ние сме били съученички и точно около изпращанията ('щото ние имахме няколко) беше доста кофти положението (бившия и също беше от класа ни). И аз се чувствах ужасно тогава, но сега и аз я разбирам. Като цяло проблема, поне според мен, си е изцяло в теб. Прекалено много се отдаваш. Което само по себе си не е никак лошо, но се опитай да го ограничиш до времето, в което си с дадения човек. Не, пак не го обясних както трябва... Престани да го мислиш толкова. Това е идеята общо взето. Когато сте заедно - заедно сте, изкарвате си добре. Когато не сте - не сте. Никак не е добра идея да организираш живота и ежедневието си като цяло само около един човек. 'Щото другите не го правят и винаги ще се чувстваш прецакана. И си оставяй по - малко време за анализиране на събития и отношения.

SmilezZz
05-19-2012, 15:39
Не ми се е случвало , но и да ми се случи - със сигурност няма да се цупя, само защото той си е намерил момиче, с което има вероятност да е щастлив. А този факт би ме зарадвало. Говориш за лицемерието в повечето хора, но не осъзнаваш , че ти също си от тези хора.

Опитай се да го разбереш. В момента ми звучиш , все едно си влюбена в него и завиждаш на момичето, че той обръща по - голямо внимание на нея.

djipsito
05-19-2012, 15:53
Случвало ми се е. 2години и нещо беше с нея, а през тва време с мен се е чувал/виждал хипер рядко (броят се на пръсти срещите ни).. В началото като се хванаха, мнооого се радвах за него, щото бая беше изстрадал, а покрай нея го виждах по-засмян. После вече спряхме да се чуваме и да се виждаме, аз не съм се месила, щото е тъпо, докато не ни запозна. Тя много ме хареса, даже му се е карала да ми звънне да се видим.

Като почна да ме лъже, че бил болен, пък после излизаше по дискотеки с общи приятели мен ми ставаше много гадно и се чувствах като теб. Ама си казах, че един ден ако опре до мен пак ще ме потърси (ако скъсат или ако му потрябвам за нещо). Така и стана. Пак почнахме да излизаме и да се виждаме. Сега и двамата нямаме много време, щото всеки е ангажиран с нещо, ама като имаме свободно време през уикендите излизаме да си ги раздуем. Нещата не са същите като преди, ама... нещата се променят, пораснахме и т.н...

In*The*Face
05-19-2012, 15:53
Случвало ми се е, да, но го разбирам. Разбирам го, защото съм била и в обратната ситуация. Ако искаш да се виждате по-често, запознай се е с приятелката му, сприятели се с нея. След това всичко е много по-лесно. Така направи мое бивше гадже. Вкара ме в компанията, обикнах всички и просто не се разделяхме. Бяхме с приятелите и гаджетата си по едно и също време и на никой нищо не му липсваше. Даже изпитвам лека носталгия по този период.