PDA

View Full Version : Висше образование в Скандинавските страни .



gadeli4kator
05-19-2012, 11:31
Искам да ми кажете нещо повече за тези страни(Швеция,Финландия,Да ия,Норвегия).Как е образованието,как са настроени хората там,труден ли е живота.Знам че там образованието е безплатно (само имаше някакви административни такси,не повече от 100 евро) Благодаря предварително.

DisappointedDreamer
05-19-2012, 11:34
Аз съм в Швеция, само дето не уча в уни.

Та, какво искаш да знаеш?
Общо взето, повечето университети са безплатни, има курсове на английски и на шведски. Препоръчвам ти обаче, ако искаш да идваш тук, да знаеш поне шведски. Ако не го знаеш, няма да имаш проблеми - всички говорят английски - но повечето курсове са на шведски.

gadeli4kator
05-19-2012, 11:38
ами мерси аз искам да уча, с англиийския съм добре даже в момента карам Тoefl тест.От шведски абсолютно нищо не разбирам.

DisappointedDreamer
05-19-2012, 11:40
Шведския ще те тикнат в някой курс да го учиш. Общо взето, както във всяка друга държава, харесай си даден университет в даден град, отвори уеб страницата им и виж какви курсове има съответно на английски и на шведски.

miyauuu
05-19-2012, 21:20
Тази година съм абитуриентка и на 29 май живот и здраве вече заминавам за Шотландия.. Миналото лято бях там на почивка при сестра ми..Само мога да ти кажа ако нямаш нищо напротив 1 година да учиш само език (преди да влезеш в уни-то) просто не ти трябва нито Toefl нито нищо! Отидох да ги питам в колежа какво,какъв документ ще ми трябва, за да ме приемат те казаха: "Нищо не ти трябва, само попълваш някакъв си документ и това е" даже и се съмнявам дали изобщо ще искат да ми видят дипломата,а след колежа вече си избираш университет, в който ще кандидатстваш и подаваш документи, като техните граждани (те не държат никакъв изпит!) не знам за другите страни, но слециално за Шотландия мога да ти кажа, че освен за Медицината за другите специалности просто няма никакъв изпит! :) Само да имаш смелост,а и малко английски трябва да знаеш де! :)
Ако имаш въпроси, питай! :)

PLEYGIRL
05-19-2012, 22:00
ее супер ... там образованието до колкото знам е много добро ..

miyauuu
05-19-2012, 22:16
ее супер ... там образованието до колкото знам е много добро ..

Ами да, до колкото знам и аз - е така! :)