PDA

View Full Version : Не мога да отида на гинеколог, а е нетърпимо !!



OrangeBB
05-19-2012, 11:19
Здравейте, от 2-3 дена насам ме сърби отдоло. Малко е зачервено и подуто между големите и малките срамни устни. С приятеля ми правим сакс само с презерватив и спазвам перфектна хигиена. Точно се реших да ходя на гинеколог да ми каже какво ми е и преди малко ми дойде. Трябва да чакам да ми свърши цикъла и тогава чак да отида, а ме сърби ужасно много. Намазах се е Пенатен крем, майка ми винаги ме мажеше с него като бях малка и ми беше зачервено. Моля дайте някакви съвети какво да правя, знам че не сте лекари за да ми кажете какво ми има, но поне някакъв интимен гел който да ползвам или билки или нещо което може да ми помогне докато чакам, защото просто не се търпи :X

DisappointedDreamer
05-19-2012, 11:26
Промивки с лайка. Те може да те успокоят.

Иначе, сигурно е някаква инфекция, която не е задължително да се поради от лоша хигиена. Има други фактори. Просто изчакай да ти мине МЦ-то, и веднага отивай на гинеколог!

OrangeBB
05-20-2012, 07:46
Благодаря, и още един въпрос понеже ще ходя за първи път, трябва ли ми някакво направление от лечен лекар или просто направо си отивам?

DisappointedDreamer
05-20-2012, 07:54
Мисля че ти трябва направление. Но не съм сигурна.

In*The*Face
05-20-2012, 09:51
Благодаря, и още един въпрос понеже ще ходя за първи път, трябва ли ми някакво направление от лечен лекар или просто направо си отивам?

Покисни малко в смрадлика и ще успокоиш сърбежа. Това, което оспиваш може да са много неща, но гинеколога е задължителен. Що се отнася до направлението, ако си вземеш самия преглед ти е безплатен, иначе струва около 30 лева. Личният лекар обаче може да ти издаде такова, за да си ги спестиш. Ако се наложат някакви изследвания като цитонамазка или влагалищен секрет ще трябва да имаш пари в свебе си, защото те се заплащат с или без направление.